Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

WorldSBK v Mostě: Michael van der Mark zpět v sedle BMW M 1000 RR.

Michael van der Mark se vrací po pauze způsobené zraněním do osmého kola mistrovství světa superbiků 2023. Dobré vzpomínky: Scott Redding na stupních vítězů v Mostě v roce 2022. Tovární jezdci BMW Motorrad mají před posledním závodem před letní přestávkou velkou motivaci.

Motocyklové sporty
·
Superbike Championship
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Mnichov. O nadcházejícím víkendu čeká tým BMW Motorrad Motorsport poslední závodní víkend Mistrovství světa superbiků 2023 (WorldSBK) před letní přestávkou. Osmé kolo sezony se uskuteční od 28. do 30. července v českém Mostě. Michael van der Mark (NED) se po pauze způsobené zraněním vrátí do sedla svého BMW M 1000 RR.

BMW Motorrad Motorsport na závodní okruh na severu České republiky přijíždí s příjemnými vzpomínkami. V loňském roce si Scott Redding (GBR) v prvním hlavním závodě zajistil třetí místo na stupních vítězů. Potenciál BMW M 1000 RR na této trati se projevil také ve vytrvalostním mistrovství světa FIM (FIM EWC), protože v Mostě se v roce 2021 podařilo týmu BMW Motorrad World Endurance Team poprvé zvítězit.

Cílem týmů ROKiT BMW Motorrad WorldSBK a Bonovo action BMW Racing Team, stejně jako čtveřice továrních jezdců BMW Motorrad v podobě Marca Reddinga, Michalela van der Marka, Garretta Gerloffa (USA) a Lorise Baze (FRA) je proto rozloučit se v Mostě před letní přestávkou dobrými výsledky.

V rámci letošního závodu WorldSBK v Mostě bude na stánku oficiálního týmu BMW vystavena také česká úprava od Martina Hartla a české společnosti zabývající se závodními úpravami a přestavbami motocyklů BMW Racing MH79 Racing servis&parts. „Přenášíme zkušenosti z tuzemských i zahraničních závodů na naše zákazníky. Neustále se snažíme pracovat na vylepšení motocyklů BMW pro individuální potřeby našich zákazníků. Jednou z ukázek je motocykl BMW S 1000 RR ve verzi Competition by MH79. Spolupracujeme s předními odborníky na vývoj elektroniky a zlepšení přenosu výkonu a stability pro motocykly BMW S 1000 RR a M 1000 RR“, říká profesionální závodník a instruktor Marek Hartl.

Fakta o Autodromu Most.

Délka okruhu                       4,212 km (po směru hodin)

Počet zatáček                      21 – 14 pravých, 7 levých

Pole Position                       vlevo

Nejdelší rovinka                   720 m (cílová)

Úroveň přilnavosti               relativně vysoká

Profil trati                            velmi málo rovinek, kromě startu a cíle; zejména pomalé zatáčky, šikany, zóny s různými typy asfaltu 

Zatížení brzd                       střední

Podíl plného plynu              19 %, resp. 19 sekund

Max./min. rychlost               295/60 km/h

Nejvíce předjíždění             T1

Specifika trati                      dynamické změny směru jízdy, velká důvěra v přední kolo

Program závodního víkendu.Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit