Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW X5 Protection VR6.

Rozsáhlá modernizace v oblasti designu, pohonu a digitalizace podtrhuje progresivní charakter nového modelu. BMW X5 Protection VR6. Nové provedení nejprodávanějšího pancéřovaného vozu světa s klasifikací VR6 přichází s přepracovaným designem a upraveným interiérem se špičkovými prvky digitalizace – přebírá novinky modernizovaného standardního BMW X5.

G05
·
Speciální vozidla
·
X5
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Mnichov. Rozsáhlá modernizace v oblasti designu, pohonu a digitalizace podtrhuje progresivní charakter nového modelu. BMW X5 Protection VR6 (spotřeba paliva, kombinovaná: 13,4 l/100 km; emise CO2, kombinované: 305 g/km, v cyklu WLTP, předběžné údaje). Nové provedení nejprodávanějšího pancéřovaného vozu světa s klasifikací VR6 přichází s přepracovaným designem a upraveným interiérem se špičkovými prvky digitalizace – přebírá novinky modernizovaného standardního BMW X5. Nejnovější verze zážehového motoru V8 s technologií BMW TwinPower Turbo poskytuje suverénní dynamické výkony v každé situaci. Rychlost náběhu výkonu i efektivita pohonné jednotky s výkonem 390 kW/530 k byly dále vylepšeny instalací 48V mild hybridní techniky.

Již při vývoji standardních verzí tohoto Sports Activity Vehicle (SAV) se počítalo s nutnými úpravami pro nové BMW X5 Protection VR6. Mezi tyto úpravy patří pancéřování karoserie a bezpečnostní skla navržená speciálně pro tento model. Nejnovější verze obrněného vozu tak splňuje i předpisy německého Svazu zkušeben pro materiály a konstrukce odolné proti útoku (Vereinigung der Prüfstellen für Angriffshemmende Materialien und Konstruktionen, zkráceně VPAM), pokud jde o balistickou odolnost a odolnost proti výbuchu. Oficiální certifikace pro celé vozidlo byla vydána v souladu se směrnicemi pro vozidla odolná proti střelám (VPAM BRV) a směrnicemi pro vozidla odolná proti výbuchům (VPAM ERV, třetí vydání).

Nový design exteriéru a interiéru zajišťuje, že mezi BMW X5 Protection VR6 a ekvivalentním standardním modelem není téměř žádný viditelný rozdíl. Jeho nenápadný vzhled na veřejných komunikacích představuje pro osoby vyžadující speciální ochranu další bezpečnostní faktor. Zdokonalené ústrojí pohonu modelu X5 Protection VR6 spolupracuje s inteligentním systémem pohonu všech kol BMW xDrive a na míru navrženým podvozkem. Výsledkem je dynamický, a přitom stabilní projev, který je pro SAV modely BMW typický, a současně umožňuje flexibilně reagovat v potenciálně nebezpečných situacích. 

BMW X5 Protection VR6 je nejvýkonnější, nejdynamičtější a celosvětově nejprodávanější vozidlo svého druhu. Nové provedení oslaví světovou premiéru na mezinárodním autosalonu IAA Mobility 2023 v Mnichově. Tam se poprvé představí veřejnosti společně s novým BMW i7 Protection a novým BMW řady 7 Protection. Dodávky nového modelu budou zahájeny v únoru 2024.

Pečlivě upravený design, diskrétní vzhled se sportovním nádechem.
Modernizace vnějšího designu nového BMW X5 Protection VR6 se zaměřila na novou interpretaci charakteristických světlometů BMW a masky ve tvaru ledvinek. Přední světlomety jsou nyní o 35 mm nižší. Jejich šípovité prvky denního svícení současně plní roli směrových světel. Adaptivní Matrix LED světlomety jsou spolu s neoslňujícím asistentem dálkových světel BMW Selective Beam standardní výbavou. Maska chladiče BMW je nyní lemována výrazně tvarovanými plochami a obsahuje charakteristické dvojité M lamely a logo M.

Nové designové prvky přecházejí ze standardního modelu s motorem V8 a dodávají novému BMW X5 Protection VR6 výrazný vzhled se sportovním nádechem. Z ostatních M modelů jsou známé M kryty vnějších zpětných zrcátek v leskle černém provedení, BMW Individual leskle černé střešní ližiny a dva páry koncovek výfuku. Také nově navržená zadní světla zaujmou zejména v noci. Nepřehlédnutelnou světelnou show vytvářejí na zádi nová pulzující směrová světla. 

Nabídka laků karoserie zahrnuje všechny odstíny, které jsou k dispozici pro nové provedení BMW X5. Obsahuje také velké množství laků BMW Individual a speciálních laků BMW Individual.

Progresivní design interiéru s BMW Prohnutým displejem.
Interiér nového BMW X5 Protection VR6, nabízející velkorysou úroveň prostoru a zvýšenou polohu sedadel, současně podtrhuje impozantní charakter, jímž se toto SAV luxusní třídy tradičně vyznačuje. V zájmu vysoké míry komfortu a bezpečnosti má obrněné provedení čtyřmístné uspořádání. Díky vysoce efektivní integraci ochranných prvků si cestující mohou užívat přesně stejného prostoru a komfortu sezení jako ve standardních verzích BMW X5. Zavazadlový prostor vozu má objem 500 litrů a jeho maximální užitečné zatížení se zvýšilo na 475 kg.

Nové pojetí palubní desky přináší do prémiového interiéru mimořádně progresivní atmosféru. Nové BMW X5 Protection VR6 je nyní vybaveno plně digitálním BMW Prohnutým displejem skládajícím se z 12,3palcového informačního displeje za volantem a kontrolního displeje s úhlopříčkou 14,9 palce. BMW X5 Protection VR6 je vybaveno modernizovaným systémem BMW iDrive s BMW Operačním systémem 8.5 a funkcí QuickSelect přinášející novou podobu domovské obrazovky s ještě intuitivnějším a pohodlnějším ovládáním mnoha funkcí.

Standardní výbava nového BMW X5 Protection VR6 obsahuje také čtyřzónovou automatickou klimatizaci, která je vybavena samostatným ovládacím panelem pro teplotu a ventilaci v zadním prostoru. Centrální výdechy vzduchu v přední části interiéru jsou nyní velmi tenké a do nově navržené palubní desky jsou integrovány téměř neviditelně.

Palubní deska je standardně potažena povrchovou úpravou Sensafin připomínající kůži a doplněna velkou ozdobnou lištou s kovovým efektem Fineline Black. Dalším novým prvkem je lišta vnitřního osvětlení s krystalickou povrchovou strukturou a LED podsvícením, integrovaná na straně spolujezdce. Mimořádně moderní design má také ovládací panel na středové konzole s dotykovými plochami a nově navrženým voličem převodovky.

Sportovní sedadla s novým čalouněním Sensafin, M kožený volant a Surround View ve standardní výbavě.
BMW X5 Protection VR6 je standardně vybaveno sportovními sedadly s elektrickým nastavováním a paměťovou funkcí na straně řidiče. Sportovní sedadla jsou vyhřívaná a jejich nové čalounění Sensafin lze objednat ve čtyřech barvách. Na seznamu volitelné výbavy nechybí rozšířené kožené čalounění BMW Individual Merino ve čtyřech barevných variantách a celokožené čalounění BMW Individual Merino ve třech různých odstínech. Na přání jsou k dispozici také komfortní sedadla s elektrickým nastavováním, které lze doplnit aktivní ventilací a masážní funkcí.

Standardní výbava nového BMW X5 Protection VR6 zahrnuje také M kožený volant, rozšířené vnitřní osvětlení, hi-fi reproduktory a jemné dovírání dveří. Obrněná varianta je rovněž standardně vybavena senzory a kamerami asistenčních systémů známých ze standardních modelů BMW X5. Funkce jako Surround View, Remote 3D View a BMW Drive Recorder ve všech situacích poskytují přesné a detailní informace o okolí vozidla.

Nový motor V8 s 48V mild hybridní technikou.
Suverénní zrychlení a agilní ovládání v každé situaci jsou charakteristickými prvky jízdního projevu nového BMW X5 Protection VR6. Potřebnou hnací sílu vozu dodává nejnovější inkarnace osmiválce s objemem 4,4 l, která je vybavena kříženým výfukovým sběrným potrubím, dvojicí stejně velkých turbodmychadel a přídavným chladičem oleje. Mezi další novinky patří zesílený klikový hřídel, turbodmychadla doplněná obtokovými ventily, olejové čerpadlo se zvýšeným výkonem a odlehčená olejová vana.

Kromě toho je nyní osmiválcový motor vybaven také 48V mild hybridní technikou v podobě startér-generátoru umístěného přímo na klikovém hřídeli. Do skříně osmistupňové samočinné převodovky Steptronic, která rovněž prošla rozsáhlou modernizací, je integrován elektromotor, který generuje dodatečný výkon až 9 kW/12 k a točivý moment 200 Nm. Tím motoru pomáhá zajistit plynulou, dynamickou a zároveň hospodárnější jízdu. Potřebná energie se ukládá do 48V baterie, která se mimořádně účinně dobíjí rekuperací při jízdě bez plynu a při brzdění.

Nový systém pohonu generuje celkový maximální výkon 390 kW/530 k a točivý moment 750 Nm, který nové BMW X5 Protection VR6 rozpohybuje z 0 na 100 km/h za 5,9 sekundy. Maximální rychlost obrněného modelu činí elektronicky omezených 210 km/h.

Individuálně naladěný podvozek, integrované aktivní řízení a adaptivní stabilizátory ve standardní výbavě.
Podvozek nového BMW X5 Protection VR6 byl naladěn přesně na míru vysokému výkonu motoru a rozložení hmotnosti, které je pro daný model specifické. Standardně dodávané sportovní brzdy poskytují trvale vysokou úroveň brzdné síly, a to i při velkém zatížení.

Nové BMW X5 Protection VR6 je standardně vybaveno adaptivním M podvozkem Professional, jehož součástí je nejen M sportovní diferenciál, ale také Integrální aktivní řízení s řízením zadních kol a aktivní systém stabilizace naklánění karoserie. Všechny tyto prvky společně zlepšují agilitu a přesnost řízení i jízdní komfort nového BMW X5 Protection VR6.

Integrované ochranné prvky, sladěná celková koncepce.
Novému BMW X5 Protection VR6 se daří kombinovat efektivní ochranu při ozbrojeném útoku s nenápadným designem a vynikajícími jízdními vlastnostmi, a to vše díky přímo do konstrukce vozu integrovaným ochranným prvkům.

Tvarované ocelové části pancéřování a bezpečnostní skla byly vyvinuty speciálně pro tento model a jsou harmonicky začleněny do celkové koncepce vozu jak z hlediska funkčnosti, tak designu. To znamená, že již ve fázi vývoje byly pečlivě zváženy takové aspekty, jako jsou spáry karoserie a přechody mezi karoserií a sklem.

Pancéřová karoserie a bezpečnostní skla mění interiér v ochrannou buňku.
Pancéřování prostoru pro cestující a bezpečnostní skla jsou základními prvky ochranné koncepce. V oblasti kolem dveří, bočního rámu, střechy a motorové části se nacházejí tvarované profily z vysokopevnostní oceli, které byly dokonale přizpůsobeny tvarům karoserie. Pancéřová přepážka zavazadlového prostoru a hliníková ochrana proti střepinám na podlaze jsou dalšími ochrannými opatřeními souvisejícími s karoserií.

Pro nové BMW X5 Protection VR6 je na přání k dispozici rozšířené pancéřování podvozku a dodatečné pancéřování střechy. Standardní specifikace zahrnuje také samotěsnicí palivovou nádrž se speciálním pláštěm, který se po zásahu střelou sám utěsní, aby se zabránilo ztrátě paliva.

Komfortní a bezpečnostní prvky specifické pro daný model.
Funkce vyhřívání čelního skla a předních částí bočních oken je součástí standardní výbavy, stejně jako elektricky ovládaná okna vpředu. Další položkou na seznamu standardní výbavy specifické pro daný model nového BMW X5 Protection VR6 je interkom pro komunikaci s osobami venku. Ovládání tohoto systému i dalších funkcí specifických pro daný model se nachází na přídavném panelu spínačů před voličem převodovky na středové konzole.

Mezi další prvky výbavy na míru, jimiž lze BMW X5 Protection VR6 doplnit, aby odpovídalo zamýšlenému účelu, patří blikající LED světla v masce chladiče, blikající zadní světla, světelné majáky na střeše včetně akustické signalizace a střešní anténa s přídavným přijímačem pro digitální obousměrné rádio. Pro oficiální příležitosti jsou na přání k dispozici také držáky na vlajky.

Charakteristické vlastnosti značky, ochranné prvky specifické pro daný model.
Kromě integrované koncepce ochrany se na vysoké míře ochrany podílejí také zkušební postupy povinné pro všechny prvky, jež umožňují, aby nové BMW X5 Protection VR6 mohlo nabídnout nekompromisní úroveň bezpečnosti při zachování komfortu a jízdní dynamiky, kterými je BMW proslulé. Náročné testovací a kalibrační jízdy, jež se provádějí v průběhu celého výrobního procesu, zajišťují, že vozidlo i pro něj specifické prvky výbavy jsou připraveny k provozu a budou spolehlivě fungovat i v extrémních podmínkách.

Obrněný model s na míru naladěným podvozkem se vedle běžných variant tohoto SAV vyrábí v továrně BMW Group ve Spartanburgu v americkém státě Jižní Karolína. Ochranná výbava a další bezpečnostní prvky specifické pro daný model jsou následně integrovány vysoce kvalifikovanými odborníky v procesu „ruční výroby“, což zaručuje, že ucelená bezpečnostní koncepce je realizována bez jakýchkoli kompromisů.

Globální servisní síť, speciální kurzy pro řidiče.
Zákazníci po celém světě mohou využívat individuální a diskrétní poradenství a řadu dalších služeb. Patří mezi ně i vyhovění specifickým požadavkům zákazníků, pokud jde o doplnění jejich vozu o další ochranné a/nebo komfortní prvky. Servis a údržbu obrněných modelů zajišťuje mezinárodní síť BMW Servisů, přičemž práce provádějí výhradně vyškolení odborníci v certifikovaných specializovaných dílnách.

BMW rovněž nabízí speciální kurz školení řidičů Security. Tyto programy, které BMW pořádá již více než 35 let, jsou nabízeny v různých úrovních intenzity v závislosti na předchozích znalostech zúčastněných a probíhají na několika místech po celém světě. Školení vedou vysoce kvalifikovaní odborníci a jejich obsah sahá od komplexních teoretických lekcí až po praktické nácviky ovládání vozidla a taktické tréninky reakcí.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW X5 Protection VR6 (13,4 l/100 km; emise CO2, kombinované: 305 g/km, v cyklu WLTP, předběžné údaje). 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Change Search Settings.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
German
  • Jazyk souboru přílohy
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit