Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Závod začíná: Bulldog Racing Edition – speciální model na počest úspěšného 24hodinového závodu na Nürburgringu.

Bulldog Racing nyní nabízí svým zákazníkům dokonalou závodní licenci: speciální model Bulldog Racing Edition. Každý model je postaven podle specifikací zákazníka a před dodáním je individuálně nastaven na Nordschleife.

John Cooper Works
·
John Cooper Works
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Nürburg. Základem speciálního modelu je MINI John Cooper Works se šestistupňovou manuální převodovkou, výkonem 231 k/170 kW a maximálním točivým momentem 320 Nm.

Tímto speciálním modelem oslavuje soukromý závodní tým z Nürburgu nejlepší umístění vozu MINI ve 24hodinovém závodě v 64leté historii značky. Motor a mnoho prvků speciálního modelu odpovídá závodnímu vozu se startovním číslem 126 týmu Bulldog Racing, výměnou za každodenní použitelnost byly vypuštěny pouze bezpečnostní prvky vyžadované soutěžními předpisy.

„Umístění na druhém místě a první pódium pro MINI po vyčerpávajících 24 hodinách bylo velkým úspěchem. V okamžiku, kdy jsme projeli cílovou čárou, se zrodila myšlenka podělit se o tento okamžik s našimi fanoušky. Naší největší výzvou při vývoji Bulldog Racing Edition bylo udržet ji co nejblíže našemu závodnímu vozu a zároveň zajistit, aby byla stále povolená pro běžný silniční provoz,“ říká Alexander Schabbach, generální ředitel Bulldog Racing.

Použitím různých komponentů ze světa motorsportu, které lze kombinovat a instalovat individuálně podle přání zákazníka, vytváří Bulldog Racing Edition skutečný „závodní pocit“ na silnici.

Srdcem této edice je podvozek KW V3 s nastavitelnou kompresí a odskokem, který kromě jiného zvyšuje přilnavost, zlepšuje chování v zatáčkách a posiluje bezpečnost při jízdě. Nastavení podvozku provádí pro každý vůz individuálně jeden z profesionálních jezdců Bulldog Racing na Nordschleife okruhu Nürburgring. Sedmnáctipalcová kola z lehké slitiny OZ HyperGT v kombinaci se sportovním výfukem značky Remus dodávají každému vozu nepřehlédnutelný a nezaměnitelný vzhled. Tečka na závěr: po dobrých zkušenostech se závodními pneumatikami dodává Pirelli pro speciální model pneumatiky P Zero Performance o rozměru 205/45 R17. Sada Stern Performance Parts Clubsport nahrazuje zadní sedadlo vzpěrou s praktickou síťkou a kobercem. Výsledná úspora hmotnosti zlepšuje dynamiku.

Jedním z hlavních vizuálních prvků exteriéru je velká střešní fólie Bulldog Racing, která tradičně zdobí všechny závodní vozy týmu. Každá edice vozu Bulldog Racing je uvnitř vybavena plaketou, která každý vůz identifikuje v rámci číslované limitované edice a zároveň dokumentuje den nastavení podvozku na Nordschleife, stejně jako různé další vlastnosti.

„Abychom mohli uspokojit co nejširší spektrum individuálních přání, je každý vůz upraven podle přání zákazníka, a je tedy jedinečný. Náš speciální model představuje, jaké úpravy můžeme na voze provést. Jsme rádi, že tuto službu můžeme nabídnout i zákazníkům se staršími vozy MINI současné generace od roku 2014,“ říká Alexander Schabbach.

Kontakt pro majitele vozů MINI, kteří mají o úpravu zájem: sales@bulldog-racing.com

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI John Cooper Works 3-door (combined fuel consumption: 7.1 — 6.8 l/100 km; combined CO2 emissions: 162 — 156 g/km in accordance with WLTP)

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit