Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Ryzí závodní DNA: nová kola s centrální středovou maticí z programu BMW M Performance Parts.

Specifická volitelná výbava pro vysokovýkonné sportovní vozy BMW M2, BMW M3 a BMW M4. Technologie převzatá přímo ze světa motorsportu zlepšuje dynamické jízdní zážitky a přináší nezaměnitelný vzhled.

G87
·
BMW M automobily
·
M2
·
M3
·
BMW M Performance Parts
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Mnichov. Volitelná výbava z programu BMW M Performance Parts nejenže vylepšuje řadu současných modelů BMW, ale vysokovýkonným sportovním vozům BMW M GmbH přináší ještě více závodního stylu. K nejznámějším příkladům, kdy se závodní technologie dostala z okruhu až na běžné silnice, patří kola s centrální maticí, která jsou nově k dispozici pro vybrané vysokovýkonné modely. Díky svému designu a funkčním vlastnostem jsou tato lehká kovaná kola absolutním vrcholem rozmanité nabídky dílů BMW M Performance Parts.

Díky nižší hmotnosti, emotivnímu designu a technologii převzaté ze světa motorsportu, jejíž součástí jsou i nové náboje kol, podtrhují nová kola s centrální maticí vysokovýkonný charakter vozů, na nichž jsou nasazena. Tato kola byla použita u speciální edice BMW 3.0 CSL, představené u příležitosti 50. výročí založení BMW M GmbH a vyrobené v počtu 50 kusů, kde byla součástí podvozku speciálně naladěného pro jízdu na závodních okruzích. V současné době jsou kola BMW M Performance s centrálními maticemi nabízena v rámci BMW Originálního příslušenství pro BMW M2 (kombinovaná spotřeba paliva: 9,9–9,6 1/100 km; kombinované emise CO2: 223–218 g/km podle cyklu WLTP), BMW M3 Touring Competition s pohonem všech kol M xDrive (kombinovaná spotřeba paliva: 10,4–10,1 l/100 km; kombinované emise CO2: 235–229 g/km podle cyklu WLTP) a také pro všechny modelové varianty M3 Sedan, BMW M4 Coupé a BMW M4 Cabrio.

Kola BMW M Performance s centrální maticí: výměna kol jako u profesionálů.
Kola s centrální maticí byla vyvinuta pro motorsport, kde umožňují mimořádně rychlou výměnu kol, a tedy i krátké zastávky v boxech. Místo obvyklých pěti šroubů je každé kolo k náboji kola připevněno pouze jednou středovou maticí. Kolo je tímto způsobem k náboji kola upevněno mimořádně pevně, matice se utahuje točivým momentem 930 Nm. Toto řešení nejenže při výměnách kol ztělesňuje ryzí závodní DNA, ale zároveň snižuje neodpruženou hmotnost a kola díky osobitému designu svého středu vypadají exkluzivně. 

Kola M Performance s centrální maticí pro modely BMW M2, BMW M3 a BMW M4 jsou nabízena jako kombinovaná sada s průměrem 19 palců pro přední a 20 palců pro zadní nápravu. Lehká kovaná kola v designu Y-spoke jsou lakována matně černou barvou Jet Black, na svém obvodu mají vyfrézovaný nápis M Performance a jsou vybavena pneumatikami o rozměrech 275/35 ZR19 vpředu a 285/30 ZR20 vzadu.

Osobité rysy motorsportu pro exteriér a interiér.
Stejně jako kola s centrální maticí jsou i další produkty z programu BMW M Performance Parts založeny na know-how pramenícím z více než pěti desetiletí zkušeností BMW M GmbH v oblasti motorsportu. Rozmanitá nabídka zahrnuje volitelné doplňky pro oblasti podvozku, hnacího ústrojí, aerodynamiky a interiéru, které přinášejí ještě větší zaměření vozu na dynamický výkon a v každodenním provozu vzbuzují závodní pocit. Pro cílené zvýšení dynamiky a agility jsou k dispozici volitelné prvky, jako je M Performance výškově stavitelný podvozek a M Performance sportovní brzdový systém.

Sportovní vzhled vozu BMW M lze navíc zintenzivnit pro daný model specifickými karbonovými komponenty. Exteriérové díly BMW M Performance jsou většinou vyrobeny z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP) a jejich povrchová úprava je vytvořena kvalitním bezbarvým lakem. Doplňky specifické pro daný model, jako je M Performance přední karbonový spoiler, M Performance zadní difuzor nebo M Performance karbonové ozdobné prvky prahů, dodávají vozům závodní charakter.

Nekompromisní kvalita a výjimečná estetika dílů BMW M Performance je patrná také na produktech určených pro interiér. Vysoce kvalitní prvky z karbonu a Alcantary přenášejí závodní geny BMW M do kokpitu. Opěrky kolen M Performance s povrchem z Alcantary zajišťují lepší stabilitu řidiče při mimořádně dynamických průjezdech zatáčkami. A jak volant M Performance Pro, tak Alcantarou čalouněná loketní opěrka M Performance nabízejí dokonalé podmínky pro mimořádně intenzivní jízdní zážitky.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW M2:

kombinovaná spotřeba paliva: 9,9–9,6 1/100 km; kombinované emise CO2: 223–218 g/km podle cyklu WLTP

BMW M3 Touring Competition s pohonem všech kol M xDrive: kombinovaná spotřeba paliva: 10,4–10,1 l/100 km; kombinované emise CO2: 235–229 g/km podle cyklu WLTP

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

JAPAN MOBILITY SHOW.

Tokyo. Follow the webcast of the BMW Group press conference at the Japan Mobility Show 2023.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit