Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

24 hodin na Nürburgringu: MINI John Cooper Works 1to6 Edition s manuální převodovkou týmu Bulldog Racing Team skončilo na stupních vítězů.

Druhé místo ve třídě sériových vozů se zdvihovým objemem 1600 až 2000 cm3 a turbodmychadlem. Usměvavé tváře v týmu po velkolepém návratu, a to včetně Charlieho Coopera, vnuka legendárního Johna Coopera, tvůrce vozu Mini Cooper.

John Cooper Works
·
John Cooper Works
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 7,89 MB)
  
Photos(140x, 818,05 MB)

Nürburg. Už kvalifikace na slavný 24hodinový závod na okruhu dlouhém 25,378 km představovaly pro jezdce i jejich stroje velkou výzvu. Dlouhá série závažných problémů s pneumatikami postihla několik týmů, včetně týmu Bulldog Racing, který musel v krátké době stáhnout svého zástupce ve třídě závodních vozů SP3T. Z týmu bylo před závodem znát napětí, protože všechny naděje nyní spočívaly v černém MINI John Cooper Works se startovním číslem #126, které do závodu startovalo z deváté pozice své třídy. Sebevědomí se však brzy vrátilo, protože v počátečních fázích závodu si jezdec Sebastian Sauerbrei polepšil o několik míst ve třídě i v celkové klasifikaci. Do konce 24hodinového maratonu si MINI John Cooper Works 1to6 Edition se startovním číslem #126 polepšilo o osm míst ve třídě a o úctyhodných 49 pozic v poli 131 vozů a působivě podtrhlo svoji spolehlivost umístěním na stupních vítězů.

Závodní vůz MINI John Cooper Works 1to6 Edition absolvoval 114 kol, přičemž ujetá vzdálenost činila přibližně 2893 kilometrů. Na cestě na stupně vítězů absolvoval vůz s manuální převodovkou 15 zastávek v boxech.

MINI John Cooper Works třídy VT2
MINI John Cooper Works #126 disponuje výkonem 170 kW/231 k, maximálním točivým momentem 320 Nm a je vybaveno šestistupňovou manuální převodovkou. Vůz, který byl nasazen na přibližně 25 km dlouhé závodní trati, vychází ze standardního MINI John Cooper Works, jež bylo pouze upraveno tak, aby splňovalo bezpečnostní prvky a normy pro zařazení do třídy sériových vozů VT2. Za volantem MINI John Cooper Works se startovním číslem 126 se vystřídali jezdci Charlie Cooper (GB), Christoph Kragenings (D), Sebastian Sauerbrei (D) a Michael Mönch (D).

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

THE NEW BMW i5.

Munich. Here you can see the webcast of the Digital World Premiere of the new BMW i5.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit