Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group investuje do maďarské továrny v Debrecínu do roku 2025 více než 2 miliardy eur.

+++ Kromě výroby automobilů BMW Group v Debrecínu postaví také montážní závod na vysokonapěťové baterie +++ Do roku 2025 zde vznikne dalších více než 500 pracovních míst +++ Zde bude zahájena výroba modelů NEUE KLASSE +++

Technologie
·
Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
Výroba a recyklace
·
Electrification
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 218,96 KB)
  
Photos(9x, 98,12 MB)

Related Links.

Debrecín, Maďarsko. BMW Group staví ve své maďarské továrně montážní linku pro vysokonapěťové baterie modelů NEUE KLASSE. Bude se nacházet přímo v areálu továrny na výrobu automobilů v Debrecíně, jehož výstavba začala přibližně před půl rokem. BMW Group vytvoří dalších více než 500 pracovních míst a do výstavby a spuštění provozu celého závodu do konce roku 2025 investuje přes dvě miliardy eur.

Milan Nedeljković, člen představenstva BMW AG pro výrobu, uvedl: „V Debrecínu stavíme nejmodernější výrobní závod na světě. S naším přístupem iFACTORY nastavujeme v oblasti výroby automobilů nové průmyslové standardy. Naše investice podtrhují náš systematický přístup k zavádění elektromobility.“

Nová oznámení přivítala také maďarská vláda. Péter Szijjártó, maďarský ministr zahraničních věcí a obchodu, řekl: „Továrna BMW Group v Debrecíně je symbolem úspěšné maďarské ekonomické politiky posledních dvanácti let. Závod kombinuje ochranu životního prostředí a konkurenceschopnost, a to je mnohem více, než jsme původně plánovali.“

Najímání a školení zaměstnanců BMW Group v Debrecínu.
„Abychom mohli společně budovat budoucnost závodu BMW Group v Debrecíně, již v současné době nabíráme nové kolegy na místě i z celého Maďarska,“ vysvětluje Hans-Peter Kemser, prezident a generální ředitel BMW Manufacturing Hungary Kft. Továrna společně s místními partnery v oblasti vzdělávání zahájí na podzim 2023 ve svém interním školicím středisku vzdělávací program.

László Papp, starosta Debrecínu, zdůraznil roli BMW Group pro město: „Svou investicí v Debrecínu se BMW Group kromě vytvoření nových pracovních míst dlouhodobě přidává ke komunitě našeho města. Společně budujeme prosperující budoucnost.“

Krátké vzdálenosti: montáž vysokonapěťových baterií v továrně na výrobu automobilů.
Montáž vysokonapěťových baterií bude umístěna v areálu debrecínské továrny na výrobu automobilů. Markus Fallböhmer, senior viceprezident pro výrobu baterií ve společnosti BMW Group, vysvětluje: „BMW iFACTORY kromě jiného znamená také zajištění krátkých vzdáleností pro logistiku. Úzké propojení mezi montáží baterií a výrobou automobilů je tedy nedílnou součástí našeho přístupu.“

V Debrecínu se bude nová generace cylindrických bateriových článků montovat do bateriového pouzdra – kovového rámu, který se později integruje do podvozku vozu. Oficiální zahájení výroby šesté generace vysokonapěťových baterií proběhne v roce 2025 souběžně se zahájením výroby nových vozů. Všechny baterie pro vozidla z továrny Debrecín budou montovány přímo na místě. Nový výrobní závod se bude rozkládat na ploše přibližně 140 000 m2. Stavební práce byly zahájeny nedávno.

Baterie 6. generace: zásadní kroky ve prospěch zákazníků a udržitelnosti.
Baterie jsou pro konkurenceschopnost elektromobilů rozhodující. S novou generací baterií se u modelů NEUE KLASSE dojezd prodlouží až o 30 procent a rychlost nabíjení bude až o 30 procent vyšší.

BMW Group se zaměřuje zejména na co nejnižší uhlíkovou stopu a spotřebu zdrojů při výrobě, a to již od svého dodavatelského řetězce. Výrobci článků budou při jejich výrobě používat kobalt, lithium a nikl, které obsahují určitý podíl druhotných surovin, tj. surovin, které se netěží nově, ale jsou již v oběhu. V kombinaci se závazkem využívat při výrobě bateriových článků pouze ekologickou energii z obnovitelných zdrojů sníží BMW Group uhlíkovou stopu výroby bateriových článků až o 60 %.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

BMW GROUP AT CES 2023.

Las Vegas. Here you can see the webcasts of the BMW Group Keynote at the CES 2023 and the Digital World Premiere of BMW i Vision Dee.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit