Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Připraveni na elektrickou budoucnost: průlomová nová továrna na výrobu vysokonapěťových baterií BMW Group v Jižní Karolíně, USA.

+++ Nová továrna BMW Group ve městě Woodruff bude vyrábět vysokonapěťové baterie pro čistě elektrické modely BMW X produkované v továrně ve Spartanburgu. +++ Investice ve výši 700 milionů dolarů do výstavby nové továrny Woodruff a 1 miliardy dolarů do výrobního závodu Spartanburg v rámci přípravy na výrobu elektromobilů. +++ Místní pro místní: krátké vzdálenosti mezi dodavatelem článků, montáží baterií a továrnou na výrobu automobilů. +++

Technologie
·
Společnost
·
Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
Společnost
·
Electrification
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Related Links.

Woodruff, Jižní Karolína, USA. BMW Group dnes učinila významný krok k výrobě elektromobilů ve Spojených státech, když ve městě Woodruff v Jižní Karolíně zahájila výstavbu nové továrny na montáž vysokonapěťových baterií. Výrobní závod BMW Group ve Woodruffu bude vyrábět baterie šesté generace, které budou dodávány do čistě elektrických vozů produkovaných v nedaleké továrně BMW ve Spartanburgu. V závodě Plant Woodruff vznikne více než 300 pracovních míst s možností dalšího růstu.

„Vytváříme elektrický pohon pro BMW Group. Naše nová továrna na montáž baterií ve Woodruffu bude brzy hrát důležitou roli v naší elektrické budoucnosti zde v USA,“ uvedla Ilka Horstmeier, členka představenstva BMW AG odpovědná za oblast lidských zdrojů a nemovitostí. „Prostřednictvím továrny ve Woodruffu rozšiřujeme naši působnost ve státě Jižní Karolína. Zároveň s sebou do této transformace bereme i naše spolupracovníky. Naše nové technické školicí středisko v továrně ve Spartanburgu připraví našich 11 000 spolupracovníků na budoucnost. Tímto způsobem přebíráme zodpovědnost jako spolehlivý zaměstnavatel a zároveň nabízíme pracovní místa, která jsou perspektivní.“

„Dnešní položení základního kamene je začátkem nové éry v továrně Spartanburg, kde se připravujeme na výrobu čistě elektrických modelů BMW X pro celý svět,“ říká Robert Engelhorn, prezident a generální ředitel BMW Manufacturing ve Spartanburgu. „Cesta do budoucnosti začíná tady v Jižní Karolíně. Továrna Woodruff bude nejmodernější z hlediska udržitelnosti, flexibility a digitalizace.“

Rozsáhlé investice do továren Spartanburg a Woodruff.
V říjnu 2022 oznámila společnost BMW Group novou investici ve výši 1,7 miliardy dolarů do svých amerických provozů, z nich 1 miliarda dolarů připadne na přípravu továrny Spartanburg na výrobu čistě elektrických vozů a 700 milionů dolarů na výstavbu nové továrny na montáž vysokonapěťových baterií. Továrna ve Woodruffu bude mít rozlohu přibližně 100 akrů, na nichž budou technologické a také podpůrné stavby, jako je jídelna, hasičská zbrojnice a energetické centrum. 

Místní pro místní: krátké vzdálenosti mezi výrobou baterií a vozidel.
„Důsledně pracujeme na tom, abychom pokročili v transformaci na elektromobilitu,“ říká Markus Fallböhmer, senior viceprezident pro výrobu baterií ve společnosti BMW AG. „Rozhodující roli v tom hrají nejmodernější výrobní zařízení pro pokrokové vysokonapěťové baterie.“ Při rozšiřování své výrobní sítě se společnost řídí zásadou „místní pro místní“: „Úzké propojení výroby baterií s výrobou automobilů je součástí naší strategie,“ vysvětluje Fallböhmer.

V rámci přístupu BMW Group „místní pro místní“ bude společnost nakupovat bateriové články pro své elektrické modely od partnera AESC, který staví novou továrnu na výrobu bateriových článků s kapacitou 30 GWh ve městě Florence, taktéž situovaném v Jižní Karolíně. Bude zde vyrábět nově vyvinuté cylindrické lithium-iontové bateriové články, navržené speciálně pro šestou generaci technologie BMW eDrive. Nový formát baterií zvýší hustotu energie o více než 20 % a zlepší rychlost nabíjení a dojezd až o 30 %.

Jedním z důležitých cílů BMW Group je zejména co nejnižší uhlíková stopa a spotřeba zdrojů pro výrobu, a to počínaje dodavatelským řetězcem. Výrobci článků budou při výrobě svých produktů používat kobalt, lithium a nikl, které budou obsahovat určitý podíl druhotných surovin, tj. surovin, které se netěží nově, ale již byly v oběhu. V kombinaci se závazkem využívat při výrobě bateriových článků pouze ekologickou energii z obnovitelných zdrojů sníží BMW Group uhlíkovou stopu výroby bateriových článků až o 60 %.

Vysoké ekologické standardy: vázání CO2 při betonování.
Jako další BMW iFACTORY bude továrna BMW Group ve Woodruffu splňovat vysoké standardy také z pohledu udržitelnosti. Továrna bude provozována bez fosilních paliv a bude využívat ze 100 % ekologickou elektřinu. BMW Group si stanovila cíl snížit emise CO2 ve své celosvětové výrobní síti do roku 2030 o 80 % ve srovnání s rokem 2019. Střechy továren se připravují na instalaci fotovoltaických systémů. Inteligentní LED osvětlení s detektory pohybu a efektivní strategií snižování jasu, když není potřeba, omezuje spotřebu energie a světelné emise na minimum. Kompletace vysokonapěťových baterií v podstatě nevyžaduje žádnou vodu. Dešťová voda je zachycována a využívána pro účely mimo samotnou výrobu. Při výstavbě továrny bude použita inovativní technologie, která spočívá ve vstřikování zachyceného CO2 do čerstvého betonu během procesu míchání. Tím se CO2trvale odloučí již na molekulární úrovni a současně zvýší pevnost betonu.

BMW Group v Jižní Karolíně
BMW Group od roku 1992 investovala do svých provozů v Jižní Karolíně přibližně 12,4 miliardy dolarů. BMW Manufacturing denně vyrobí více než 1500 vozidel a je tak největší továrnou BMW Group na světě. Tento výrobní závod je důležitou součástí globální výrobní sítě BMW a hraje klíčovou roli při uspokojování vysoké poptávky po vozech BMW Sports Activity Vehicle a Coupé nejen ve Spojených státech. Téměř 60 % zde vyrobených vozů je dodáváno na přibližně 120 trhů po celém světě, díky čemuž je BMW z pohledu finanční hodnoty již devět let po sobě největším vývozcem automobilů ve Spojených státech. V roce 2022 pocházelo přibližně 60 % vozů BMW prodaných v USA z místní továrny ve Spartanburgu. Továrna má roční výrobní kapacitu až 450 000 vozidel a zaměstnává více než 11 000 lidí. 

Trvalý závazek v USA.
Kromě prodejních a marketingových aktivit se působnost BMW Group v USA skládá z téměř 30 poboček ve 12 státech, patří mezi ně pokročilé designérské studio, technologické výzkumné a vývojové centrum a fond rizikového kapitálu v Kalifornii, BMW Group Financial Services a BMW Manufacturing Corporation, která provozuje továrnu ve Spartanburgu v Jižní Karolíně. Dealerská síť BMW Group, pokrývající celé Spojené státy, je tvořena téměř 650 nezávisle vlastněnými prodejci značek BMW, MINI, Rolls-Royce a BMW Motorrad. Dohromady působení BMW Group v USA přímo i nepřímo zajišťuje a podporuje více než 120 000 pracovních míst a přispělo do americké ekonomiky částkou 43,3 miliardy dolarů.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit