Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Více prostoru pro maximální výkonnost: BMW M GmbH potvrzuje vývoj nového BMW M5 Touring.

Sedmá generace BMW M5 Sedan již podstupuje intenzivní testovací program. BMW M GmbH bude i v roce 2024 pokračovat v produktové ofenzivě a potvrzuje rozšíření nabídky modelů o variantu Touring nové generace tohoto vysokovýkonného modelu.

G90
·
G99
·
Touring
·
BMW M automobily
·
M5
·
Sedan
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Mnichov. Prototypy jsou pečlivě maskovány, ale přesto nemohou skrýt svůj vysokovýkonný charakter. Budoucí nová generace BMW M5 vstoupila do fáze reálných testů směřujících k sériové výrobě. Nový vysokovýkonný sedan od BMW M GmbH nyní absolvuje testovací jízdy na veřejných silnicích, zkušebních polygonech BMW Group a závodních okruzích po celém světě.

Příznivci BMW M se navíc mohou těšit na další výsledek produktové ofenzivy, která bude pokračovat i v roce 2024. BMW M GmbH nyní oficiálně potvrzuje, že spolu s novou generací BMW M5 rozšíří svoji nabídku modelů také o variantu Touring. Dokonalá symbióza dynamických schopností typických pro M, nekompromisního komfortu na dlouhé vzdálenosti a působivé prostornosti zažije v roce 2024 s novým BMW M5 Touring svou renesanci.

Stejně jako budoucí BMW M5 Sedan bude i varianta Touring vybavena zcela nově vyvinutým částečně elektrifikovaným pohonem. Jeho M typické dynamické schopnosti, stejně jako pečlivě naladěný podvozek doplněný inovativními systémy dále posunou jízdní dynamiku a agilitu na novou úroveň, která bude v daném segmentu podle tradic výjimečná. BMW M GmbH tak dále postoupí na své cestě k elektrifikaci. „Nyní instalujeme hybridní hnací soustavu s typickým M projevem a dynamikou i do dalších vysokovýkonných vozů,“ říká Dirk Häcker, vedoucí vývoje BMW M GmbH.

BMW M5 je již téměř 40 let měřítkem jízdní dynamiky, agility a přesnosti ovládání v segmentu vysokovýkonných sedanů. Evoluční pokrok, vývojové know-how ze závodů a průkopnické inovace v oblasti pohonu, podvozku, aerodynamiky a lehké konstrukce utvářely historii jednotlivých generací BMW M5. Motory se šesti, osmi a deseti válci, technika M TwinPower Turbo s vysokootáčkovou koncepcí, dvoudílné keramické brzdové kotouče a pohon všech kol M xDrive jsou jen některými z technologických milníků, jimiž tento model opakovaně zcela nově definoval prvotřídní jízdní výkonnost automobilu s karoserií sedan, který je bez omezení vhodný i pro každodenní používání. Sedmá generace BMW M5 na tento princip navazuje fascinujícími inovacemi, které jí zajistí ještě intenzivnější zážitek z fascinující výkonnosti.

První BMW M5 Touring bylo postaveno na základě druhé generace BMW M5 Sedan a uvedeno na trh již v roce 1992. Od té doby je symbolem kombinace mimořádné jízdní dynamiky a každodenní praktičnosti na čtyřech kolech. V roce 2007 společnost BMW M GmbH doplnila také čtvrtou generaci BMW M5 o variantu Touring. Vysokou atraktivitu této speciální koncepce v prémiovém segmentu vysokovýkonných vozů, v tomto případě střední třídy, v současné době podtrhuje úspěšné uvedení na trh prvního BMW M3 Competition Touring s pohonem M xDrive*.

Testování prvních prototypů nového BMW M5 Touring bude zahájeno v nejbližších dnech v městském provozu i na venkovských silnicích a dálnicích v okolí Mnichova a v centrále BMW M GmbH v Garchingu. Integrace a vzájemné sladění všech systémů pohonu a podvozku následně bude u nového BMW M5 Touring provedeno mimo jiné také na Nordschleife na Nürburgringu, kde bude cílem zajistit ideální rovnováhu mezi sportovními výkony na závodní trati a vynikajícím jízdním komfortem při každodenních cestách a na dlouhé vzdálenosti.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M3 Touring: kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km podle WLTP: 10,4–10,1; kombinované emise CO2 v g/km podle WLTP: 235–229.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit