Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Milník MINI: milionté 3dveřové MINI čtvrté generace bylo dodáno do Kanady.

Miliontý exemplář současné čtvrté generace MINI našel domov v Calgary v kanadské Albertě.

MINI
·
MINI Electric
·
MINI 3 door
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Richmond Hill, ON/Calgary, AB. V polovině dubna MINI oznámilo, že z výrobní linky sjel miliontý exemplář současné generace 3dveřového MINI. Ve středu 28. června byl tento vůz předán Stevu a Kerry Lockhartovým, kteří se tím stali součástí rodiny MINI.

Miliontým MINI současné čtvrté generace je čistě elektrické MINI Cooper SE vyrobené v továrně Oxford ve Velké Británii. Je příznačné, že tento britský výrobní závod s bohatou tradicí letos slaví 110. výročí od svého založení.

„Jsme fanoušky značky MINI již řadu let a na začátku letošního roku jsme se konečně rozhodli pořídit si naše první MINI,“ řekl Steve Lockhart žijící Redwood Meadows, který si milionté MINI pořídil se svou ženou Kerry. „Je to tak ikonická značka. Být malou součástí její bohaté historie je pokorné a vzrušující zároveň. Když jsme se rozhodli pro koupi našeho prvního MINI, nečekal jsem takovou pozornost!“

MINI aktuální čtvrtou generaci 3dveřové varianty představilo v roce 2013. Od roku 2014 se prodává po celém světě. Milionté 3dveřové MINI aktuální generace bylo dodáno do dealerství MINI Calgary v kanadské Albertě.

Milionté MINI má speciální prvky včetně označení a detailů odkazujících na jeho dědictví a na status tohoto milníku. U příležitosti jeho předání se v MINI Calgary konala zábavná oslava v pravém stylu MINI. Snad nejsrdečnějším zážitkem pro Lockhartovy však byl videopozdrav od Charlieho Coopera, vnuka Johna Coopera a člena královské rodiny MINI, který je přivítal do rodiny. „Se svým MINI si užijete spoustu zábavy,“ řekl Cooper ve svém vzkazu. „Vzpomínám si, jak jsem si pořídil své první MINI. Můj táta vždycky říkal, že si ho musím zasloužit, a tak jsem se snažil a svůj MINI Cooper jsem dostal, když mi bylo 18 let. Nyní jste součástí rodiny,“ pokračoval Cooper, „takže vyrazte a užijte si to!“

Od samého začátku bylo MINI členem vyšší společnosti, který na sebe strhával pozornost a miloval zábavu. Zamilovaly si ho královské rodiny, filmové hvězdy, hudebníci a celebrity. V roce 2019 značka oslavila 60. výročí a nyní slaví předání miliontého exempláře rodině, která, ačkoli ji možná překvapily oslavy, když si přijela pro svůj nový vůz, si zřejmě značku, vůz a komunitu zamilovala stejně tak.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Cooper SE (kombinovaná spotřeba paliva: 0,0 l/100 km; kombinovaná spotřeba elektřiny: - (NEFZ) / 17,6-15,4 (WLTP) kWh/100 km; kombinované emise CO2: 0 g/km).

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Change Search Settings.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
German
  • Jazyk souboru přílohy
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit