Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW řady 5 se představilo s integrovanou herní platformou AirConsole.

+++ BMW a AirConsole přinášejí do vozu unikátní herní zážitky +++ Aplikace AirConsole se postupně objeví v dalších modelech +++ BMW i5 se speciálním „herním“ vzhledem +++

Technologie
·
BMW i
·
BMW i5
·
Řada 5
·
Infotainment a ovládací koncepty
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov. BMW Group spolupracuje s herní platformou AirConsole a v novém BMW řady 5 poprvé přináší do reálného světa jedinečný druh her integrovaných přímo do automobilu. Při stání vozu mohou řidič a spolujezdci hrát tzv. casual hry (jednoduché hry určené i pro ty, kdo hry běžně nehrají), jimiž se mohou zabavit například v době, kdy se nabíjí vysokonapěťová baterie. Kromě nového BMW řady 5 bude aplikace AirConsole postupně nabízena i v dalších modelech BMW*. Exkluzivně se při uvedení nového BMW řady 5 na trh představuje BMW i5 v unikátním herním barevném provedení karoserie navrženém přímo BMW Group Design. Tato livrej promění BMW řady 5 Sedan v dokonalou herní stanici nejen po technické, ale i vizuální stránce.

Snadné používání pomocí telefonu jako ovladače.
Pro hraní her ve voze stačí hráčům telefon, který slouží jako ovladač, a BMW Prohnutý displej. Po spuštění aplikace AirConsole ve voze lze spojení mezi chytrým telefonem a vozem navázat naskenováním QR kódu na BMW Prohnutém displeji. Poté je možné ihned začít hrát. Aplikace AirConsole podporuje více hráčů současně. Do herní zábavy ve voze se mohou během zastávek zapojit i cestující na zadních sedadlech. Obecně je možné hrát samostatně nebo se všemi cestujícími ve vozidle společně nebo s nimi soutěžit.

S aplikací AirConsole mohou hráči hrát tzv. casual hry. Obecně jde o snadno hratelné hry s jednoduchým intuitivním ovládáním. Výběr, který je k dispozici při uvedení nového BMW řady 5 sedan na trh, zahrnuje závodní, sportovní, kvízové a hudební hry, stejně jako simulátory, strategie, „skákací a běhací“ a logické hry. Mezi přibližně 15 tituly, které jsou k dispozici hned od začátku, patří například Go Kart Go, Golazo, Music Guess či Overcooked. Portfolio dostupných her se bude průběžně rozšiřovat.

BMW i5 s jedinečným herním vzhledem.
Na oslavu uvedení her do vozů BMW Group představuje BMW i5 v unikátním herním grafickém provedení. Jeho design symbolizuje ponoření se do herního zážitku až do posledního pixelu. Velké pixely jsou jasně rozpoznatelné jako pocta dnes již kultovní 8bitové éře počítačových her. Barevné schéma čerpá inspiraci z různých her dostupných na platformě AirConsole. Na karoserii i5 jsou také zřejmé prvky z herních ovladačů, které navazují na jedinečné řešení pro hraní ve voze s AirConsole, kdy se ovladačem stává telefon, který tak hráčům dává možnost hraní doslova na dosah ruky.

 

*Z výroby: BMW řady 7, BMW iX, BMW i4 vyrobené po 07/23; BMW X5, BMW X6, BMW X7, BMW XM, BMW X5 M, BMW X6 M vyrobené po 08/23. Další modely BMW ze střední třídy a luxusního segmentu budou následovat postupně.

Aktualizace na BMW Operační systém 8.5 prostřednictvím Remote Software Upgrade bude v budoucnu nabízena pro následující modely: BMW řady 7 vyrobené po 07/22; BMW iX vyrobené po 03/23; BMW X5, BMW X6, BMW X7, BMW XM, BMW X5 M, BMW X6 M vyrobené po 04/23.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit