Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Byla zahájena výroba nového BMW X2 v továrně v Regensburgu.

+++ Nástup elektromobility v továrně BMW Group v Regensburgu v plném proudu +++ Rozšíření výroby znamenalo přidání noční směny a třísměnný provoz +++ Ředitel závodu Armin Ebner o zahájení provozu: „Povzbuzující den pro celý tým.“+++

Technologie
·
Společnost
·
Továrny a objekty
·
Výroba a recyklace
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Regensburg. Je to jen několik týdnů, co svět obletěly první fotografie zcela nového BMW X2: nyní se začalo vyrábět na montážní lince továrny BMW Group v Regensburgu. Od nynějška se budou v Regensburgu na jedné výrobní lince flexibilně vyrábět různé typy pohonných jednotek – od modelů se spalovacími motory přes plug-in hybridy až po čistě elektrické modely. V současné době sjíždí z výrobní linky BMW Group v Regensburgu každý pracovní den až 1000 automobilů BMW řady 1, BMW X1 a BMW X2 určených pro zákazníky po celém světě.

„S výrobou BMW X2 a jeho čistě elektrické varianty BMW iX2 zde v Regensburgu nadále udáváme tempo v nárůstu elektromobility,“ potvrdil ředitel závodu Armin Ebner. „To, že nyní vyrábíme druhý plně elektrický model zde v Horním Falci, zvýší objem výroby v naší továrně.“ Ředitel závodu zdůraznil, že všichni jsou na nový vůz a obrovské týmové úsilí, které na něj bylo vynaloženo, velmi hrdí: „Pro náš tým je dnešní zahájení výroby velmi povzbuzující.“ Vždyť výrobní specialisté v Regensburgu udělali v uplynulých měsících vše pro to, aby nové BMW X2 „tajně“ začlenili do probíhající standardní výroby – od počátečních prototypů a předsériových kusů přes rozsáhlé kontroly kvality až po komplexní rozvoj dovedností celého výrobního týmu.

„Naše továrna pracuje na plný výkon. Díky dodatečnému objemu výroby přidáváme v Regensburgu s okamžitou platností noční směnu, takže provoz bude třísměnný,“ dodal Ebner. Do konce roku BMW Group investuje do výroby vozidel v Regensburgu více než 350 milionů eur, čímž zde vytvoří stálá pracovní místa pro přibližně 500 nových zaměstnanců.

Štíhlý, ekologický, digitální: s BMW iFACTORY nastavuje BMW Group standardy a nově definuje budoucnost výroby automobilů také v Regensburgu. Zdejší továrna BMW Group je například prvním závodem automobilového průmyslu na světě, který využívá komplexní digitalizovaný a automatizovaný proces kontroly, zpracování a značení lakovaných povrchů vozidel ve standardní výrobě, který se opírá o roboty řízené umělou inteligencí (AI). Pro tuto továrnu to představuje další krok na cestě k digitálnímu a inteligentně propojenému výrobnímu závodu.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW iX1 xDrive30: 

Spotřeba elektřiny (WLTP): 18,1–16,8 kWh/100 km;

Emise CO2: 0 g/km, 

BMW X1 xDrive30e:

Kombinovaná spotřeba paliva: 1,0–0,7 l/100 km; kombinovaná spotřeba elekřiny: 16,9–14,7 kWh/100 km; kombinované emise CO2: 23–16 g/km (WLTP); 

BMW X1 xDrive23i: 

Kombinovaná spotřeba paliva: 7,2–6,5 l/100 km; kombinované emise CO2: 163–146 g/km (WLTP);

BMW iX2 xDrive30:

Spotřeba elektřiny (WLTP): 17,7–16,3 kWh/100 km, emise CO2: 0 g/km, Dojezd: 417–449 km (WLTP);

BMW X2 M35i xDrive:

Kombinovaná spotřeba paliva (WLTP): 8,0–7,7 l/100km, kombinované emise CO2 (WLTP): 181–174 g/km;

BMW X2 sDrive20i:

Kombinovaná spotřeba paliva (WLTP): 6,5–6,0 l/100 km , kombinované emise CO2 (WLTP): 148–136 g/km, 

BMW X2 sDrive18d:

Kombinovaná spotřeba paliva (WLTP): 5,5–5,1 l/100 km , kombinované emise CO2 (WLTP): 145–133 g/km.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit