Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW X5 M Competition a nové BMW X6 M Competition.

BMW M GmbH zdokonaluje vlastnosti svých vysokovýkonných vozů v segmentech luxusních vozů Sports Activity Vehicle a Sports Activity Coupé rozsáhlými úpravami v oblastech výkonnosti, designu a digitalizace. Nové BMW X5 M Competition* a nové BMW X6 M Competition* se vyznačují novým motorem V8 se 48V technologií a maximálním výkonem 460 kW/625 k, omlazeným designem exteriéru a nejnovější generací ovládacího systému iDrive.

F95
·
F96
·
BMW M automobily
·
X6 M
·
X5 M
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov. BMW M GmbH zdokonaluje vlastnosti svých vysokovýkonných vozů v segmentech luxusních vozů Sports Activity Vehicle a Sports Activity Coupé rozsáhlými úpravami v oblastech výkonnosti, designu a digitalizace. Nové BMW X5 M Competition* a nové BMW X6 M Competition* se vyznačují novým motorem V8 se 48V technologií a maximálním výkonem 460 kW/625 k, omlazeným designem exteriéru a nejnovější generací ovládacího systému iDrive s BMW Prohnutým displejem a BMW Operačním systémem 8.

Výsledkem modernizace pohonného systému a elektrifikace je ještě responzivnější přenos výkonu. Svěží designové úpravy podtrhují dynamickou a extravagantní auru obou modelů. Digitální technologie nejenže vylepšují ovládání a zpříjemňují jízdu, ale přinášejí také posun v oblasti automatizované jízdy a parkovacích systémů.

První vysokovýkonné modely BMW M GmbH se 48V technologií.
Nejnovější generace systému pohonu nového BMW X5 M Competition a nového BMW X6 M Competition od BMW M GmbH postupuje vpřed pomocí elektrifikace. Nová 48voltová mild hybridní technika v těchto modelech slaví svoji premiéru ve vysokovýkonném motoru V8 s technologií M TwinPower Turbo. Dodatečná pomoc elektromotoru a především vysokootáčkový charakter motoru V8 jsou základem pro zcela mimořádnou dynamiku, která je pro tyto M modely typická, a posunují ji na další, ještě více struhující úroveň. 

Elektromotor je společně se svojí výkonovou elektronikou integrován do kompaktní skříně osmistupňové samočinné převodovky M Steptronic a poskytuje dodatečný výkon až 9 kW/12 k a točivý moment 200 Nm. Výsledkem jsou znatelně rychlejší reakce motoru na každý pohyb plynového pedálu. Nárůst výkonu pak plynule pokračuje až do nejvyšších otáček. Pro řidiče to znamená přítomnost obrovského potenciálu jak při sprintu z místa, tak při akceleraci ze středních rychlostí. Díky tomu, že elektromotor je připraven se spalovacím motorem spolupracovat neustále, může mu změnou zatížení při vyrovnané jízdě pomoci pracovat v rozsahu jeho nejvyšší účinnosti.

Energie potřebná pro dodatečný elektrický výkon se ukládá do 48V baterie umístěné v motorovém prostoru, která se nabíjí adaptivní rekuperací a používá se také pro zásobování elektrické soustavy vozu. Elektromotor současně plní funkci startér-generátoru umístěného přímo na klikovém hřídeli, což přináší mnohem jemnější práci funkce Auto Start Stop. 

Nový motor V8 s vylepšeným průběhem výkonu a zvýšenou účinností.
Nově vyvinutý spalovací motor kombinuje typicky vysokootáčkový charakter s nejmodernější technologií M TwinPower Turbo. Motor V8 o objemu 4,4 litru nového BMW X5 M Competition a nového BMW X6 M Competition vyniká ještě ostřejšími reakcemi a lepší hospodárností. Kromě křížových výfukových svodů má nyní motor zesílený klikový mechanismus, upravené přeplňování turbodmychadly umístěnými co nejblíže motoru a doplněnými elektrickými obtokovými ventily a také nové sací potrubí, nové lamelové olejové čerpadlo a plastovou olejovou vanu se sníženou hmotností. Úroveň emisí dále vylepšuje upravený systém odlučování oleje.

Kromě dvou turbodmychadel s nepřímým chlazením stlačeného vzduchu umístěných v prostoru mezi řadami válců je součástí technologií M TwinPower Turbo motoru V8 také přímé vstřikování High Precision Injection, variabilní zdvih sacích ventilů VALVETRONIC a dvojité plynulé proměnné časování VANOS. Vizuálně je nejnovější generace pohonných jednotek rozpoznatelná podle nového krytu motoru s červenými grafickými prvky a barevným logem M. Na přání je k dispozici také kryt motoru vyrobený z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP) s odhalenou strukturou vláken.

Dalšími vlastnostmi nového motoru V8 je chuť po otáčkách a neúnavný nárůst výkonu. Poskytuje maximální točivý moment 750 Nm v rozmezí 1 800 až 5800 1/min a generuje maximální výkon 460 kW/625 k při 6000 1/min. Nové BMW X5 M Competition a nové BMW X6 M Competition zrychlí z 0 na 100 km/h za 3,9 sekundy a rychlosti 200 km/h dosáhnou za 13,8 sekundy, resp. 13,6 sekundy. Vzrušující živelnost motoru se projeví také při akceleraci během jízdy – nové BMW X5 M Competition a BMW X6 M Competition sprintují z 80 na 120 km/h za 3,2 sekundy (4. rychlostní stupeň), resp. 4,2 sekundy (5. rychlostní stupeň). Maximální rychlost obou modelů je elektronicky omezena na 250 km/h, na 290 km/h ji lze zvýšit objednáním volitelného paketu M Driver's.

Posílená chladicí a mazací soustava, standardní M sportovní výfuk.
Chladicí systém nového BMW X5 M Competition a BMW X6 M Competition je navržen tak, aby za všech podmínek zajistil optimální řízení teploty, bez ohledu na to, zda se s nimi jezdí v kolonách městského provozu, nebo zda naplno ukazují své sportovní schopnosti. Olejová vana je navržena tak, aby zajistila spolehlivý přísun maziva i při extrémním příčném a podélném zrychlení. V přední části má oddělenou samostatnou komoru, která v případě potřeby dodá požadované množství oleje.

Nový motor V8 poskytuje svoji působivou sílu za doprovodu dramatického zvuku vycházejícího ze standardně dodávaného M sportovního výfuku. Jde o dvojitý systém s trubkami o velkém průměru, objemnými tlumiči, elektricky ovládanými klapkami a dvěma páry černě chromovaných koncovek. Ke zlepšení emisních parametrů zážehového motoru přispívají nové katalyzátory. Zvuk motoru mění svoji charakteristiku v závislosti na zvoleném jízdním režimu.

Cílený přenos výkonu: nová 8stupňová převodovka M Steptronic s funkcí Drivelogic, nové použití M xDrive, Aktivní M diferenciál. 
Výkon motoru je přenášen přes novou verzi 8stupňové převodovky M Steptronic s logikou řazení Drivelogic, která dává výběr ze tří nastavení řazení v automatickém i manuálním režimu. Mezi novinky patří kromě jiného i nové naladění a schopnost ještě ostřejšího řazení.

K efektivnímu využití výkonu, který nové BMW X5 M Competition a BMW X6 M Competition nabízejí, dále přispívá nově upravená verze systému pohonu všech kol M xDrive, který spolupracuje s Aktivním M diferenciálem na zadní nápravě. Menu M Setup umožňuje řidiči přepnout z výchozího nastavení pohonu 4WD na režim 4WD Sport, který umožňuje provádět řízené drifty, protože dokáže hnací sílu posílat preferovaně na zadní nápravu.

Pečlivé nastavení podvozku přináší suverénní jízdní dynamiku.
Struktura karoserie, stejně jako její spojení s podvozkem jsou v obou těchto vozech mimořádně pevné. Proto se nové BMW X5 M Competition a BMW X6 M Competition při jízdě vyznačují nezaměnitelnou kombinací M typické dynamiky, agility a přesnosti. Specifické spojení odpružení a tlumičů propojuje nefalšovaně sportovní charakter s komfortem vítaným při cestách na dlouhé vzdálenosti. Pro větší stabilitu ve vysokých rychlostech byla mírně zvětšena sbíhavost zadních kol. 

Součástí standardní výbavy je adaptivní M podvozek Professional s přepracovanými elektronicky řízenými tlumiči a adaptivními stabilizátory. Výsledkem použití upravené převodky řízení je ostřejší převod řízení M Servotronic, který dále zlepšuje jízdní dynamiku a agilitu. M dvoudílné brzdové kotouče spolu s integrovanou brzdovou soustavou mají specifické M naladění, které si navíc řidič může ve dvou charakteristikách přizpůsobit svým preferencím.

Kromě pouhého propojení se stabilizačním systémem DSC (Dynamic Stability Control), jako tomu bylo v minulosti, je nyní pohon M xDrive a Aktivní M diferenciál nového nové BMW X5 M Competition a BMW X6 M Competition regulován protiprokluzovým systémem integrovaným v řídicí jednotce motoru. Tím se dosáhlo zkrácení drah signálu, což vede k ještě rychlejším a přesnějším reakcím na změny jízdních situací, a tím ke zlepšení trakce.

Oba modely jsou standardně dodávány s 21“ M koly z lehké slitiny vpředu spárovanými s 22“ M koly lehké slitiny vzadu. Kovaná M kola z lehké slitiny se stejným průměrem jsou k dispozici jako volitelná výbava. Novinkou volitelné výbavy jsou také černá kola v barvě Jet Black.

Jednoznačná exkluzivita a ještě nepřehlédnutelnější design.
Sportovní suverenita a extrovertní vizuální přístup jsou hlavními znaky vnějšího designu nového BMW X5 M Competition a nového BMW X6 M Competition. Přední část obou modelů je nyní ještě výraznější. Součástí standardní výbavy jsou v obou případech nové matrixové LED světlomety s adaptivní regulací a neoslňujícími dálkovými světly BMW Selective Beam. Výška nových světelných modulů je nyní o 35 mm menší. Na přání lze nově světlomety objednat v zatmaveném provedení M Shadowline. Maska chladiče ve tvaru ledvinek má nyní kompletně černé provedení, její přitažlivost účinně zvyšují horizontální lamely a zvětšená loga označení modelů. Kromě toho je nyní maska ve tvaru ledvinek černou barvou opticky propojena se spodní částí předního nárazníku s integrovaným centrálním nasávacím otvorem ve tvaru písmene X.

Boční pohled vrhá světlo na jasný designový jazyk obou modelů a jejich dynamické proporce. Kryty vnějších zpětných zrcátek a zadní spoiler BMW X6 M Competition jsou na přání k dispozici v karbonovém provedení. U obou modelů se na spodní hraně zadního nárazníku směrem k silnici rozšiřuje výrazná vsadka difuzoru. Současně je tento prvek promyšleným ohraničením pro dva páry dvojitých koncovek výfuku, které jsou typické i pro ostatní M modely BMW. BMW X5 M Competition nyní používá pro koncová i brzdová světla světlovodné prvky ve tvaru písmene X, které jsou dalším přitažlivým prvkem zadní části přitahujícím pozornost.

Moderní, digitální, exkluzivní: M palubní deska s BMW Prohnutým displejem.
Dalším z hlavních prvků modernizace nového BMW X5 M Competition a BMW X6 M Competition je použití nové palubní desky s BMW Prohnutým displejem, která uvnitř vytváří moderní a exkluzivní atmosféru. Tvoří jej 12,3palcový informační panel za volantem a kontrolní displej s úhlopříčkou 14,9 palce, obě tyto zobrazovací plochy jsou propojené jednolitou skleněnou plochou. Dotykový kontrolní displej umožňuje přirozenou obsluhu mnoha funkcí vozu, což má za následek výrazné zmenšení počtu tlačítek a ovládacích prvků.

Mezi další novinky interiéru patří široký pás dřevěného obložení interiéru Fineline Black s lesklým kovovým efektem, lišta vnitřního osvětlení s podsvícením logem M, jakož i M kožený volant s novými karbonovými řadicími páčkami. Na seznamu standardní výbavy jsou připravena M multifunkční sedadla, opěrky kolen na středovém tunelu, jemné celokožené čalounění Merino či prostorový audiosystém Harman Kardon. Panoramatické skleněné střešní okno Sky Lounge, audioaparatura Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound System či nový systém Travel & Comfort jsou jen některými položkami volitelné výbavy. Pro exteriér a interiér je k dispozici také široká nabídka dílů BMW M Performance Parts z nabídky BMW Originálního příslušenství, které jsou specificky navržené pro tyto modely.

Výrazně rozšířená nabídka asistenčních systémů.
Komfort a bezpečnost nového BMW X5 M Competition a BMW X6 M Competition dále zlepšuje mnohem širší nabídka systémů pro automatizované řízení a parkování. Rozsah funkcí standardního systému varování před čelní srážkou byl rozšířen, takže nyní snižuje i riziko srážky s cyklisty, chodci a protijedoucími vozidly při odbočování vlevo. Varování před opuštěním jízdního pruhu bylo doplněno funkcí návratu do jízdního pruhu zásahem do řízení. Seznam dostupné volitelné výbavy nyní zahrnuje také systémy, jako je automatický omezovač rychlosti, varování při vystupování z vozu, aktivní navigaci, regulaci rychlosti, rozpoznávání semaforů (není k dispozici na všech trzích), asistent nouzového zastavení či asistent pro změnu jízdního pruhu a zařazení do jízdního pruhu.

Nový volitelný Parkovací asistent Professional umožňuje ovládat automatické parkovací manévry při zajíždění do parkovacího místa a vyjíždění z něj, stejně jako další kompletní manévry, i při pohybu mimo vůz pomocí aplikace My BMW v telefonu Apple iPhone. 

Pro M specifická obsluha a nastavení, nové digitální služby.
Specifický M koncept obsluhy zajišťuje tlačítko Setup, které je přímým přístupem k možnostem nastavení motoru, podvozku, řízení, brzdového systému a pohonu M xDrive. Upravit lze rovněž množství obsahu zobrazovaného na displejích a úroveň funkčnosti asistenčních systémů – toto nastavení se provádí stiskem tlačítka M Mode na středové konzole. Řidič může volit mezi nastaveními ROAD, SPORT a TRACK.

Kromě BMW Prohnutého displeje s M specifickými údaji a grafikou přináší nejnovější generace systému BMW iDrive, pracující na základě BMW Operačního systému 8, pro BMW X5 M Competition a BMW X6 M Competition také nové digitální služby. Součástí standardního BMW Live Cockpit Professional je rovněž BMW Head-up Displej a cloudový navigační systém BMW Maps, doplněný o funkci zobrazení v rozšířené realitě. Kdykoli po zastavení mohou řidič a spolujezdec vpředu pomocí ve voze integrovaných aplikací na kontrolním displeji sledovat streamovaný obsah z YouTube či z Bundesligy.

Volitelný BMW Digitální klíč Plus umožňuje zákazníkům zamykat a odemykat vůz pomocí kompatibilních chytrých telefonů s operačním systémem iOS nebo Android, a to s využitím ultraširokopásmové rádiové technologie (UWB). K dispozici je také dále vylepšená integrace chytrých telefonů, personalizovaná funkce BMW ID a Osobní eSIM pracující se standardem připojení až 5G.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW X5 M Competition: kombinovaná spotřeba paliva: 13,1–12,9 l/100 km; kombinované emise CO2: 295–291 g/km; podle WLTP. 

BMW X6 M Competition: kombinovaná spotřeba paliva: 12,9–12,7 l/100 km; kombinované emise CO2: 292–287 g/km; podle WLTP.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit