Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group oznamuje investici 1,7 miliardy dolarů do výroby elektrických vozů na území USA a podepsání smlouvy se společností Envision AESC na dodávku bateriových článků pro továrnu Spartanburg.

+++ Envision AESC postaví továrnu na bateriové články v Jižní Karolíně, aby mohl nově vyvinuté cylindrické lithium-iontové články dodávat pro elektrické vozy vyráběné v USA +++ Nová investice ve výši 1 miliardy dolarů do továrny ve Spartanburgu do přípravy výroby elektrických vozů v USA +++ Dodatečná investice ve výši 700 milionů dolarů do nového montážního centra vysokonapěťových baterií ve městě Woodruff v Jižní Karolíně

Neue Klasse
·
Battery cell factory
·
battery cell
·
High-voltage battery
·
Lithium
·
cobalt
·
certification
·
e-mobility
·
Životní prostředí
·
Technologie
·
Korporátní finance, fakta a čísla
·
Technologie
·
Společnost
·
Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
Životní prostředí
·
Korporátní média
·
Electrification
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~237,73 KB)
  
Photos(6x, ~57,9 MB)

Spartanburg (USA)/Mnichov. BMW Group pokračuje v realizaci svého plánu elektromobility novou investicí v USA, která má rozšířit továrnu ve Spartanburgu a výrobní zázemí společnosti v USA. Předseda představenstva BMW Group Oliver Zipse dnes oznámil investici ve výši 1,7 miliardy dolarů do amerických aktivit společnosti. Půjde o 1 miliardu dolarů určenou pro přípravu výroby čistě elektrických modelů ve stávajícím americkém výrobním závodě společnosti v Jižní Karolíně a 700 milionů dolarů na výstavbu nové továrny na montáž vysokonapěťových baterií v nedalekém Woodruffu ve stejném americkém státě. Do roku 2030 bude BMW Group v USA vyrábět nejméně šest čistě elektrických modelů.

Oliver Zipse dnes v továrně ve Spartanburgu doprovodil guvernéra Jižní Karolíny Henryho McMastera, ministra obchodu Harryho Lightseye III, předsedu výboru pro hospodářský rozvoj rady okresu Spartanburg Davida Britta a starostu města Woodruff ve státě Jižní Karolína Kennetha Gista. Současně s tím oznámil dohodu o dodávkách lithium-iontových bateriových článků nové generace od společnosti Envision AESC, která ve státě postaví nový výrobní závod.

„Po desetiletí byl závod Spartanburg základním kamenem globálního úspěchu BMW Group. Je domovem modelů BMW X, které jsou mimořádně oblíbené po celém světě. Do budoucna bude také hlavním motorem naší strategie elektrifikace a do roku 2030 zde budeme vyrábět nejméně šest čistě elektrických modelů BMW X. To znamená: ,domov modelů Xʻ se stává také ,domovem bateriových elektrických vozůʻ,“ řekl ve středu Zipse. „Kromě toho můžeme prezentovat princip BMW Group označovaný ,místní pro místníʻ: naše nově vyvinuté bateriové články šesté generace, které byly speciálně navrženy pro příští generaci elektromobilů, budou pocházet z Jižní Karolíny, tedy z místa, kde budou modely X elektrifikovány.“

Továrna na bateriové články Envision AESC v Jižní Karolíně bude zásobovat továrnu ve Spartanburgu.
V souladu se zásadou „místní pro místní“ se BMW Group snaží nakupovat bateriové články pro své elektromobily tam, kde probíhá jejich výroba. BMW Group našla partnera ve společnosti Envision AESC, která v Jižní Karolíně postaví novou továrnu na bateriové články, jimiž bude zásobovat továrnu ve Spartanburgu. Envision bude vyrábět nově vyvinuté kulaté lithium-iontové bateriové články, jež byly speciálně navrženy pro šestou generaci technologie BMW eDrive a budou použity v příští generaci elektrických vozidel. Roční kapacita továrny na výrobu bateriových článků bude až 30 GWh.

Nový tvar baterií zvýší hustotu energie o více než 20 %, zlepší rychlost nabíjení až o 30 % a zvýší dojezd rovněž až o 30 %. Zároveň se sníží emise CO2 z výroby článků až o 60 % díky částečnému využití druhotného lithia, kobaltu a niklu, a také obnovitelné energie pro výrobu. 

Spolupráce s Envision AESC je důležitým krokem v plánu BMW Group posílit své regionální dodavatelské řetězce. Rozšíření výroby elektromobilů v kombinaci s místní továrnou na výrobu bateriových článků povede k vytvoření nových dodavatelských řetězců, nových sítí pro subdodavatele a nových pracovních míst v celém regionu.

BMW Group již oznámila, že v Evropě a Číně postaví čtyři další továrny na výrobu bateriových článků, aby uspokojila svou poptávku po bateriových článcích nové generace. Tyto továrny na články stavějí partneři a každá z nich bude mít roční kapacitu až 20 GWh.

Zvýšené investice a rozšířená výrobní kapacita v Jižní Karolíně.
Z dnes oznámené nové investice ve výši 1,7 miliardy dolarů bude 700 milionů dolarů použito na výstavbu nového BMW montážního centra vysokonapěťových baterií ve Woodruffu ve státě Severní Karolína nedaleko továrny ve Spartanburgu. Nová továrna bude mít rozlohu více než 9 hektarů a bude vyrábět baterie nové generace pro čistě elektrické vozy. V areálu vznikne přibližně 300 nových pracovních míst.  

Továrna ve Spartanburgu v současnosti vyrábí lithium-iontové bateriové moduly pro dva zde vyráběné plug-in hybridní modely: BMW X3 xDrive30e (kombinovaná spotřeba paliva: 2,6–2,0 l/100 km, kombinovaná spotřeba elektřiny: 20,5–18,9 kWh/100 km, kombinované emise CO2: 59–45 g/km, vše podle WLTP) a BMW X5 xDrive45e (kombinovaná spotřeba paliva: 1,7–1,2 kWh/100 km, kombinovaná spotřeba elektřiny: 27,7–24,3 kWh/100 km, kombinované emise CO2: 39–27 g/km, vše podle WLTP). V roce 2021 zde vzniklo téměř 70 000 elektrifikovaných vozů BMW. V nové továrně ve Woodruffu se budou využívat také zkušenosti a odborné znalosti získané ve stávajících provozech závodu ve Spartanburgu.

„Trvalá a významná přítomnost BMW v Jižní Karolíně ukazuje sílu partnerství a společného závazku k úspěchu automobilového průmyslu našeho státu,“ řekl guvernér McMaster. „S dnešním oznámením o rozšíření továrny ve Spartanburgu v hodnotě 1 miliardy dolarů na výrobu elektromobilů a 700 milionů dolarů na nový závod ve Woodruffu na montáž bateriových jednotek je cesta do budoucnosti zajištěna. A já tleskám BMW za to, že nám na této cestě významně pomáhá.“

Továrna BMW Group Spartanburg.
Továrna Spartanburg byla založena před 30 lety a výroba se v ní rozjela o dva roky později. Od té doby se tato továrna stala globálním kompetenčním centrem pro vozy BMW Sports Activity Vehicles a důležitou součástí globální výrobní sítě společnosti. Továrna v současnosti představuje investici ve výši téměř 12 miliard dolarů, zaměstnává více než 11 000 lidí a její roční výrobní kapacita dosahuje až 450 000 vozů. Doposud bylo v USA vyrobeno více než šest milionů vozů BMW, které byly určeny pro domácí americký trh, ale i pro ostatní globální trhy. Díky tomuto úspěchu je z pohledu hodnoty BMW již osm let největším vývozcem automobilů z USA.

Továrna ve Spartanburgu v současnosti vyrábí 11 modelů, mezi něž patří BMW X3, X4, X5, X6 a X7, čtyři modely BMW M a dva plug-in hybridní elektrifikované vozy. Výroba zcela nového plug-in hybridního BMW XM (kombinovaná spotřeba paliva: 1,6–1,5 l/100 km, kombinovaná spotřeba elektřiny: 30,1–28,9 kWh/100 km, kombinované emise CO2: 36–33 g/km, vše podle WLTP, předběžné hodnoty) začne ještě letos.

Trvalá přítomnost v USA.
Kromě prodejních a marketingových aktivit se působnost BMW Group v USA skládá z téměř 30 poboček ve 12 různých státech. Patří mezi ně pokročilé designérské studio, technologické výzkumné a vývojové centrum a fond rizikového kapitálu v Kalifornii a BMW Group Financial Services a BMW Manufacturing Corporation, která provozuje závod Spartanburg v Jižní Karolíně. Síť dealerů BMW Group tvoří téměř 650 nezávisle vlastněných prodejců značek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad po celé zemi. Dohromady působení BMW Group v USA přímo i nepřímo zajišťuje a podporuje více než 120 000 pracovních míst a přispělo do americké ekonomiky částkou 43,3 miliardy dolarů.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW X3 xDrive30e:

kombinovaná spotřeba paliva: 2,6–2,0 l/100 km, kombinovaná spotřeba elektřiny: 20,5–18,9 kWh/100 km, kombinované emise CO2: 59–45 g/km, vše podle WLTP

BMW X5 xDrive45e:

kombinovaná spotřeba paliva: 1,7–1,2 kWh/100 km, kombinovaná spotřeba elektřiny: 27,7–24,3 kWh/100 km, kombinované emise CO2: 39–27 g/km, vše podle WLTP

BMW XM:

kombinovaná spotřeba paliva: 1,6–1,5 l/100 km, kombinovaná spotřeba elektřiny: 30,1–28,9 kWh/100 km, kombinované emise CO2: 36–33 g/km, vše podle WLTP, předběžné hodnoty

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

BMW GROUP AT CES 2023.

Las Vegas. Here you can see the webcasts of the BMW Group Keynote at the CES 2023 and the Digital World Premiere of BMW i Vision Dee.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit