Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Designové studio MINI a Constantin Prozorov vytvořili inspirující obrazové světy pro představení rodiny nových modelů MINI.

+++ Kreativní náboj čerpá z umělecké a módní scény +++ Kolážista poprvé spolupracuje s automobilovou značkou +++ Budoucí modely MINI jsou zasazeny do prostředí fantastických ilustrací a animací +++

Design, koncepty a studie
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Author.

David Haidinger
BMW Group

Mnichov. Designové studio MINI přizvalo nadějného kolážistu Constantina Prozorova, aby vytvořil prostředí pro prezentaci rodiny nových modelů MINI v podobě reinterpretací digitálních obrazových světů v jeho jedinečném stylu. Díky svým působivým obrazovým kompozicím se Prozorov již stihl prosadit v módním průmyslu. Pro MINI design vytvořil tři fascinující koláže, které uprostřed fantastických ilustrací a animací stavějí budoucí modely značky do centra pozornosti.

Tým designérů MINI čerpá inspiraci a tvůrčí podněty z umělecké a módní scény. Prozorov již vytvořil digitální obrazové světy pro luxusní módní značky jako Louis Vuitton, Gucci či Moncler, nyní je to ale poprvé, co spolupracuje s automobilovou značkou. Je známý moderní, avantgardní estetikou svých koláží a stejně jako v klasických kořenech této umělecké formy vdechuje nový život stávajícímu materiálu. Pro svou práci v designérském studiu MINI vytvořil Constantin Prozorov různé motivy pozadí, před nimiž se představují nové modely značky. Pomocí digitálních technologií nově zakomponoval výtvarné návrhy poskytnuté designéry MINI a následně je doplnil fascinujícími postavami a květinovými prvky, díky nimž je jeho práce tak charakteristická.

„Umělecký styl Constantina Prozorova nabízí inspirativní pohled na design nové rodiny MINI,“ říká Oliver Heilmer, šéf designu MINI. „Je jedinečný, hravý a plný pozitivní energie.“ Během více než roční spolupráce mezi umělcem a designovým studiem MINI vznikly tři městské světy, v nichž se surrealistické prvky přirozeně prolínají s vyobrazením nových modelů MINI a pro ně inscenovaným okolím. Každá z těchto koláží se skládá až z 200 vrstev a lze si ji prohlédnout jak jako statický obrazový svět, tak v podobě animovaného klipu.

Všechny koláže jsou protkány jednotícími stylistickými prvky, které je spojují do triptychu: od barevné vznosné střechy, která tvoří jeviště pro nové elektrické MINI Cooper, přes vodní krajinu s piknikovou plochou pro nové elektrické MINI Countryman až po zářivé a živé městské prostředí představující budoucí elektrické MINI Aceman. Nechybějí ani okouzlující detaily, které se pozorovateli odhalí až při bližším pohledu: digitální postavička psa Spika ztvárněná jako umělecká hračka v koláži pro MINI Cooper, třpytivý delfín křižující cestu MINI Countryman nebo stylizovaná hrací karta jako místo pro MINI Aceman.

Tento umělec má cit pro módu a z nových modelů MINI ho zaujaly zejména povrchy interiéru vyrobené z recyklovaných úpletů. Ty se v jeho kolážích opakovaně objevují jako abstrahovaný, naddimenzovaný prvek. Prozorov do nich také zakomponoval některé designové prvky vozů MINI, stejně jako známé motivy z popkultury a moderního umění. Tento přístup podněcuje pozorovatele k přemýšlení za hranicemi tradičních omezení a vybízí ho k zapojení se do širokých možností, které umění a design nabízejí.

Designéři MINI zjistili, že výměna názorů s Constantinem Prozorovem otevírá nové perspektivy pohledu na modely MINI i jim samotným. Rozhovory s kreativními osobnostmi z různých oborů byly vždy jedním z nejdůležitějších zdrojů jejich inspirace. Výsledky nejnovější spolupráce budou představeny v rámci výstavy IAA Mobility 2023.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL GENERAL MEETING.

Munich. Here you can watch the webcast of the 104 Annual General Meeting of BMW AG.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Change Search Settings.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
German
  • Jazyk souboru přílohy
  • Arabic
  • Czech
  • English
  • German
Updates
Top-Topic
Submit
Reset
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit