Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Suverénní výkon v extrémních podmínkách: BMW iX5 Hydrogen podstoupilo testovací jízdy v poušti.

+++ Pohon s vodíkovými palivovými články přesvědčivě zvládá i velmi vysoké teploty +++ BMW Group potvrzuje otevřenost vůči pokrokovým technologiím a rozmanitost bezemisních systémů pohonu +++

G05
·
Technologie
·
Alternativní pohonné systémy, mobilita budoucnosti
·
Výroba a recyklace
·
iX5 Hydrogen
·
Společnost
·
Životní prostředí
·
Electrification
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov/Dubaj. Vozidla pilotní flotily BMW iX5 Hydrogen, která se začala po silnicích pohybovat letos v únoru, poprvé absolvovala intenzivní testování v horkém počasí ve Spojených arabských emirátech. Hnací soustava s vodíkovými palivovými články si vedla naprosto suverénně jak při teplotách dosahujících 45 °C, tak v písku a prachu, na různých převýšeních a při výrazných výkyvech vlhkosti vzduchu.

Hlavní prvky hnací soustavy BMW iX5 Hydrogen – vysoce efektivní palivový článek, dvě vodíkové nádrže, elektromotor a akumulátor – společně prokázaly svůj vynikající výkon a připravenost pro použití v reálném provozu. Vývojový tým z Mnichova prověřil jak funkčnost všech elektrických systémů v extrémních podmínkách, tak zajištění chladicího výkonu umožňujícího plný výkon hnací soustavy. Vozidla dokázala nabídnout jízdní dynamiku, kterou je BMW proslulé.

Vodíkové BMW iX5 objíždí svět.
Vozidla z pilotní flotily jsou v současné době v provozu v Evropě, Japonsku, Koreji, Číně, USA a na Blízkém východě. Cílem je upozornit na každodenní použitelnost vozů na vodíkový pohon a kromě toho získat důležité poznatky pro vývoj potenciálního sériového modelu. BMW Group využívá pilotní flotilu také k tomu, aby na regionální úrovni podpořila vývoj plnicí infrastruktury, pracující s technologií 700 barů a určené pro všechny kategorie vozidel od osobních vozů a lehkých užitkových automobilů až po autobusy a těžké nákladní vozy. Synergie mezi různými možnostmi použití rovněž nabízejí významný prostor pro rozvoj silné sítě dodavatelů vodíkové technologie a snížení nákladů.

BMW iX5 Hydrogen kombinuje schopnost cestování na dlouhé vzdálenosti s krátkými zastávkami na doplňování paliva a lokálně bezemisní provoz. Za předpokladu, že bude vytvořen příslušný systém plnicích stanic, má technologie vodíkových palivových článků potenciál sloužit jako další pilíř v budoucím portfoliu pohonných systémů BMW Group. 

V rámci probíhající transformace uplatňuje BMW Group v oblasti pohonných systémů přístup technologické otevřenosti. Společnost se tak přizpůsobuje různým požadavkům zákazníků, infrastrukturním standardům a politickému a regulačnímu prostředí v různých regionech světa. Díky této flexibilitě je BMW Group schopna v každé situaci rychle reagovat na měnící se požadavky na různých trzích a vždy představit atraktivní nabídku pro co největší počet zákazníků.

BMW iX5 Hydrogen má systém palivových článků o výkonu 125 kW/170 k a integrovanou elektrickou hnací jednotku BMW eDrive páté generace (elektromotor, převodovka a výkonová elektronika jsou sdruženy v kompaktním celku). Celkový výkon pohonného systému činí 295 kW/401 k. Vodík potřebný pro pohon palivového článku je uložen ve dvojici nádrží pod tlakem 700 barů, které jsou vyrobeny z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP). Tyto nádrže dohromady pojmou přibližně šest kilogramů vodíku. Na toto množství BMW iX5 Hydrogen v cyklu WLTP ujede až 504 km.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW iX5 Hydrogen: Kombinovaná spotřeba podle WLTP: 1,19 kg H2/100 km, kombinované emise CO2 podle WLTP cycle: 0 g/km
Dojezd na elektřinu: 504 km 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

Media & Stakeholder Days.

01.09. and 02.09.2023.

Follow our webcasts of the MINI and BMW Group Keynotes at the Media & Stakeholder Days 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit