Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Světová premiéra v přístavu v Cannes: BMW a TYDE představují THE ICON, průkopníka pro udržitelnou mobilitu na vodě.

+++ Oficiální představení na 76. filmovém festivalu v Cannes +++ BMW zdůrazňuje svou vedoucí pozici ve vývoji inovativních řešení pro bezemisní mobilitu a progresivní luxus +++ Společný projekt BMW a výrobce lodí TYDE s designovým konceptem od Designworks +++ Vysokonapěťové baterie BMW i zásobují výkonný elektrický pohon +++ Soundtrack je dílem skladatele filmové hudby Hanse Zimmera +++

Lifestyle produkty
·
Lifestyle
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 128,41 KB)
  
Photos(53x, 355,63 MB)

Mnichov/Cannes. 76. ročník filmového festivalu v Cannes je v plném proudu, ale jednu obzvlášť výjimečnou světovou premiéru na programu lze zažít spíše v přístavní části jihofrancouzského města než na plátně kina. BMW a výrobce lodí TYDE zde představí THE ICON, nový druh lodi pro udržitelnou mobilitu na vodě. THE ICON je prvním plavidlem svého druhu poháněným bateriemi, spojuje lokálně bezemisní cestování s vizionářským luxusem, jehož součástí je mimořádné potěšení.

S délkou 13,15 metru a maximální rychlostí 30 uzlů je THE ICON průkopníkem nového druhu vodních plavidel s bateriovým pohonem. BMW přišlo s nápadem a vyvinulo koncept tohoto průkopnického společného podniku. Inovativní projekt je výsledkem důkladného sdílení znalostí mezi odborníky z mnoha oborů mobility v čele s týmem BMW. Za design plavidla THE ICON jsou zodpovědní kreativci z inovačního centra Designworks, dceřiné společnosti BMW Group se studii v Los Angeles, Mnichově a Šanghaji. Vývoj a realizace konceptu byly svěřeny výrobci lodí TYDE. Výkonný elektrický pohonný systém získává energii z vysokonapěťových baterií dodávaných BMW i. Zážitek z cestování po moři, který byl vytvořen díky tomuto propojení zkušeností a umu, doprovází exkluzivní soundtrack složený oceňovaným velikánem filmové hudby Hansem Zimmerem.

Inovace ze závodních jachet.
THE ICON využívá bateriový elektrický pohon, který v různých ohledech nastavuje nové standardy ve svém oboru. Doposud byla lodní elektromobilita omezena na menší a pomalejší plavidla s poměrně malým dojezdem. A segmentu rychlejších lodí s delším dojezdem dominují modely se spalovacími motory. THE ICON tento poměr mezi rozměry, maximální rychlostí a dojezdem elektricky poháněného plavidla definuje zcela nově.

Umožňuje to novinka z jachtařských závodů: hydrofoily. Toto řešení ve srovnání s běžným trupem snižuje energetickou náročnost až o 80 %. Technologie „vodních křídel“, kdy plavidlo jede na křídlech pod hladinou, zatímco trup se vznáší nad hladinou vody, současně přináší větší úroveň cestovního komfortu a vyšší rychlost.

Dvojice elektromotorů o výkonu 100 kW přeměňuje 240 kWh energie dodávané šesti bateriemi z BMW i3 na atraktivní dojezd více než 50 námořních mil (přibližně 100 km). Plavidlo dokáže vyvinout provozní rychlost 24 uzlů, přičemž jeho maximální rychlost je 30 uzlů (55 km/h). THE ICON, poháněný inovativním pohonným systémem a technologií hydrofoil, pluje téměř neslyšně, bez vibrací a otřesů a bez vzniku vln.

Rozhraní BMW seskupuje námořní přístroje do digitální řídicí jednotky.
Velitelské stanoviště plavidla je umístěno uprostřed paluby a tvoří jej kormidlo a přístroje v autentickém designu BMW. Na místě tradiční řady námořních přístrojů je nová interpretace rozhraní BMW, které obsahuje všechny důležité funkce integrované do digitální řídicí jednotky. Průsečík mezi člověkem a strojem má podobu 32palcového dotykového displeje s rozlišením 6K a grafiku ovládacího systému BMW Drive. Spolupráce s BMW Operačním systémem 8 otevírá nové možnosti vizualizace informací a digitální interakce. Hlavní funkce, jako je dojezd nebo zprávy o počasí, lze obsluhovat hlasem. 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

THE NEW BMW i5.

Munich. Here you can see the webcast of the Digital World Premiere of the new BMW i5.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit