Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

S novou generací MINI Countryman napříč Skotskou vysočinou.

Nové MINI Countryman s inteligentním pohonem všech kol ALL4 na náročných cestách dokazuje nejen svou sportovní jízdní dynamiku, ale také to, jak rychle lze z každodenního života uniknout krátkým dobrodružným výletem.

MINI Countryman
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Lochearnhead. Rozlehlé zelené louky, zářivé slunce a bouřkové dešťové přeháňky, střídající se každou minutu, a k tomu ohromující výhledy na krajinu: Skotská vysočina je přírodním zázrakem a odjakživa uchvacuje své návštěvníky. Mezi přibližně tisícimetrovými horami zvanými Munros s charakteristickým tvarem pyramidy se hluboko do prastarých skal tohoto kraje opředeného historií zařezávají řeky a „lochy“. Právě slovem „loch“ Skotové tradičně nazývají svá křišťálově čistá jezera. Loch Lomond, největší jezero ve Velké Británii, které se nachází ve stejnojmenném národním parku, je ideálním cílem pro náročné testovací jízdy s MINI Countryman třetí generace, které je připraveno na všechna dobrodružství.

Od rustikálního Castle Hill až po divočinu Munros.
Prohlídka začíná v městečku Stirling. Z hradního vrchu Stirling Castle, jednoho z největších a nejvýznamnějších hradů ve Skotsku, se rozprostírá daleký výhled na vysočinu v národním parku Loch Lomond. První zmínka o hradu Stirling pochází z 12. století, ale svého největšího rozkvětu dosáhl za renesanční vlády královského rodu Stewartů.

Ze Stirlingu se vydejte po silnicích A84 a A85 na sever podél hustých lesů a tmavě modrých jezer do malé vesnice Mid Lix. Odbočka na menší silnici A827 vybízí k zajížďce do severovýchodního pohoří podél břehu jezera Loch Tay. Zde na klikaté silnici přes pohoří Munros může MINI Countryman poprvé předvést svůj komfort kombinovaný se sportovní jízdní dynamikou.

Pod horou Ben Lawers s výškou 1214 metrů, která je jednou z nejvyšších v regionu, stojí 344 metrů dlouhá impozantní stejnojmenná přehrada zadržující vodu z okolních řek. MINI Countryman se svým vzhledem vozu SAV dokonale zapadá do nedotčené skotské krajiny. Výbavu potřebnou i na delší túry lze snadno uložit do objemného zavazadlového prostoru.

Po stopách Jamese Bonda.
Stoupání a klesání Skotské vysočiny probouzejí v návštěvnících při každém výstupu touhu po novém objevování. Směrem na severozápad vede do pohoří Glencoe zatáčkovitá silnice A82, která protíná bezpočet řek, jež se za historickým mostem Orchy vlévají do velkolepé krajiny vytvořené jezerem Lochan na h-Achlaise.

Hned za mostem přes Glen Etive vede podél divoké řeky s četnými vodopády padajícími stále hlouběji do údolí úzká cesta na jih. Řeka Etive je považována za jednu z nejnáročnějších vodáckých tras ve Skotsku. Není divu, že si trasu podél jejích břehů vybral pro velkolepou jízdu i Daniel Craig jako tajný agent 007 ve filmu „James Bond: Skyfall“, aby se zde ztratil pronásledovatelům. Na zpáteční cestě na jih jsou terénní pneumatiky MINI Countryman ALL4 bezpochyby lepší volbou než ty u britského sportovního vozu nejslavnějšího agenta světa.

Přírodní krásy a lahůdky z Atlantiku.
Po návratu na silnici A82 směrem na Arrochar nabízejí vodopády Falloch zvláštní vyhlídku. Odtud se pokračuje na jih, přičemž po levé straně je neustále na dohled jezero Loch Lomond, a to až k odbočce na silnici A83 vedoucí na západ k jezeru Loch Fyne. Jedná se o nejsevernější výběžek Clydského fjordu, který se od Atlantiku hluboko zařezává do tohoto úseku pobřeží. Jeho příliv a odliv se projevuje až v přístavu Glasgow a díky vznikajícím proudům jsou vody jezera Loch Fyne obzvláště provzdušněné a bohaté na živiny. Jsou to ideální podmínky pro rozmnožování ústřic a nejlepší loviště pro mnoho druhů ryb. Tato skutečnost se nejlépe projeví na Loch Fyne Oysterbar, kde by se měl každý na své dobrodružné a objevitelské cestě zastavit, samozřejmostí je zde široký výhled na moře a hory.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Představené a vyobrazené vozidlo je vývojový vůz, který není nabízen k prodeji. Z tohoto důvodu nejsou v současné době (08/2023) k dispozici informace o spotřebě paliva, emisích CO2, výkonu a dojezdu.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Change Search Settings.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
German
  • Jazyk souboru přílohy
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit