Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Designové studio MINI a Constantin Prozorov vytvořili inspirující obrazové světy pro představení rodiny nových modelů MINI.

+++ Kreativní náboj čerpá z umělecké a módní scény +++ Kolážista poprvé spolupracuje s automobilovou značkou +++ Budoucí modely MINI jsou zasazeny do prostředí fantastických ilustrací a animací +++

Design, koncepty a studie
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov. Designové studio MINI přizvalo nadějného kolážistu Constantina Prozorova, aby vytvořil prostředí pro prezentaci rodiny nových modelů MINI v podobě reinterpretací digitálních obrazových světů v jeho jedinečném stylu. Díky svým působivým obrazovým kompozicím se Prozorov již stihl prosadit v módním průmyslu. Pro MINI design vytvořil tři fascinující koláže, které uprostřed fantastických ilustrací a animací stavějí budoucí modely značky do centra pozornosti.

Tým designérů MINI čerpá inspiraci a tvůrčí podněty z umělecké a módní scény. Prozorov již vytvořil digitální obrazové světy pro luxusní módní značky jako Louis Vuitton, Gucci či Moncler, nyní je to ale poprvé, co spolupracuje s automobilovou značkou. Je známý moderní, avantgardní estetikou svých koláží a stejně jako v klasických kořenech této umělecké formy vdechuje nový život stávajícímu materiálu. Pro svou práci v designérském studiu MINI vytvořil Constantin Prozorov různé motivy pozadí, před nimiž se představují nové modely značky. Pomocí digitálních technologií nově zakomponoval výtvarné návrhy poskytnuté designéry MINI a následně je doplnil fascinujícími postavami a květinovými prvky, díky nimž je jeho práce tak charakteristická.

„Umělecký styl Constantina Prozorova nabízí inspirativní pohled na design nové rodiny MINI,“ říká Oliver Heilmer, šéf designu MINI. „Je jedinečný, hravý a plný pozitivní energie.“ Během více než roční spolupráce mezi umělcem a designovým studiem MINI vznikly tři městské světy, v nichž se surrealistické prvky přirozeně prolínají s vyobrazením nových modelů MINI a pro ně inscenovaným okolím. Každá z těchto koláží se skládá až z 200 vrstev a lze si ji prohlédnout jak jako statický obrazový svět, tak v podobě animovaného klipu.

Všechny koláže jsou protkány jednotícími stylistickými prvky, které je spojují do triptychu: od barevné vznosné střechy, která tvoří jeviště pro nové elektrické MINI Cooper, přes vodní krajinu s piknikovou plochou pro nové elektrické MINI Countryman až po zářivé a živé městské prostředí představující budoucí elektrické MINI Aceman. Nechybějí ani okouzlující detaily, které se pozorovateli odhalí až při bližším pohledu: digitální postavička psa Spika ztvárněná jako umělecká hračka v koláži pro MINI Cooper, třpytivý delfín křižující cestu MINI Countryman nebo stylizovaná hrací karta jako místo pro MINI Aceman.

Tento umělec má cit pro módu a z nových modelů MINI ho zaujaly zejména povrchy interiéru vyrobené z recyklovaných úpletů. Ty se v jeho kolážích opakovaně objevují jako abstrahovaný, naddimenzovaný prvek. Prozorov do nich také zakomponoval některé designové prvky vozů MINI, stejně jako známé motivy z popkultury a moderního umění. Tento přístup podněcuje pozorovatele k přemýšlení za hranicemi tradičních omezení a vybízí ho k zapojení se do širokých možností, které umění a design nabízejí.

Designéři MINI zjistili, že výměna názorů s Constantinem Prozorovem otevírá nové perspektivy pohledu na modely MINI i jim samotným. Rozhovory s kreativními osobnostmi z různých oborů byly vždy jedním z nejdůležitějších zdrojů jejich inspirace. Výsledky nejnovější spolupráce budou představeny v rámci výstavy IAA Mobility 2023.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit