Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW XM budilo při své premiéře na BMW ///M Day 2023 zaslouženou pozornost.

+++ Sedmý ročník srazu M modelů BMW zaznamenal s počtem 210 vozů další rekordní účast +++ Česká premiéra BMW XM +++ Taxijízdy s BMW M3 Competition Touring +++ M modely takřka všech modelových řad BMW na jednom místě +++

Historie
·
BMW historie
·
BMW M Performance Parts
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Most. Rekordní počet majitelů, příznivců a fanoušků M modelů BMW mělo v pátek 24. března 2023 na Autodromu Most možnost poprvé v České republice vidět zbrusu nová BMW XM. V boxech, ale také během spanilé jízdy v pohybu, byly přítomné dvě verze – výrazně modrá Marina Bay s leskle černými ozdobnými lištami kolem oken M Shadow Line a černá Carbon Black se zlatými ozdobnými prvky. Oba vysokovýkonné plug-in hybridní M modely poháněné kombinací zážehového motoru V8 a elektromotoru s celkovým výkonem 480 kW/653 k zaujaly nejen svým expresivním designem, ale také interiérem. Kromě kvalitních materiálů ohromovala celková atmosféra s trojrozměrně tvarovaným stropem a zadní částí interiéru připomínající salónek.

Kromě nových BMW XM bylo na srazu BMW ///M Day 2023 k vidění také několik zbrusu nových BMW M3 Competition Touring. Součástí programu byly jízdy po okruhu vlastními vozy, ale také taxijízdy s profesionálním řidičem a několik rychlých kol v podání BMW M4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport. Jednu hodinu po poledni se na trať postavily přítomné vozy a proběhla tradiční spanilá jízda.

Vynikající atmosféra, vzrušené debaty na témata spojená s ryzí radostí z jízdy BMW M a spousta zábavy posunuly sedmý ročník tradičního březnového srazu opět na novou úroveň. Na Autodrom Most přijelo během dne více než 210 vozů, což znamená, že letošní ročník byl nejen z pohledu počtu vozů rekordní. Zkrátka vydařená premiéra pro nové BMW XM.

* BMW XM: kombinovaná spotřeba paliva: 1,6–1,5 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny 30,1–28,9 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 36–33 g/km; vše podle WLTP.

Kontakt

David Haidinger, Corporate Communications Manager

BMW Czech Republic

Telefon: +420 739 601 171

e-mail: david.haidinger@bmwgroup.com

BMW Group

BMW Group je se svými značkami BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad vedoucím výrobcem prémiových automobilů a motocyklů, stejně tak jako poskytovatelem prémiových finančních produktů a služeb mobility. BMW Group je společností s 30 výrobními závody po celém světě a globální prodejní sítí se zastoupením ve více než 140 zemích.

V roce 2022 společnost BMW Group prodala po celém světě více než 2,4 milionu osobních vozů a více než 202 000 motocyklů. Zisk před zdaněním ve finančním roce 2021 činil 16,1 miliardy Euro, příjmy dosáhly 111,2 miliardy Euro. K 31. prosinci 2021 pracovalo pro BMW Group 118 909 zaměstnanců.

Úspěchy společnosti BMW Group se vždy opíraly o dlouhodobé strategie a odpovědnost. Společnost již ve svých počátcích určila směr, kterým se bude ubírat, a důsledně se zaměřuje na udržitelnost a ochranu zdrojů, a to od dodavatelského řetězce přes výrobu až po fázi konce životního cyklu všech produktů.

www.bmwgroup.com


Facebook:            http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:                 http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:              http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram:           https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn:              https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

 

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit