Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW M 1000 RR.

Stvořeno pro závodění: M 1000 RR a M 1000 RR M Competition.

M 1000 RR
·
Řada M
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 3,98 MB)
  
Photos(40x, 368,97 MB)

„Díky našim nezdolným ambicím, obrovskému nadšení a technické vytříbenosti se nám při vývoji aerodynamického modelu M RR podařilo stvořit mistrovské dílo. Díky nespočtu hodin strávených v aerodynamickém tunelu i testováním na silnicích se nám podařilo podstatně zvýšit maximální rychlost při nezměněném výkonu motoru a zároveň výrazně zvětšit přítlak, a to i při náklonu v zatáčkách. Naše úsilí se zúročí na závodních okruzích.“ Christian Gonschor, vedoucí projektu M 1000 RR.

Stvořeno pro závodění: M 1000 RR a M 1000 RR M Competition.

Dalším vylepšením modelu BMW M 1000 RR, zkráceně M RR, BMW Motorrad dosahuje nového milníku v oblasti superbiků homologovaných pro závody. Nové M RR pohání známý vodou chlazený řadový čtyřválec určený pro závodní účely, zejména pro mistrovství světa superbiků. Stejně jako dříve dosahuje maximálního výkonu 156 kW (212 k) při 14 500 1/min. Podvozek nového M RR rovněž sází na hliníkový mostový rám jako na svůj hlavní nosný prvek, doplněný o obrácenou teleskopickou vidlici a přepracovanou středovou pružinu s kinematikou zavěšení zadního kola Full Floater Pro. Nový model M 1000 RR je nabízen ve dvou verzích. Jeho základní varianta M RR se vyznačuje bílou pastelovou barvou Lightwhite a verze M RR M Competition černou metalízou Blackstorm.

Podstatně vyšší maximální rychlost s výrazně větším přítlakem díky nové kapotáži, novým M křidélkům, novému krytu předního kola s integrovanými otvory M Brake Ducts a novým blatníkům M Aero.

Zvýšený potenciál nového M RR vyplývá především z obrovského pokroku v oblasti aerodynamiky. Zejména nově navržená kapotáž z nelakovaných uhlíkových kompozitů s vyšším větrným štítem výrazně zvyšuje maximální rychlost ve spojení s vylepšeným prouděním vzduchu kolem jezdce. Poprvé se tato kapotáž dodává také s mimořádně lehkým, ale velmi tuhým nosníkem přední kapotáže z uhlíkových kompozitů. Maximální rychlost nového M RR se oproti předchozímu modelu zvýšila z 306 na 314 km/h. Jezdci na M RR navíc nemusí na ovládání stroje vynaložit takovou námahu.

V rámci tohoto aerodynamického vývoje byla kompletně přepracována také M křidélka. Nyní vytvářejí výrazně větší aerodynamický přítlak – jak při jízdě v přímém směru, tak v náklonu. Jezdec získá ještě větší jistotu při ovládání předního kola, takže může dosáhnout ještě větších úhlů náklonu nebo vyšších rychlostí v zatáčkách při stejném úhlu náklonu a také těžit z nižší tendence motocyklu zvedat přední kolo. Současně může jezdec dosáhnout podstatně vyšší maximální rychlosti.

Další hlavní oblastí při vylepšování kompletní aerodynamiky bylo přední kolo. Zde byly poprvé v historii BMW Motorrad použity vzduchové kanály pro chlazení brzd z nelakovaných uhlíkových kompozitů – zkráceně označované také jako brzdové kanály. Jsou součástí nového předního blatníku, který byl vylepšen pro lepší obtékání vzduchu kolem „nohou“ vidlice a brzdových třmenů. M aerodynamické kryty kol, které jsou rovněž vyrobeny z nelakovaných uhlíkových kompozitů, dále snižují odpor vzduchu – zejména při rychlostech nad 250 km/h. Kryty kol M Aero jsou vyhrazeny pro model M RR M Competition.

M karbonová kola s nově navrženými M pásky na ráfku. Volitelně nabízená kovaná kola.

Na novém M RR doslova září M karbonová kola díky nové vrstvě čirého laku. Nové M pásky na ráfcích kol podtrhují špičkový technický charakter a závodní schopnosti nového M RR. Jako alternativu k M karbonovým kolům lze nyní nové M RR objednat také s kovanými koly.

Přepracovaná zadní část, ergonomické sedlo M Endurance, malý držák registrační značky a upravený kabelový svazek.

Díky nově navržené zadní části působí nové M RR ještě lehčím, sportovnějším a dynamičtějším dojmem. Novinkou je také malý držák registrační značky a ergonomické sedlo M Endurance. Díky upravenému kabelovému svazku s konektorem LWS lze nyní malý držák SPZ s osvětlením demontovat ještě rychleji a snadněji.

Nejdůležitější prvky nového BMW M 1000 RR.

 • Čtyřválcový motor M RR vyvinutý pro závodní účely.
 • Výkon 156 kW (212 k) při 14 500 1/min, maximální točivý moment 113 Nm při 11 000 1/min.
 • Kované písty se dvěma stíracími kroužky.
 • Leštěné sání a technologie BMW ShiftCam s variabilním časováním a zdvihem sacích ventilů.
 • Titanové ventily, vylepšené vačkové hřídele a užší a lehčí vahadla.
 • Velmi lehký, kompaktní blok motoru s delšími a o 85 g lehčími titanovými ojnicemi od firmy Pankl pro snížení tření a hmotnosti ve srovnání s modelem S 1000 RR.
 • Antihoppingová spojka bez samostavění, vylepšená pro dynamické rozjezdy.
 • Zdokonalený rozdělený systém sání s kratšími sacími kanály pro účinnější výměnu plynů ve vysokých otáčkách ve srovnání s modelem S 1000 RR.
 • Lehký výfukový systém se svody, předním tlumičem a zadním tlumičem z titanu.
 • NOVINKA: Dramaticky vylepšená aerodynamika s větším přítlakem i v náklonu a zároveň nárůst maximální rychlosti z 306 na 314 km/h.
 • NOVINKA: Nová kapotáž z nelakovaných uhlíkových kompozitů s novým předním nosníkem kapotáže z uhlíkových kompozitů a novými viditelnými M křidélky z uhlíkových kompozitů.
 • NOVINKA: Nový nelakovaný přední blatník z uhlíkových kompozitů s integrovanými brzdovými kanály.
 • NOVINKA: Kryty kol M Aero z nelakovaných uhlíkových kompozitů.
 • NOVINKA: M karbonová kola s nově navrženými pásky na ráfku.
 • NOVINKA: Volitelně kovaná kola.
 • NOVINKA: Nově navržená zadní část.
 • NOVINKA: Ergonomické sedlo M Endurance.
 • NOVINKA: Malý držák registrační značky.
 • NOVINKA: Upravený kabelový svazek s konektorem LWS pro ještě snadnější demontáž držáku SPZ s osvětlením.
 • Jízdní režimy „Rain“, „Road“, „Dynamic“, „Race“ a „Race Pro 1-3“ a nejnovější generace dynamické kontroly trakce DTC a DTC, kontrola zvedání předního kola se šestiosým senzorem.
 • Dvě nastavitelné charakteristiky škrticí klapky pro optimální odezvu.
 • Motorová brzda nastavitelná ve třech úrovních v režimu „Race Pro“.
 • Shift Assistant Pro pro rychlé řazení na vyšší i nižší stupně bez použití spojky. Kulisu řazení lze jednoduše otočit pro použití na závodním okruhu.
 • Funkce Launch Control pro perfektní start do závodu a Pit-Lane-Limiter pro správnou rychlost v boxové uličce.
 • Hill Start Control Pro pro pohodlné rozjezdy do kopce.
 • M brzdy s maximálním brzdným výkonem pro závodní okruh.
 • Multifunkční přístrojový panel s dokonale čitelným 6,5palcovým TFT displejem a OBD rozhraní, které lze použít s aktivačním kódem pro senzor GPS zasílající údaje do přístrojů a M GPS stopky.
 • Lehká M baterie, USB nabíjecí port v zadní části, výkonné LED podsvícení, elektronický systém pro udržování rychlosti a vyhřívané rukojeti.
 • M design a dynamické tvary M RR naznačují ultimativní výkony na závodním okruhu.
 • Paket M Competition se stopkami M GPS a aktivačním kódem, paket M frézovaných dílů, M karbonový paket, stříbrné, o 220 g lehčí pokovené kyvné rameno než u S 100 RR, tření odolný, bezúdržbový a průmyslovým diamantem DLC potažený řetěz M Endurance a paket sedla spolujezdce s krytem.
 • Rozsáhlá paleta volitelného příslušenství a volitelné tovární výbavy.

Nová základní varianta M RR a nová varianta M RR M Competition.

Nové M RR je k dispozici ve dvou verzích. Jako základní varianta M RR v bílé pastelové barvě Lightwhite pro palivovou nádrž, boční panely nádrže, kryt airboxu a zadní část, a také jako M RR M Competition v černé metalíze Blackstorm pro palivovou nádrž a boční panely nádrže, doplněné o kryt airboxu a zadní část z nelakovaných uhlíkových kompozitů a tónovaný čelní štít. Obě varianty mají lehkou, důmyslně zpracovanou kapotáž z nelakovaných uhlíkových kompozitů s M polepy.

Stvořeno pro závodění: čtyřválec M RR a podvozek jsou vyladěny pro použití na závodní trati.

Nové M RR využívá známý vodou chlazený řadový čtyřválcový motor určený pro závodní účely, zejména pro mistrovství světa superbiků. Jeho maximální výkon činí stejně jako dříve 156 kW (212 k) při 14 500 1/min. Maximálního točivého momentu 113 Nm je dosahováno při 11 000 1/min. Maximální otáčky motoru M RR činí 15 100 1/min.

Mezi hlavní speciality motoru patří lehké kované písty se dvěma stíracími kroužky, tenčí a lehčí vahadla, leštěné sání a technologie BMW ShiftCam s variabilním časováním a zdvihem sacích ventilů. Dalšími nepostradatelnými součástmi závodního motoru jsou titanové ventily, upravené vačkové hřídele a delší titanové ojnice od firmy Pankl, z nichž každá je o 85 g lehčí než u motoru S 1000 RR – to vše pro snížení tření a nižší hmotnost. Sací systém je vybaven kratšími sacími kanály pro vylepšenou výměnu plynů ve spalovacích prostorách ve vysokých otáčkách.

Významně vyšší maximální rychlost s výrazně větším přítlakem díky nové kapotáži, novým M křidélkům, novému krytu předního kola s integrovanými otvory M Brake Ducts a novým blatníkům M Aero.
Nově navržená kapotáž z nelakovaných uhlíkových kompozitů s vyšším větrným štítem zajišťuje výrazné zvýšení maximální rychlosti ve spojení s vylepšeným prouděním vzduchu kolem jezdce. Dalším pozitivním efektem nové kapotáže je nyní integrovaný M kryt motoru. Poprvé je v této kapotáži použit také mimořádně lehký, a přitom velmi tuhý přední nosník kapotáže vyrobený z uhlíkových kompozitů. Zlepšený přístup ke kabelovým spojům předních směrových světel umožňuje jejich ještě rychlejší demontáž, tak, aby bylo M RR „připraveno k závodění“, a tedy i na závodní okruhy.

Maximální rychlost M RR se oproti předchozímu modelu zvýšila z 306 na 314 km/h. A navíc, jezdec modelu M RR není díky výrazně lepšímu proudění vzduchu vystaven tak vysoké fyzické námaze při jízdách vysokými rychlostmi.

M křidélka na přední kapotáži nového M RR nyní vytvářejí výrazně větší aerodynamický přítlak – jak při jízdě rovně, tak v náklonu. Jezdec získá ještě větší jistotu při ovládání předního kola, takže může dosáhnout ještě větších úhlů náklonu nebo vyšších rychlostí v zatáčkách při stejném úhlu náklonu a také těžit z nižší tendence motocyklu zvedat přední kolo. Současně může jezdec dosáhnout podstatně vyšší maximální rychlosti.

Rychlost                                M RR                                         Nárůst                   M RR 

Původní přítlak                                  Nový přítlak 

150 km/h                   4,1 kg             +1,6 kg           5,7 kg 

200 km/h                   7,2 kg             +2,8 kg           10,0 kg 

250 km/h                   11,3 kg                       +4,3 kg           15,6 kg 

300 km/h                   16,3 kg                       +6,3 kg           22,6 kg 

Přepracovaná zadní část, ergonomické sedlo M Endurance, malý držák registrační značky a upravený kabelový svazek.

Díky nově navržené zadní části s krytem za sedlem vypadá aktuální M RR ještě lehčí, sportovnější a dynamičtější. Novinkou je také malý držák registrační značky a ergonomické sedlo M Endurance. Speciální konstrukce sedla poskytuje jezdci výrazně větší kontaktní plochu při vysedání v zatáčce. Výhodou je ještě lepší zpětná vazba a méně namáhavá jízda.

Designově a technologicky nekompromisní: M RR s paketem M Competition.

Pro ty, kteří stále nejsou spokojeni se standardním provedením nového M RR, a pro znalce závodní technologie a sportovce v jedné osobě nabízí paket M Competition fascinující soubor prvotřídních komponentů. Paket M Competition obsahuje kromě softwaru M GPS stopek a příslušného aktivačního kódu také paket M frézovaných dílů, M karbonový paket a o 220 g lehčí pokovené kyvné rameno, materiálem DLC potažený řetěz M Endurance a paket sedla spolujezdce s krytem.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

BMW GROUP AT CES 2023.

Las Vegas. Here you can see the webcasts of the BMW Group Keynote at the CES 2023 and the Digital World Premiere of BMW i Vision Dee.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit