Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Čistě elektrické a vyráběné v Německu: Nová generace MINI Countryman.

Nové MINI Countryman v sobě spojuje pocit z jízdy jako v elektrické motokáře s minimální ekologickou stopou a pokračuje v úspěšné tradici největšího modelu MINI. Zahájení výroby v továrně BMW Group v Lipsku proběhne v listopadu 2023; bude prvním modelem MINI vyráběným v Německu.

MINI
·
MINI Electric
·
MINI Countryman
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

MINI Countryman jako stylový, všestranný a prostorný společník pro každý den pokračuje v produktové ofenzivě značky MINI v oblasti čistě elektrických modelů.

Největší model nové rodiny vozů MINI s pěti dveřmi a variabilním interiérem přivádí značku dále do éry lokálně bezemisní elektromobility. Díky volitelnému pohonu všech kol přináší tento výkonný dobrodruh bezpečné a nespoutané potěšení z jízdy i mimo zpevněné cesty.

Již první generace modelu MINI Countryman, která nabídku své značky rozšířila v roce 2010 o kompaktní SUV s pohonem všech kol, pěti dveřmi a délkou přes čtyři metry, zaznamenala okamžitý úspěch. V první generaci bylo možné zavazadlový prostor tohoto všestranného dobrodruha flexibilně zvětšit z 370 litrů až na 1170 litrů díky sklopným opěradlům posuvných zadních sedadel.

V roce 2017 se ve druhé generaci MINI Countryman objevila varianta MINI Cooper SE Countryman ALL4, která jako první plug-in hybridní MINI přinášela pro pohon kol zadní nápravy elektromotor o výkonu 65 kW/88 k.

Nová generace největšího modelu MINI bude čistě elektrická. MINI Countryman E poskytne výkon 140 kW/191 k, zatímco MINI Countryman SE ALL4 bude prvním čistě elektrickým vozem značky s pohonem všech kol. Jeho dva integrované elektromotory umístěné na přední a zadní nápravě společně nabídnou krátkodobý maximální výkon 230 kW/313 k. Kapacita baterie činí 64,7 kWh. S odhadovaným dojezdem přibližně 450 kilometrů se MINI Countryman bude cítit stejně pohodlně v centrech měst jako na delších trasách v přírodě. S čistě elektrickým MINI Countryman MINI dále rozšiřuje nabídku elektrifikovaných modelů. Každé páté MINI je již dnes elektrické.

Prostorný dobrodruh s délkou zvětšenou o 13 centimetrů na 4429 mm svým cestujícím poskytne ještě více prostoru a komfortu. Jeho výška naroste o téměř šest centimetrů a dosáhne hodnoty 1613 mm, což přinese ještě více místa nad hlavou.

Nové MINI Countryman kombinuje lokálně bezemisní elektromobilitu s maximální možnou šetrností k životnímu prostředí i při výrobě. Součástí tohoto komplexního přístupu je také absence všech dekorativních detailů na exteriéru i v interiéru, stejně jako například používání až ze 70 % druhotného hliníku pro výrobu kol z lehké slitiny. V kombinaci s využitím obnovitelné elektřiny při výrobě se tak daří ve srovnání s konvenčními výrobními procesy výrazně snížit emise CO2.

Povrchy palubní desky, volantu, čalounění stropu i podlahy vozidla, stejně jako podlahové rohože jsou vyrobeny z recyklovaného polyesteru získaného z PET lahví a zbytků koberců. Tato vysoce kvalitní, barevná a komfortní alternativa k tradičním materiálům snižuje emise CO2 v celém hodnotovém řetězci až o 85 % a dokazuje zaměření na minimalizaci ekologické stopy nové generace modelu MINI.

Součástí strategie dlouhodobé udržitelnosti výroby a spotřeby energie „zelené továrny“ BMW Group v Lipsku jsou čtyři větrné turbíny o výšce 190 metrů, umístěné přímo v areálu závodu. Ty v roce 2021 vyrobily 21,9 GWh elektřiny z větrné energie. Vlastní energetická farma se může skládat z až 700 vysokonapěťových baterií z modelů BMW i3. BMW Group do roku 2024 rozšíří investicí více než 800 milionů eur místní výrobní kapacitu komponentů elektrického pohonu o osm výrobních linek. Hlavním cílem tohoto, již nyní jednoho z nejmodernějších a nejudržitelnějších výrobních závodů automobilového průmyslu na světě je úplná dekarbonizace výroby nahrazením fosilních paliv vodíkem.

 

Kontakt

David Haidinger, Corporate Communications Manager, BMW Czech Republic
Telefon: +420 739 601 171; e-mail: david.haidinger@bmwgroup.com
BMW PressClub CZ: www.press.bmwgroup.com/pressclub/p/cz/startpage.htm
Inernet: www.bmw.cz; Facebook CZ: https://www.facebook.com/BMW.Ceska.Republika

BMW Group

BMW Group je se svými značkami BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad vedoucím výrobcem prémiových automobilů a motocyklů, stejně tak jako poskytovatelem prémiových finančních produktů a služeb mobility. BMW Group je společností s 30 výrobními závody po celém světě a globální prodejní sítí se zastoupením ve více než 140 zemích.

V roce 2022 společnost BMW Group prodala po celém světě více než 2,4 milionu osobních vozů a více než 202 000 motocyklů. Zisk před zdaněním ve finančním roce 2021 činil 16,1 miliardy Euro, příjmy dosáhly 111,2 miliardy Euro. K 31. prosinci 2021 pracovalo pro BMW Group 118 909 zaměstnanců.

Úspěchy společnosti BMW Group se vždy opíraly o dlouhodobé strategie a odpovědnost. Společnost již ve svých počátcích určila směr, kterým se bude ubírat, a důsledně se zaměřuje na udržitelnost a ochranu zdrojů, a to od dodavatelského řetězce přes výrobu až po fázi konce životního cyklu všech produktů.

www.bmwgroup.com
Facebook:               http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter:                     http://twitter.com/BMWGroup

YouTube:                http://www.youtube.com/BMWGroupView

Instagram:              https://www.instagram.com/bmwgroup

LinkedIn:                https://www.linkedin.com/company/bmw-group/

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

The vehicle shown is a development vehicle that is not available for sale.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit