Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nabíjení bez aplikace a karty: BMW Group představuje funkci Plug&Charge a jako první výrobce umožňuje používat více smluv o nabíjení najednou.

Inovativní nabídka kombinuje pohodlné nabíjení s mimořádnou flexibilitou. Vůz se na nabíjecích stanicích sám přihlásí pomocí digitálně uložených registračních údajů. K dispozici od poloviny roku 2023.

Technologie
·
BMW i
·
Electrification

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~207,39 KB)

Mnichov. Díky průlomovým inovacím v oblasti digitálních funkcí automobilů BMW Group opět přispívá k většímu komfortu a atraktivitě elektromobility. Od poloviny roku 2023 bude v modelech BMW k dispozici funkce Plug&Charge, která zákazníkům umožní nabíjet na veřejných dobíjecích stanicích bez nabíjecí karty nebo aplikace. Přihlášení potřebné k zahájení procesu nabíjení a k následnému vyúčtování probíhá automaticky prostřednictvím výměny dat mezi automobilem a nabíjecí stanicí.

BMW Charging touto novou funkcí rozšiřuje své rozsáhlé portfolio produktů o další službu zvyšující komfort nabíjení, jejímž poskytovatelem je společnost Digital Charging Solutions (DCS). Nová funkce umožňuje přístup Plug&Charge zejména k nabíjecí síti IONITY, u jejíhož zrodu stálo BMW.

Unikátní flexibilita nabídky: BMW Group je prvním výrobcem automobilů, který do nabídky Plug&Charge integroval funkci více smluv. Zákazníci si tak mohou do vozidla digitálně uložit své individuální smlouvy na elektrický proud od nejméně pěti různých poskytovatelů a nabíjecí stanice těchto provozovatelů využívat mimořádně pohodlným způsobem. K tomuto účelu jsou použity aktuální i budoucí normy ISO-15118-2 a ISO 15118-20.

Nabíjení je jednodušší než tankování: Vozidlo se samo přihlásí.
Plug&Charge je funkce, díky níž je nabíjení vysokonapěťové baterie ještě snazší než tankování paliva u konvenčně poháněného vozidla. Stačí, když zákazník připojí nabíjecí kabel k nabíjecí stanici, a protože nabíjecím kabelem proudí nejen elektřina, ale i data, není třeba aktivovat proces nabíjení pomocí aplikace nebo nabíjecí karty. Místo toho se vozidlo přihlásí samo tím, že nasdílí smluvní údaje zákazníka. Na konci nabíjení jsou náklady na elektřinu vyúčtovány zcela automaticky.

Další výhodou tohoto systému je, že na rozdíl od aktivace procesu nabíjení prostřednictvím aplikace nevyžaduje automatické přihlášení vozidla online připojení v místě nabíjecí stanice. To je výhodné zejména v podzemních garážích. 

Jedinečná flexibilita: Účet BMW Charging, soukromé a firemní smlouvy jsou uloženy digitálně.
Předchozí řešení Plug&Charge byla vždy vázána na jediného, jasně určeného dodavatele elektřiny. Řešení, které bude v budoucnu k dispozici pro modely BMW, naopak nabízí unikátní flexibilitu. Zákazník může ve svém vozidle digitálně uložit individuální přístupové údaje pro několik smluv. To mu na cestách umožňuje přístup jak ke svému nabíjecímu účtu u BMW, tak k dalším individuálním smlouvám. Jedinou podmínkou je, že příslušní poskytovatelé musí být připojeni k celoevropské síti eRoaming společnosti Hubject.

Tato flexibilita, nabízená v oblasti elektromobility vůbec poprvé, usnadňuje uživatelům služebních a firemních vozidel s elektrifikovaným pohonem nabíjení vysokonapěťové baterie. Nejenže mohou využívat nadnárodní nabíjecí síť BMW Charging, ale mohou také pohodlně čerpat elektřinu od poskytovatelů, s nimiž jejich zaměstnavatel uzavřel samostatnou smlouvu o nabíjení, například pro nabíjecí stanice v areálu firmy. V obou případech k zahájení procesu nabíjení stačí po připojení nabíjecího kabelu pouze vybrat a potvrdit příslušnou smlouvu v odpovídajícím menu operačního systému vozidla.

BMW Group poprvé veřejně představí funkci „Multi Contract Plug&Charge“ na konferenci Intercharge Network, která se koná od 12. září v Berlíně.

Article Offline Attachments.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

MINI CONCEPT ACEMAN.

Here you can see the world premiere of the MINI Concept Aceman.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit