Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Přechod na elektromobilitu: Mnichovská továrna BMW Group bude od konce roku 2027 vyrábět výhradně elektrické modely.

+++ Sedan Neue Klasse se bude v Mnichově vyrábět od roku 2026 +++ Éra automobilů se spalovacími motory z Mnichova skončí po 75 letech na konci roku 2027 +++ 650 milionů eur investovaných do dlouhodobého fungování dané lokality +++

Technologie
·
Továrny a objekty
·
Výrobní závody
·
Výroba a recyklace
·
Electrification
·
Munich
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 241,12 KB)
  
Photos(28x, 172,39 MB)

Related Links.

Mnichov. Pro továrnu BMW Group v Mnichově začíná nová éra: od roku 2026 se v ikonickém mateřském závodě bude vyrábět sedan Neue Klasse. Již o rok později bude továrna vyrábět pouze čistě elektrické modely, čímž se stane prvním místem ve stávající výrobní síti BMW Group, které od konce roku 2027 úspěšně dokončí transformaci na elektromobilitu.

„Mnichovská továrna je vynikajícím příkladem naší schopnosti přizpůsobit se. Investujeme zde 650 milionů eur a od konce roku 2027 budeme v našem mateřském závodě vyrábět výhradně čistě elektrické vozy,“ říká Milan Nedeljković, člen představenstva BMW AG odpovědný za výrobu. „Jen v loňském roce jsme zahájili výrobu šesti čistě elektrických modelů. Zároveň jsme dosáhli výrobního rekordu, čímž jsme dokázali, že v naší výrobní síti jsme schopni současně dodávat i utvářet budoucnost.“

Peter Weber, ředitel mnichovské továrny BMW Group, dodává: „Mnichov je tepajícím srdcem BMW. Mnichovský závod je inovativní a přizpůsobivý. Stejně jako v šedesátých letech minulého století, i nyní pokládá Neue Klasse základy, na nichž se postaví nová identita naší továrny. Skutečnost, že tato komplexní transformace probíhá současně s výrobou přibližně 1000 vozů denně, je v Mnichově obvyklá a je možná díky mimořádnému nasazení všech našich zaměstnanců. Jsme rádi, že můžeme mnichovskou továrnu počínaje sedanem Neue Klasse nasměrovat do plně elektrické budoucnosti.“

Hladký přechod na elektromobilitu, éra automobilů se spalovacími motory z Mnichova končí v roce 2027.
Mnichovská továrna BMW Group je ukázkovým příkladem plynulého přechodu do éry elektromobility. V roce 2015 se na stejné výrobní lince jako spalovací vozy začaly vyrábět první plug-in hybridní modely BMW řady 3. V roce 2021 se BMW i4 stalo prvním čistě elektrickým vozem vznikajícím na stejné výrobní lince. V současné době má každé druhé vozidlo, které sjede z místní výrobní linky, čistě elektrický pohon.

Od roku 2026 bude výroba vozů Neue Klasse v mnichovském závodě zpočátku probíhat souběžně s produkcí aktuálních modelů. Asi o rok později, od konce roku 2027, bude mateřská továrna BMW Group prvním stávajícím závodem v celosvětové výrobní síti, který bude vyrábět výhradně čistě elektrické vozy. Éra vozů se spalovacími motory se tak v Mnichově uzavře 75 let po uvedení modelu BMW 501 na trh v roce 1952.

Po zahájení výroby v nové továrně v maďarském Debrecínu a v Mnichově se budou vozy Neue Klasse vyrábět také v čínském Šen-jangu a v mexickém San Luis Potosí.

Rozsáhlé úpravy zajistí budoucnost tomuto výrobnímu závodu.
V průběhu více než stoleté historie prošla mnichovská továrna BMW Group mnoha změnami a opakovaně se přetvářela. Kromě přechodu z výroby leteckých motorů na automobily bylo dalším významným milníkem továrny úspěšné zavedení výroby modelů Neue Klasse v 60. letech minulého století. 

V současné době v továrně probíhají přípravy velkých změn, provázejících příchod nových modelů Neue Klasse od roku 2026. Investice v hodnotě 650 milionů eur bude použita na čtyři budovy, včetně nové montážní linky s logistickými prostory a nové karosárny.

Aby bylo možné v rámci omezené celkové plochy továrny v centru Mnichova vytvořit prostor, byla tradiční výroba motorů po přibližně 70 letech přesunuta z mateřského závodu do továren Hams-Hall ve Velké Británii a Steyru v Rakousku. Pro různé výrobní úkony v Mnichově pro místní továrnu nebo pro jiné lokace v rámci výrobní sítě bylo vyškoleno 1200 zaměstnanců.

Stejně jako v 60. letech a při všech dalších proměnách od té doby probíhá i současná transformace továrny BMW Group v Mnichově za pokračování aktuální výroby. Bez ohledu na stavební práce sjíždí ze společné výrobní linky každý den přibližně 1000 vozů, mezi nimiž jsou modely BMW řady 3 a BMW i4.

Rozsáhlá změna orientace mnichovské továrny je zárukou její dlouhodobé budoucnosti, je také významnou investicí do Bavorska jako průmyslové lokality. 

Digitalizace mnichovské továrny v souladu s principy BMW iFACTORY.
Principy BMW iFACTORY zaručují maximální flexibilitu, dokonale zvládnuté procesy a mimořádnou integrovatelnost ve všech výrobních místech BMW Group, od zcela nového závodu v Debrecíně až po mateřský závod v Mnichově, který je starší více než 100 let a v plném proudu v něm aktuálně probíhá transformace. BMW iFACTORY je synonymem pro mimořádné zkušenosti v celé výrobní síti. Důležitým aspektem je komplexní digitalizace s holistickým přístupem k interakci mezi lidmi, procesy a systémy. Optimalizuje procesy a podporuje zaměstnance při jejich práci. Implementace probíhá ve třech oblastech: datová věda, umělá inteligence (Al) a virtualizace.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit