Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW M GmbH pokračuje v růstu: poprvé během jednoho roku dodalo více než 200 000 vozů.

+++ Další rekordní objem prodeje ve finančním roce 2023. +++ Nárůst o 14,3 procenta oproti předchozímu roku. +++ Čistě elektrické BMW i4 M50 opět nejprodávanějším modelem, BMW M3 Sedan celosvětově nejúspěšnějším vysokovýkonným sportovním vozem značky. +++

BMW M automobily
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 234,48 KB)
  
Photos(3x, 33,94 MB)

Mnichov. BMW M GmbH se ohlíží za vynikajícím finančním rokem 2023 a opět hlásí rekordní výsledky. Poprvé v historii společnosti bylo za jeden rok celosvětově dodáno více než 200 000 vozů. S novým rekordem 202 530 prodaných vysokovýkonných vozů a vozů Performance pokračoval růstový trend posledních let. Působivý nárůst prodeje o 14,3 % oproti předchozímu roku dokazuje, že extrémně sportovní vozy s logem M opět přilákaly další skupiny zákazníků.

USA byly v roce 2023 opět nejdůležitějším samostatným trhem pro automobily BMW M GmbH. Domácí německý trh se v žebříčku prodejních regionů opakovaně umístil na druhém místě, zatímco Velká Británie zůstala stejně jako v předchozím roce třetím nejdůležitějším trhem. „S historickým rekordem více než 200 000 dodaných vozů jsme ve finančním roce 2023 dosáhli milníku. Impozantní poptávka je skvělým potvrzením toho, že se s naším rozmanitým produktovým portfoliem trefujeme do černého,“ říká Sylvia Neubauer, viceprezidentka pro zákazníky, značku a prodej BMW M GmbH.

Ofenziva elektromobility nadále nabírá na obrátkách.
BMW i4 M50* jako první čistě elektrický model Performance od BMW M pokračoval v úspěšném kurzu i ve svém druhém celém roce prodeje a po svém debutu se opět stal nejprodávanějším modelem BMW M GmbH. V roce 2023 na trh přišly modely BMW i5 M60 xDrive Sedan* a BMW i7 M70 xDrive*, které signalizují začátek prodeje dalších dvou čistě elektrických vozů Performance od BMW M.

Díky integrovaným poháněcím jednotkám na přední i zadní nápravě, které společně vyvíjejí systémový výkon až 442 kW/601 k, stanovuje BMW i5 M60 xDrive nové standardy v prémiovém segmentu manažerských vozů. Jako nejvýkonnější model nového BMW řady 5 má ve standardní výbavě specifické designové prvky, které vizuálně podtrhují jeho výjimečný sportovní potenciál. Součástí standardní specifikace je také Adaptivní podvozek Professional s elektronicky řízenými tlumiči a integrálním aktivním řízením zadních kol, který v kombinaci s elektrickým pohonem všech kol BMW xDrive zaručuje lokálně bezemisní radost z jízdy a typickou M jízdní dynamiku.

S BMW i7 M70 xDrive byl v roce 2023 představen nejvýkonnější čistě elektricky poháněný automobil BMW M. Také vrcholný model nového BMW řady 7 je poháněn dvěma elektromotory, v tomto případě produkují celkově až 485 kW/659 k a maximální točivý moment 1015 Nm. K typickému M charakteru navíc přispívá pro tento model specificky navržený podvozek a exkluzivní designové prvky. BMW i7 M70 xDrive kombinuje lokálně bezemisní mobilitu a extrémní výkonnost, v luxusním segmentu tak vytváří jedinečné zážitky.

„Finanční rok 2023 se vyznačoval jak naším velmi úspěšným portfoliem emotivních vozů se spalovacími motory, tak pokračující elektrifikační ofenzivou s dalšími dvěma čistě elektrickými modely Performance a naším prvním elektrifikovaným vysokovýkonným vozem BMW XM*,“ říká Franciscus van Meel, předseda představenstva BMW M GmbH. „V neposlední řadě pokračující úspěch BMW i4 M50 potvrzuje, že jsme na správné cestě k dalšímu rozvoji elektrifikace našeho produktového portfolia a ke spojení udržitelných technologií pohonu s emocionálně silnými zážitky z jízdy.“

Nové vysoce výkonné modely diverzifikují produktové portfolio.
K dalšímu nárůstu prodejů rozhodujícím způsobem přispěly také tři vysokovýkonné automobily, které v roce 2023 završily svůj první celý rok prodeje a symbolizují širokou škálu produktového portfolia společnosti BMW M GmbH. Druhá generace BMW M2* s řadovým šestiválcem, pohonem zadních kol a volitelnou šestistupňovou manuální převodovkou je ještě atraktivnějším vstupem do světa vysokovýkonných modelů BMW M. Extrovertní design, progresivní luxus v interiéru a nový systém M HYBRID dělají z BMW XM* v rámci konkurenčního světa vozů Sports Activity Vehicles a Sports Activity Coupé absolutní unikát. S nadšením přijali fanoušci značky také nový speciální model BMW M3 CS*, který v mimořádně puristické podobě přináší nezaměnitelný pocit BMW M na závodní okruhy i silnice.

Trvalý růst prodejů společnosti BMW M GmbH se ale opírá rovněž o pokračující oblibu bestsellerů v segmentu vysokovýkonných vozů. Nejprodávanějším vysokovýkonným sportovním vozem na světě se v roce 2023 stalo BMW M3 Sedan*, následované BMW M4 Coupé*. Se svými výkonnými řadovými šestiválci a v daných segmentech jedinečnou možností volby mezi manuální šestistupňovou převodovkou a automatickou osmistupňovou převodovkou M Steptronic, stejně jako klasickým pohonem zadních kol a inteligentním systémem pohonu všech kol M xDrive, nabízejí dynamické schopnosti pro závodní okruhy s neomezenou použitelností pro každodenní jízdy i cesty na dlouhé vzdálenosti. Díky této kombinaci, doplněné o větší prostor pro zavazadla a variabilitu, se v roce 2023 stalo první BMW M3 Competition Touring s M xDrive* mimořádně prestižní novinkou v nabídce BMW M GmbH.

Svěží novinky a další nové vysokovýkonné modely v roce 2024.
Diverzifikace produktového portfolia bude pokračovat i v roce 2024. Kromě chystané modernizace tří nejúspěšnějších vysokovýkonných řad BMW M3, BMW M4 a BMW M2 je ve startovních blocích pro aktuální modelový rok připravena také nová edice BMW M5. Nová generace tohoto vysokovýkonného modelu v luxusní třídě bude k dispozici nejen jako sedan, ale i jako BMW M5 Touring, čímž bude impulzem pro oslovení nových cílových skupin zákazníků. Ještě předtím ale doplní nabídku čistě elektrických vozů Performance model BMW i5 M60 xDrive Touring.

V jádru produktů BMW M vzniká řada pro mimořádně ambiciózní řidiče: na obrovský úspěch BMW M3 CS navazuje nový speciální model BMW M4 CS, ztělesňující ryzí vášeň pro jízdu na okruzích s výkonnějšími motory a nižší hmotností.

Le Mans na dohled: BMW M GmbH usiluje o historický comeback.
Poté, co nové BMW M Hybrid V8 v loňském roce úspěšně absolvovalo svou první sezonu v severoamerické vytrvalostní sérii IMSA, bude BMW M GmbH v roce 2024 startovat také ve vytrvalostním mistrovství světa FIA (WEC). Vrcholem sezony bude návrat do závodu 24 hodin Le Mans: přesně 25 let po celkovém vítězství BMW V12 LMR v tomto legendárním vytrvalostním závodě se na startovní rošt opět postaví prototyp z BMW M Motorsport.

Návrat do Le Mans doprovodí premiéra 20. vozu BMW Art Car přímo na závodním okruhu. Jeden ze dvou hybridních osmiválců BMW M, které se 24hodinového závodu v Le Mans zúčastní, vyjede do závodu s velmi speciálním designem, který vytvořila světoznámá newyorská umělkyně Julie Mehretu a který působivě vyjádří tradiční spojení motorsportu a umění, představované v kolekci BMW Art Car.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i4 M50: kombinovaná spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 22,5–18,0 (WLTP).

BMW i5 M60 Drive: kombinovaná spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 20,6–18,2 (WLTP).

BMW i7 M70 Drive: kombinovaná spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 23,7–20,8 (WLTP).

BMW XM: kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 1,9–1,5; kombinovaná spotřeba elektřiny v kWh/100 km: 33,6–32,5; kombinované emise CO2 v g/km: 43–35 (WLTP).

BMW M2: kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 9,3–9,1; kombinované emise CO2 v g/km: 
209–205 (WLTP).

BMW M3 CS kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 10,4–10,1 WLTP; kombinované emise CO2 v g/km: 234–229 WLTP.

BMW M3 Sedan: kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 10,1–10,0 WLTP; kombinované emise CO2 v g/km: 231–227 WLTP.

BMW M4 Coupé: kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 10,1–9,9 WLTP; kombinované emise CO2 v g/km: 230–226 WLTP.

BMW M3 Competition Touring s pohonem M xDrive: kombinovaná spotřeba paliva v l/100 km: 10,4–10,1; kombinované emise CO2 v g/km: 235–229 (WLTP). 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit