Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

První BMW i7 Protection, nové BMW řady 7 Protection.

BMW představuje novou generaci pancéřovaných vozidel ze segmentu luxusních sedanů.

G70
·
BMW i
·
BMW i7
·
Řada 7
·
Speciální vozidla
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Mnichov. Dva modely vyvinuté na základě nového BMW řady 7 úspěšně kombinují bezkonkurenční ochranu posádky s mimořádným jízdním komfortem a prostorností, pokročilými prvky výbavy a dynamickými jízdními vlastnostmi, kterými je značka BMW proslulá. Jako vůbec první pancéřovaný sedan na světě s čistě elektrickým pohonem plní BMW i7 Protection (kombinovaná spotřeba elektřiny podle WLTP: 30,0 kWh/100 km, předběžný údaj) roli skutečného průkopníka. Tato modelová varianta splňuje bez jakýchkoli omezení všechny požadavky třídy ochrany VR9, stejně jako je tomu u nového BMW řady 7 Protection se spalovacím motorem (kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP: 15,6 l/100 km; emise CO2: 355 g/km, předběžné údaje).

Nové pancéřované modely nabízejí lidem v ohrožení individuální ochranu před útoky střelnými zbraněmi a výbušninami. Jsou klasifikovány jako ochrana třídy VR9 na základě mezinárodně uznávaných oficiálních zkušebních kritérií německého Svazu zkušebních laboratoří pro materiály a konstrukce odolné proti útokům (Vereinigung der Prüfstellen für Angriffshemmende Materialien und Konstruktionen, zkráceně VPAM). Certifikace vychází mimo jiné ze třetího vydání směrnic pro vozidla odolná proti střelám (BRV 2009) a směrnic pro vozidla odolná proti výbuchům (ERV 2010) a PAS 300. Skla obou modelů dokonce splňují kritéria pro klasifikaci VPAM 10, která představuje nejvyšší úroveň ochrany pro civilní ochranná vozidla. Pancéřovanou karoserii nového BMW řady 7 Protection lze rovněž volitelně posílit tak, aby poskytovala ochranu VPAM 10.

Nové BMW i7 Protection a nové BMW řady 7 Protection se budou vyrábět v závodě BMW Group v Dingolfingu propracovaným procesem „řemeslné výroby“. Oficiální premiéru si odbudou na mezinárodním autosalonu IAA Mobility 2023 v Mnichově a dodávky odstartují v prosinci 2023.

 

Inovativní koncept ochrany s jedinečným ochranným jádrem BMW Protection Core.
Výjimečný integrovaný koncept ochrany nového BMW i7 Protection a BMW řady 7 Protection byl zohledněn již při vývoji nové řady 7. S novým jádrem BMW Protection Core je celá nosná konstrukce karoserie sedanu Protection poprvé vyrobena z pancéřové oceli. Jádro BMW Protection Core tvoří samonosnou ochrannou jednotku, která je následně doplněna bezpečnostními dveřmi, pancéřováním podvozku a střechy a neprůstřelnými skly.

Speciální pancéřování střechy a podvozku bylo navrženo tak, aby poskytovalo maximální ochranu zejména proti výbušninám. Cestující jsou například chráněni i před útoky dronů s výbušnými náložemi a před střepinami ručních granátů. Na seznamu standardních bezpečnostních prvků nového BMW řady 7 Protection najdeme také samotěsnicí palivovou nádrž. Plášť nádrže automaticky uzavře trhliny vzniklé průstřelem a zabrání tak úniku paliva.

Větší prostornost, nižší hmotnost a lepší ovladatelnost v kombinaci s nekompromisní ochranou cestujících.
Koncepce strukturální ochrany s jádrem BMW Protection Core poskytuje novému BMW i7 Protection a novému BMW řady 7 Protection významné výhody i v dalších ohledech ve srovnání s dodatečným pancéřováním již vyrobeného vozidla. Při pohledu zvenčí se téměř neliší od běžného BMW řady 7 Sedan s M sportovním paketem a jejich nenápadný vzhled představuje další bezpečnostní faktor pro osoby vyžadující ochranu. Díky plně integrovanému ochrannému konceptu s jádrem BMW Protection Core se úroveň prostoru a komfortu uvnitř téměř neliší od běžného BMW řady 7 Sedan.

Snížená hmotnost v kombinaci se zvýšenou tuhostí karoserie (další výhoda jádra BMW Protection Core) umožňuje i v nebezpečných situacích dosáhnout dobrých jízdních vlastností a dynamických reakcí, které se od BMW očekávají. Bezkonkurenční úroveň agility, kterou oba pancéřované sedany vykazují, se promítá do velmi přesného řízení, mimořádných jízdních vlastností v zatáčkách, vynikajícího zrychlení a v neposlední řadě také do maximální rychlosti.

BMW i7 Protection: mimořádná bezpečnost, nulové emise a žádné kompromisy.
BMW i7 Protection poprvé přináší zážitek z čistě elektrické mobility do segmentu pancéřovaných vozidel. Jeho dva elektromotory, kdy jeden je na přední nápravě a druhý na zadní, vytvářejí elektrický pohon všech kol a nabízejí celkový výkon až 400 kW/544 k a maximální systémový točivý moment 745 Nm.

Okamžitá dodávka hnací síly, rozdělování výkonu na všechna čtyři kola a inteligentní propojení všech systémů hnacího ústrojí a podvozku zaručují výjimečnou trakci, směrovou stabilitu a dynamické jízdní vlastnosti. Nové BMW i7 Protection zrychlí z klidu na 100 km/h za 9,0 sekundy a maximální rychlost je elektronicky omezena na 160 km/h.

BMW řady 7 Protection: dokonalá ochrana, vynikající dynamika. 
V zážehové verzi nového pancéřovaného sedanu generuje 4,4litrový osmiválec nejnovější generace maximální výkon 390 kW/530 k a nejvyšší točivý moment 750 Nm. Součástí jeho technologie BMW TwinPower Turbo je vylepšený systém přeplňování s elektricky ovládanými obtokovými ventily, nepřímé chlazení stlačeného vzduchu a křížené sběrné výfukové potrubí. Přítomnost 48V mild hybridní technologie navíc pomáhá zlepšovat průběh výkonu a zvyšovat hospodárnost.

Inteligentní systém pohonu všech kol BMW xDrive přenáší hnací sílu na všechna čtyři kola podle potřeby. Nové BMW řady 7 Protection zrychlí z 0 na 100 km/h za 6,6 sekundy a dosáhne maximální rychlosti 210 km/h.

Podvozek navržený přímo pro každý z modelů je zárukou jistoty a stability.
Nové pancéřované sedany jsou vybaveny podvozky, které byly upraveny a naladěny speciálně pro tyto modely a zohledňují dodatečnou hmotnost vyplývající z jejich speciálních ochranných prvků, čímž je dosaženo mimořádně jistého chování v každé situaci. Díky robustní základní konstrukci a přítomnosti propracovaných systémů podvozku si mohou cestující na zadních sedadlech užívat mimořádné úrovně jízdního komfortu. Pancéřované sedany přesvědčí také precizním ovládáním, a to i při rychlé jízdě, například při úniku před útokem.

Unikátní v tomto segmentu: Integrované aktivní řízení a 20palcová kola z lehké slitiny s exkluzivními pneumatikami PAX.
Nové BMW i7 Protection a nové BMW řady 7 Protection jsou prvními a jedinými pancéřovanými vozy ve svých segmentech, které jsou vybaveny systémem Integrálního aktivního řízení. Tato funkce řízení zadních kol nejenže snižuje poloměr otáčení při manévrování, ale také zvyšuje přesnost a dynamickou odezvu v rychle projížděných zatáčkách. Dalším klíčovým atributem Integrálního aktivního řízení, které je u tohoto vozu součástí standardní výbavy, je zvýšení jízdního komfortu pro cestující na zadních sedadlech.

Další mimořádnou vlastností v tomto segmentu jsou standardně dodávaná 20palcová kola z lehké slitiny. Kromě zvýšení jízdního komfortu, trakce a směrové stability umožňují také použití mimořádně výkonného brzdového systému. Speciálně vyvinuté dojezdové pneumatiky Michelin PAX v rozměru 255-740 R510 umožňují vozu pokračovat v jízdě rychlostí až 80 km/h i v případě úplné ztráty tlaku.

Asistenční systémy s informační a varovnou funkcí. 
Nové BMW i7 Protection a nové BMW řady 7 Protection jsou vybaveny rozsáhlou nabídkou asistenčních systémů. Funkce této techniky je zaměřena na podporu profesionálních řidičů pomocí informací a varování, avšak bez aktivního zásahu do řízení vozidla. Vysoce vyspělé senzory vyvinuté pro novou řadu BMW řady 7 a všechny kamery dostupné pro luxusní sedan jsou součástí i pancéřovaných variant. Ve všech situacích poskytují přesné a podrobné informace o okolí vozidla.

Rozsáhlá komfortní výbava s exkluzivními prvky.
Pro zlepšení výhledu při nízkých okolních teplotách je součástí standardní výbavy funkce elektrického vyhřívání čelního skla a předních bočních oken. Volitelně je k dispozici pro tento model specifické nezávislé topení. Exkluzivním komfortním prvkem, který je rovněž součástí standardní výbavy, je automatické otevírání a zavírání dveří.

Jednou z položek na seznamu volitelné výbavy je chladicí box integrovaný mezi zadními sedadly, který se postará o vychlazení nápojů. Špičkový zvukový zážitek zajistí standardně dodávaný zvukový systém Bowers & Wilkins Diamond Surround Sound.

Pestrá nabídka možností individualizace exteriéru a interiéru. 
Integrovaná koncepce ochrany pancéřovaných sedanů a výroba v továrně BMW Group v Dingolfingu maximalizují možnosti, jak pro zákazníky vtisknout exteriéru a interiéru osobitý ráz. Vedle standardně dodávané osvětlené masky chladiče BMW Iconic Glow jsou na přání k dispozici křišťálové světlomety BMW Iconic Glow. Navíc jsou v nabídce téměř všechny barvy karoserie nabízené pro novou řadu BMW řady 7. V interiéru na majitele čekají multifunkční sedadla, kožené čalounění BMW Individual Merino a standardně je dodávané také vyhřívání a ventilace sedadel. Na přání lze pro všechna sedadla objednat masážní funkci. Nabídka volitelných materiálů čalounění pro sedadla a povrchy interiéru rovněž pocházejí z bohatého seznamu volitelné výbavy nového BMW řady 7.

BMW iDrive s BMW Prohnutým displejem a integrovaným ovládáním bezpečnostních funkcí, specifických pro tento model.
Nové BMW i7 Protection a nové BMW řady 7 Protection jsou vybaveny nejnovější generací BMW iDrive založenou na BMW Operačním systému 8.5. Systém se ovládá intuitivně a řidičům BMW je dobře známý. Speciální funkce důležité pro ochranu cestujících se rovněž ovládají prostřednictvím BMW iDrive. Lze je aktivovat a plně ovládat pomocí dotykového kontrolního displeje.

Volitelně je možné objednat přídavné vnitřní zrcátko s kamerou. Stisknutím tlačítka se na kontrolním displeji zobrazí obraz z couvací kamery. Sériově dodávaný intercom umožňuje cestujícím ve voze efektivně komunikovat s osobami zvenčí, aniž by se musely otevírat dveře nebo okna.

Účinná ochranná opatření pro různé typy útoků.
Široký seznam standardní a volitelné výbavy nových pancéřovaných sedanů BMW poskytuje ochranu na míru při různých typech útoků. Nové BMW i7 Protection a nové BMW řady 7 Protection mohou být přizpůsobeny přesně jakémukoli účelu, a to včetně prvků, jako je systém přívodu čerstvého vzduchu, hasicí systém, majáky, rádiové vysílačky a držáky vlajek pro případ, že se jedná o vládní vůz, a další speciální volitelné položky podle přání zákazníka.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i7 Protection: kombinovaná spotřeba elektřiny podle WLTP: 
30,0 kWh/100 km, předběžný údaj

BMW řady 7 Protection: kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP: 15,6 l/100 km; emise CO2: 355 g/km, předběžné údaje   

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit