Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Potěšení z jízdy s větrem ve vlasech a nulovými emisemi: první čistě elektrické MINI Cooper SE Cabrio.

První kabriolet na světě s čistě elektrickým pohonem je MINI. Od prvotní myšlenky k malé sérii za méně než 8 měsíců. MINI Cooper SE Cabrio je dalším výrazným impulzem na cestě k plně elektrické značce MINI.

MINI Cabrio
·
MINI Electric
·
MINI
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Mnichov. Na základě pozitivních ohlasů na unikátní automobil prezentovaný v létě 2022 představuje značka MINI malou sérii čistě elektrického MINI Cooper SE Cabrio (kombinovaná spotřeba elektřiny: 17,2 kWh/100 km podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km), které představuje další velký krok v oblasti elektromobility. První lokálně bezemisní prémiový kabriolet na světě v segmentu malých vozů zkracuje přechodné období zbývající do představení nové generace čistě elektrických modelů. MINI Cooper SE Cabrio bude v Evropě k dispozici od dubna 2023 v omezeném počtu 999 vozů.

„Před třemi roky jsme uvedli na trh čistě elektrické MINI Cooper SE a dnes má každé páté MINI prodané v Evropě elektrický pohon. Tento úspěch nás přiměl během několika málo měsíců k realizaci malé série MINI Cooper SE Cabrio. Těší mě, že můžeme 999 zákazníkům MINI nabídnout mimořádný a exkluzivní pocit z jízdy jako v motokáře se staženou střechou,“ říká Stefanie Wurst, ředitelka značky MINI.

MINI Cooper SE Cabrio je k dispozici v černé barvě Enigmatic Black a stříbrné White Silver. Kliky dveří, boční prahy a rámečky předních a zadních světel jsou lakovány bronzovou barvou Resolute Bronze. Loga MINI a názvy modelu jsou vyvedeny v elegantní leskle černé barvě, která s nimi perfektně ladí. Logo E známé z modelu MINI Cooper SE se nachází na předním nárazníku a na zádi, čímž vizuálně podtrhuje lokálně bezemisní potěšení z jízdy.

Další pro tuto edici specifické výbavové prvky zdobí také lišty nástupních prahů a boční ozdoby. Označení 1/999 podtrhuje exkluzivní charakter limitované edice otevřeného MINI.

Díky specifickým kolům z lehké slitiny se tato edice MINI stává průkopníkem. Jeho 17palcová kola z lehké slitiny ve dvoubarevném designu Electric Power Spoke jsou ze 100 % vyrobena z druhotného hliníku. Kombinace ekologicky vyráběné elektřiny a použití druhotných surovin může ve srovnání s běžnými výrobními procesy výrazně snížit emise CO2.

Bohatá vnitřní výbava s prvky MINI Electric Design. 
Sportovní sedadla mají design MINI Yours Leather Lounge a jsou vybavena vyhříváním a nastavitelnou délkou sedáku. Kůží Nappa čalouněný multifunkční sportovní volant navozuje tu správnou sportovní atmosféru, přispívá ke stylovému jízdnímu komfortu a jeho věnec může být rovněž vyhřívaný. Ve spodní části svislého ramene volantu je umístěno logo MINI Electric, které zdůrazňuje unikátní charakter tohoto čistě elektrického kabrioletu. Jedinečný charakter interiéru podtrhují také exkluzivní leskle černé povrchy, jež lze stylově zdůraznit nepřímým osvětlením. Design interiéru připomíná čistě elektrický charakter otevřeného čtyřmístného vozu žlutými barevnými ozdobnými prvky, jako je například žlutý přepínač start-stop.

Kromě mnoha dalších prvků doplňují rozsáhlou výbavu služby eDrive známé z modelu MINI Cooper SE. Ty řidiči poskytují informace o aktuální spotřebě elektřiny a dojezdu a tipy pro úsporný styl jízdy. Všechny podstatné informace jsou během jízdy zobrazovány na MINI Head-Up Displeji. Na delších cestách zvyšují komfort limitované čistě elektrické edice MINI Cabrio standardně dodávané prvky výbavy, jako je aktivní systém pro udržování rychlosti s funkcí Stop & Go nebo MINI Driving Assistant.

Elektrizující pocit z jízdy jako v motokáře.
S délkou 3863 mm, rozvorem 2495 mm, šířkou 1727 mm a délkou 2495 mm zůstávají rozměry, včetně zavazadlového prostoru s objemem 160 l, ve srovnání s MINI Cabrio s konvenčním pohonem nezměněny. Elektromotor o výkonu 135 kW/184 k pochází z kompetenčních center elektromobility BMW Group v Dingolfingu a Landshutu. Jeho malé rozměry umožňují mimořádně vyvážené rozložení hmotnosti a podporují agilní a snadno ovladatelné řízení. Elektrické MINI Cooper SE Cabrio zrychlí z klidu na 100 km/h za 7,3 sekundy.

Dojezd 201 kilometrů stanovený v testovacím cyklu WLTP umožňuje výlety se staženou střechou daleko za hranice města. Elektrickou, a tedy mimořádně tichou plátěnou střechu MINI Yours s typickým vzorem vlajky Union Jack lze stáhnout, natáhnout nebo jen pootevřít až do rychlosti 30 km/h.

Od prvotní myšlenky k malé sérii.
Modelem MINI Cooper SE Cabrio značka MINI zdůrazňuje svou flexibilitu a vůbec poprvé spustila malosériovou výrobu. MINI Cooper SE Cabrio vznikne v omezené sérii 999 vozů a bude se vyrábět společně s běžným MINI Cabrio v Nizozemsku.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Cooper SE Cabrio (kombinovaná spotřeba elektřiny: 17,2 kWh/100 km podle WLTP; kombinované emise CO2: 0 g/km).

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit