Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Modernizace výrobního programu BMW: léto 2023.

+++ Zahájení prodeje třetí čistě elektrické varianty nového BMW řady 7 +++ Další vznětové řadové šestiválce pro nové BMW X5 a BMW X6 +++ Modernizovaný systém BMW iDrive s funkcí QuickSelect a BMW Operační systém 8.5 jsou nyní k dispozici pro další modely +++ Premiéra funkcí Plug & Charge a MAX RANGE u BMW i7 a BMW iX +++ M sportovní paket Pro pro nové BMW X1 a BMW iX1 +++ Nové varianty čalounění a laky karoserií pro mnoho modelů +++

G70
·
G05
·
G06
·
U11
·
G26
·
U06
·
G42
·
G87
·
G20
·
i20
·
Coupé
·
Řada 3
·
BMW M automobily
·
BMW iX
·
BMW i
·
Active Tourer
·
X6
·
BMW i7
·
X1
·
M2
·
Sedan
·
Řada 2
·
BMW iX1
·
X5
·
BMW i4
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov. Nové modelové varianty a inovace v oblasti elektrifikace a digitalizace od léta 2023 dále posílí atraktivitu a rozmanitost produktové nabídky BMW. Vrcholem modelového portfolia je příchod třetí čistě elektrické varianty BMW i7, která rozšíří nabídku značky v luxusním segmentu. Zároveň budou nyní pro všechny verze BMW i7 a BMW iX k dispozici funkce Plug & Charge pro více smluv a MAX RANGE, díky nimž bude elektrická mobilita ještě pohodlnější. A od srpna 2023 budou mít zákazníci na výběr druhý, extrémně výkonný vznětový řadový šestiválec pro nové BMW X5 a BMW X6.

Významnou inovací v oblasti digitalizace je zavedení modernizovaného systému BMW iDrive s funkcí QuickSelect a BMW Operačním systémem 8.5 pro mnoho modelů. Nové laky karoserie a varianty čalounění pro několik současných modelů přinesou další možnosti individualizace. Současně dojde k rozšíření volitelné výbavy modelů BMW X1 a BMW iX1 o M sportovní paket Pro.

BMW i7 eDrive50: další elektrický model v luxusním segmentu.
Stačilo jen několik měsíců, aby se čistě elektrické BMW i7 celosvětově etablovalo jako ztělesnění progresivní technologie pohonu v luxusním segmentu. Od července 2023 nabídne nové BMW i7 eDrive50 (kombinovaná spotřeba elektřiny: 20,3–19,1 kWh/100 km v cyklu WLTP) zákazníkům další možnost, jak si užít prvotřídní komfort na dlouhé vzdálenosti v kombinaci s průkopnickými inovacemi a bezemisní radostí z jízdy. Třetí modelová varianta BMW i7 je vybavena nejnovější generací pohonu BMW eDrive o maximálním výkonu 335 kW/455 k a točivém momentu 650 Nm.

Díky tomu dokáže nové BMW i7 eDrive50 zrychlit z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy. Maximální rychlost je elektronicky omezena na 205 km/h. Podle WLTP činí jeho dojezd 575 až 611 km.

SLužba Plug & Charge pro více smluv a MAX RANGE: nové funkce pro ještě pohodlnější elektromobilitu.
Současně s pokračujícím rozšiřováním nabídky čistě elektrických modelů budou v létě 2023 pro všechny varianty BMW i7 a BMW iX k dispozici nové funkce, díky nimž bude radost z lokálně bezemisní jízdy ještě snazší a pohodlnější. Do portfolia BMW Charging přibude funkce Plug & Charge pro více smluv, která umožní automatickou autorizaci vozidla na veřejných nabíjecích stanicích. Díky výměně dat mezi vozem a nabíjecím místem odpadá nutnost používat nabíjecí kartu nebo aplikaci. Vzhledem k tomu, že množství elektřiny dodané do vysokonapěťového akumulátoru je rovněž automaticky účtováno, je nabíjení díky funkci Plug & Charge ještě jednodušší než tankování vozů s konvenčním pohonem. BMW Group je prvním výrobcem automobilů na světě, který do této novinky začlenil funkci více smluv. Zákazníci tak mají možnost uložit si do svého vozu v digitální formě různé smlouvy od více dodavatelů, což umožní snazší využívání jejich nabíjecích stanic. Novou funkci Plug & Charge pro více smluv lze pro všechny modely BMW i7 vyrobené od července 2022 a všechny modely BMW iX vyrobené od března 2023 zpřístupnit prostřednictvím vzdálené aktualizace softwaru.

Novinkou je také funkce MAX RANGE pro systém elektrického pohonu v BMW i7 a BMW iX, která poskytuje řidičům větší flexibilitu při hledání veřejné dobíjecí stanice. Funguje v režimu My Mode Efficient a lze ji použít pro zvýšení dojezdu až o 25 %. Za tímto účelem dojde k omezení výkonu pohonu, maximální rychlosti a komfortních funkcí. Funkce MAX RANGE je koncipována především pro situace, kdy řidiči nemohou nabíjet na cestě podle původního plánu, protože je například naplánovaná nabíjecí stanice mimo provoz. Aktivace funkce MAX RANGE prodlouží dojezd o komfortní rezervu pro cestu k alternativnímu nabíjecímu místu. Novou funkci MAX RANGE lze pro všechny modely BMW i7 vyrobené od července 2022 a všechny modely BMW iX vyrobené od března 2023 zpřístupnit prostřednictvím dálkové aktualizace Remote Software Upgrade.

Vysokonapěťovou baterii BMW iX je nyní možné účinněji nabíjet díky stejnému vylepšenému nabíjecímu softwaru, který se již používá v BMW i7. Jemnější regulace nabíjecího výkonu zajistí zkrácení doby nabíjení. Nový nabíjecí software lze importovat i do všech modelů BMW iX vyrobených od března 2023 prostřednictvím funkce Remote Software Upgrade.

Kromě toho dojde v létě 2023 u všech elektrifikovaných modelů BMW k vylepšení digitálních služeb pro nabíjení vysokonapěťové baterie. Například při vyhledávání nabíjecích míst v navigačním systému se nyní budou kombinovat položky pro více stanic v rámci jednoho nabíjecího parku. V budoucnu bude historie nabíjení zobrazovat také celkové náklady za měsíc a umožní filtrovat jednotlivá nabíjení podle místa.

Navigační systém BMW Maps v čistě elektrických modelech BMW i7, BMW iX, BMW i4 a BMW iX1 nabídne vylepšené funkce pro výpočet trasy optimalizované pro nabíjení. Řidičem preferovanou minimální úroveň nabití pro okamžik, kdy vozidlo dosáhne zastávky uprostřed cesty i cílového místa, lze nyní upravit v pětiprocentních krocích a zahrnout ji do plánování trasy. V budoucnu bude systém rovněž schopen upřednostnit dobíjecí stanice provozované vybranými provozovateli a ostatní na přání zákazníka z plánování trasy vyloučit. Uživatel navíc získá ještě podrobnější informace o vybraných nabíjecích stanicích, včetně jejich aktuální dostupnosti, podporovaných typů konektorů a možností platby. Poskytnuty budou také informace o přítomnosti hygienických zařízení, prodejen potravin nebo dětských hřišť v jejich blízkosti. Nové funkce plánování trasy optimalizované pro nabíjení lze do vozu instalovat pomocí dálkových aktualizací Remote Software Upgrade.

Hospodárnost a velký točivý moment: nový vznětový řadový šestiválec se 48V mild hybridní technologií pro BMW X5 a BMW X6.
V srpnu 2023 rozšíří nabídku pohonných jednotek pro BMW X5 a BMW X6 druhý vznětový řadový šestiválec. Motor v novém BMW X5 xDrive40d (spotřeba paliva, kombinovaná: 8,4–7,3 l/100 km; emise CO2, kombinované: 221–190 g/km v cyklu WLTP) a novém BMW X6 xDrive40d (spotřeba paliva, kombinovaná: 8,2–7,3 l/100 km; emise CO2, kombinované: 214–191 g/km v cyklu WLTP) je nejvýkonnější vznětovou variantou nové modulární generace motorů Efficient Dynamics.

Nový motor se 48V mild hybridní technikou generuje maximální výkon 259 kW/352 k a točivý moment 720 Nm. Působivý zátah nového šestiválcového řadového vznětového motoru, osmistupňová převodovka Steptronic Sport a inteligentní systém pohonu všech kol zajistí novému BMW X5 xDrive40d i novému BMW X6 xDrive40d zrychlení z 0 na 100 km/h za 5,5 sekundy.

BMW iDrive s funkcí QuickSelect pro další modely BMW.
Vylepšený systém BMW iDrive s funkcí QuickSelect přichází současně s BMW Operačním systémem 8.5 do dalších modelů*. Nejnovější generace BMW iDrive přináší nově navrženou domovskou obrazovku a funkci QuickSelect, která umožňuje ještě intuitivnější a pohodlnější ovládání mnoha funkcí a digitálních služeb. Přináší také vylepšenou strukturu menu, jež vychází ze zařízení spotřební elektroniky, a řadu nových digitálních služeb a aplikací.

Nový systém BMW iDrive zobrazuje správné informace na správném místě. Tím umožňuje více se soustředit na řízení. BMW iDrive s funkcí QuickSelect je navržen na míru BMW Prohnutého displeje a pro spolupráci s inteligentním hlasovým asistentem BMW Intelligent Personal Assistant.

BMW Intelligent Personal Assistant s dalšími schopnostmi.
Ve všech modelech BMW, které jsou vybaveny BMW Operačním systémem 8.5 nebo mohou být na systém aktualizovány*, získá BMW Intelligent Personal Assistant od léta 2023 další schopnosti. V závislosti na výbavě a jízdní situaci bude digitální společník schopen navrhnout deaktivaci funkce omezení rychlosti, přepnutí do sportovního režimu nebo aktivaci asistovaných jízdních režimů. Přirozeně formulované mluvené pokyny lze využít také k nastavení polohy sedadla. U čistě elektrických modelů s příslušnou výbavou je možné aktivovat funkci MAX RANGE a ovládat zvuky BMW IconicSounds Electric jediným mluveným příkazem.*Z výroby: BMW řady 7, BMW iX, BMW i4 od výroby 07/23; BMW X5, BMW X6, BMW X7. BMW XM, BMW X5 M, BMW X6 M od výroby 08/23. Další modely BMW ve střední, manažerské a luxusní třídě budou následovat postupně. V modelech BMW M bude zaveden BMW Operační systém 8.5 bez nového grafického rozhraní. Další vozy, které bude možné aktualizovat na BMW Operační systém 8.5 později prostřednictvím dálkových aktualizací Remote Software Upgrade: BMW řady 7 od výroby 07/22; BMW iX od výroby 03/23; BMW X5, BMW X6, BMW X7. BMW XM, BMW X5 M, BMW X6 M od výroby 04/23.

 

M sportovní paket Pro je nyní k dispozici také pro nové BMW X1 a nové BMW iX1.
Od července 2023 bude nabídka volitelné výbavy pro nové BMW X1 a nové BMW iX1 nyní obsahovat i pro daný model specifický M sportovní paket Pro. Tato volitelná výbava bude nabízena jako rozšíření M sportovního paketu a bude obsahovat paket M Shadowline s rozšířeným obsahem, M zadní spoiler, M sportovní brzdový systém s červenými nebo na přání tmavě modrými třmeny a M bezpečnostní pásy. Pakliže jsou ve výbavě Adaptivní LED světlomety, mají černé vnitřní části.

Novinka pro BMW X1, BMW iX1 a BMW řady 2 Active Tourer: čalounění sedadel v perforovaném provedení Veganza.
Nové varianty čalounění dostupné od července 2023 podtrhnou prémiový charakter interiéru nového BMW X1, nového BMW iX1 a nového BMW řady 2 Active Tourer. Sedadla čalouněná materiálem Veganza s perforací lze u těchto modelů objednat jako volitelnou výbavu.

Tento veganský materiál s vlastnostmi podobnými kůži je možné objednat v barvách Black (černá), Mocha (hnědá) nebo Oyster (bílá). Pro vozy s M sportovním paketem je k dispozici také kombinace M Alcantara/Veganza v černé barvě s modrým kontrastním prošíváním.

Nové laky karoserie pro BMW řady 3 Sedan, BMW řady 2 Coupé a BMW M2.
Zavedení nových laků karoserie pro současné modely BMW dává zákazníkům další možnosti individualizace exteriéru jejich vozu. Pro BMW řady 3 Sedan, BMW řady 2 Coupé a vysokovýkonné BMW M2 budou od července 2023 k dispozici metalické laky BMW Individual Frozen Pure Grey (matně šedá) a Frozen Portimao Blue (matně modrá) (spotřeba paliva, kombinovaná: 9,8–9,6 l/100 km; emise CO2, kombinované: 
222–218 g/km v cyklu WLTP).

Přehled novinek výrobního programu BMW od léta 2023*

BMW řady 7

Výkon
(kW/k)

Spotřeba WLTP (kWh/100 km)

Emise CO2
WLTP (g/km)

BMW i7 eDrive50

335/455

20,3–19,1

0

 

BMW X5

Výkon
(kW/k)

Spotřeba WLTP (l/100 km)

Emise CO2
WLTP (g/km)

BMW X5 xDrive40d

259/352

8,4–7,3

221–190

 

BMW X6

Výkon
(kW/k)

Spotřeba WLTP (l/100 km)

Emise CO2
WLTP (g/km)

BMW X6 xDrive40d

259/352

8,2–7,3

214–191

     

*Všechny nové modely se začnou vyrábět v červenci/srpnu 2023.

Všechny hodnoty spotřeby paliva/elektřiny a emisí CO2 jsou předběžné.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i7 eDrive50: kombinovaná spotřeba elektřiny: 20,3 – 19,1 kWh/100 km podle WLTP

BMW X5 xDrive40d: kombinovaná spotřeba paliva: 8,4 – 7,3 l/100 km; kombinované smise CO2: 221 – 190 g/km podle WLTP

BMW X6 xDrive40d: kombinovaná spotřeba paliva: 8,2 – 7,3 l/100 km; kombinované smise CO2: 214 – 191 g/km podle WLTP

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit