Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Uvedení na trh nového BMW řady 5 a prvního BMW i5. BMW řady 5 Touring k dispozici od jara 2024 se stejnými systémy pohonu.

Nové BMW řady 5 a první BMW i5 byla uvedena do prodeje nejdříve v Jižní Koreji, nyní se dostávají k dealerům také na mnoha dalších trzích. V Německu budou první vozy dodány zákazníkům 21. října 2023. Ve stejný den začíná uvádění na trh i v dalších evropských zemích, včetně České republiky. O týden později, 28. října 2023, bude mít nová generace BMW řady 5 premiéru v USA. Ostatní světové trhy budou následovat 25. listopadu 2023.

G60
·
G61
·
Touring
·
BMW i
·
BMW i5
·
Řada 5
·
Sedan
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov. Nové BMW řady 5 a první BMW i5 byla uvedena do prodeje nejdříve v Jižní Koreji, nyní se dostávají k dealerům také na mnoha dalších trzích. V Německu budou první vozy dodány zákazníkům 21. října 2023. Ve stejný den začíná uvádění na trh i v dalších evropských zemích, včetně České republiky. O týden později, 28. října 2023, bude mít nová generace BMW řady 5 premiéru v USA. Ostatní světové trhy budou následovat 25. listopadu 2023.

Osmá generace nejúspěšnějšího manažerského sedanu na světě bude poprvé nabízena také jako čistě elektrické BMW i5. Množství ještě před zahájením prodeje došlých objednávek ukazuje, že zejména elektrická verze se těší značné poptávce zákazníků, což dále urychlí náběh elektromobility u BMW. Hned od začátku si zákazníci mohou vybrat ze dvou variant BMW i5. Nové BMW i5 eDrive40 Sedan (kombinovaná spotřeba elektřiny: 18,9–15,9 kWh/100 km podle WLTP) disponuje výkonem až 250 kW/340 k a dojezdem 498 až 582 km dle testovacího cyklu WLTP. Vrcholným modelem celé řady je BMW i5 M60 Drive Sedan s výkonem až 442 kW/601 k (kombinovaná spotřeba elektřiny: 20,6–18,2 kWh/100 km podle WLTP).

Nové BMW řady 5 Sedan zdůrazňuje svůj progresivní charakter nejen dvěma plně elektrickými verzemi, ale také inovativními digitálními službami, mimo jiné možností hraní her ve voze či streamování hudby a videí přímo ve voze, ale také mimořádně kvalitními asistenčními systémy. Vrcholem v oblasti systémů pro automatizovanou jízdu a parkování je Dálniční asistent, který nyní i v Německu umožňuje řidičům v rychlostech do 130 km/h na delší dobu sundat ruce z volantu za předpokladu, že i nadále pečlivě sledují dopravní situaci a v případě potřeby jsou schopni kdykoli od systému opět převzít řízení. Intenzivní zážitek z poloautomatické jízdy doplňuje možnost automatické změny jízdního pruhu aktivované pohledem do vnějšího zpětného zrcátka a následně provedené zcela automaticky.

Nová generace BMW řady 5 Touring oslaví světovou premiéru na jaře 2024. Druhá karosářská varianta nového BMW řady 5 bude k dispozici se stejnou nabídkou motorů a pohonů jako nové BMW řady 5 Sedan. To znamená, že nové BMW řady 5 Touring bude prvním prémiovým vozem svého druhu, který bude nabízen s hospodárnými spalovacími motory včetně 48V mild hybridní techniky, s plug-in hybridními systémy a poprvé také s čistě elektrickým pohonem. Jedinečná kombinace sportovní elegance, moderní funkčnosti a lokálně bezemisní radosti z jízdy byla vyvinuta speciálně pro automobilové trhy v Evropě, v Japonsku a na Tchaj-wanu.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i5 eDrive40:
kombinovaná spotřeba elektřiny: 18,9–15,9 kWh/100 km podle WLTP

BMW i5 M60 xDrive:
kombinovaná spotřeba elektřiny: 20,6–18,2 kWh/100 km podle WLTP

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit