Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Ryzí esence motorsportu: MINI John Cooper Works v limitované edici 1to6 Edition.

MINI John Cooper Works s výkonem 231 koní a koncentrovaným závodním know-how symbolizuje maximální potěšení z jízdy s autentickým pocitem z motorsportu. Speciální model MINI John Cooper Works 1to6 Edition, který je omezen na 999 kusů, je puristický výkonný vůz s manuální převodovkou, určený pro běžné silnice.

MINI
·
John Cooper Works
·
John Cooper Works
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 9,23 MB)
  
Photos(67x, 389,37 MB)

 

Mnichov. Sportovní vozy MINI John Cooper Works byly vždy nejrychlejšími modely značky a maximalizují pro MINI typický pocit z jízdy jako v motokáře. Model MINI John Cooper Works 1to6 Edition (kombinovaná spotřeba paliva: 6,9–6,6 l/100 km; kombinované emise CO2: 157–151 g/km podle metodiky WLTP), který je celosvětově omezený na počet 999 kusů, obzvláště autentickým způsobem podtrhuje výkonný sportovní charakter hnacího ústrojí.

„Modely MINI John Cooper Works mají své kořeny v motorsportu. S MINI John Cooper Works 1to6 Edition oslavujeme věhlasnou závodní tradici značky MINI a maximalizujeme zážitek z jízdy, který je pro značku typický,“ říká Stefanie Wurst, šéfka MINI.

Manuální šestistupňová převodovka dělá z MINI John Cooper Works unikátní vysoce výkonný model. Spolu se standardně dodávanými pedály z nerezové oceli podtrhuje přímo řazená manuální převodovka dynamické reakce motoru a je symbolem vzrušujícího závodního pocitu MINI John Cooper Works. Důraz na tento neředěný a autentický zážitek z jízdy se šestistupňovou manuální převodovkou dal modelu 1to6 Edition jeho název.

Limitovaná edice s puristickými designovými detaily. 
MINI John Cooper Works 1to6 Edition už zvenčí signalizuje individuální styl a výjimečný výkon. Přední část se vyznačuje maskou chladiče s leskle černým rámečkem Piano Black a účinnými velkými nasávacími otvory zajišťujícími regulaci teploty motoru a brzd. V kombinaci s černou barvou karoserie Midnight Black dodávají elegantní černé detaily vozu doslova nezkrotný vzhled. Pro značku typické boční ozdoby jsou rovněž vyvedeny v leskle černé barvě Piano Black.

Od přední kapoty přes aerodynamický zadní spoiler až po zadní nárazník – historii motorsportu značky MINI podtrhuje pro tuto edici specifický středový podélný pruh. MINI John Cooper Works 1to6 Edition ztělesňuje nezkrotnou touhu po svobodě, ať už na závodní dráze, nebo v každodenním životě. Logo edice ve stříbrné, bílé a červené barvě umocňuje charakter limitované edice. Objevuje se na C-sloupcích a současně také na bočních ozdobách. Výjimečný vzhled speciálního modelu doplňují 18palcová kola Circuit Spoke v černé barvě Jet Black.

Exkluzivní charakter interiéru hned po otevření dveří navozují prahy dveří s logem specifickým pro edici 1to6. Dekorativní obložení palubní desky před spolujezdcem nese 3D reliéf loga edice s prolínajícími se typickými barvami. Černý nápis „One of 999“ nalevo od volantu odkazuje na limitovaný počet kusů edice MINI John Cooper Works 1to6 Edition. Řadicí páka je vyvedena v barvách loga edice s červenou grafikou na pozadí a červeným koženým prošíváním.

Světová premiéra na 24hodinovce na Nürburgringu. 
Dynamický vzhled, sytý zvuk motoru a čtyřválcový dvoulitrový motor twinpower turbo jsou jen některé z prvků motorsportem inspirovaných modelů MINI John Cooper Works. Svědčí o tom, že vše je zaměřeno na sportovní jízdu a maximální preciznost ovládání. Sportovní podvozek tohoto speciálního modelu byl testován na různých závodních tratích, samozřejmě včetně Severní smyčky okruhu Nürburgring. MINI John Cooper Works 1to6 Edition je také symbolem legendárního pocitu z jízdy jako v motokáře a dokonalé ovladatelnosti. Svými působivými jízdními vlastnostmi navazuje na odkaz závodní legendy Johna Coopera.

V této souvislosti se světová premiéra limitované edice uskuteční 20. května 2023 při příležitosti závodu 24 hodin na Nürburgringu. Speciálně pro tento závod upravené MINI John Cooper Works edice 1to6 bude v sobotu společně s MINI John Cooper Works týmu Bulldog Racing, známým z loňského roku, navazovat na tradiční závodní historii MINI.

Exkluzivní model MINI John Cooper Works 1to6 Edition bude v nabídce od září 2023 v Evropě, USA, Kanadě a Mexiku.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI John Cooper Works 3-door (combined fuel consumption: 7.1 — 6.8 l/100 km; combined CO2 emissions: 162 — 156 g/km in accordance with WLTP)

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

THE NEW BMW i5.

Munich. Here you can see the webcast of the Digital World Premiere of the new BMW i5.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit