Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Motorrad Autorizovaný dealer, ACR auto, a.s., vyhrál zakázku na dodávku 18 motocyklů pro Hradní stráž. Navazuje tak na bohatou historii.

BMW ACR auto, a.s. dodá 16 motocyklů R 1250 RT pro Hradní stráž a dva motocykly BMW R 1300 GS pro civilní účely. Motocykly BMW jsou vhodné nejen pro všechny skupiny jezdců, ale i pro speciální účely. Proto v nabídce nechybějí ani profesionálně vyrobené a továrně testované verze určené pro policejní útvary a Hradní stráž.

Prodej a marketing
·
Product placement
·
Společnost
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Praha. BMW ACR auto, a.s. dodá 16 motocyklů R 1250 RT pro Hradní stráž a dva motocykly BMW R 1300 GS pro civilní účely. Motocykly BMW jsou vhodné nejen pro všechny skupiny jezdců, ale i pro speciální účely. Proto v nabídce nechybějí ani profesionálně vyrobené a továrně testované verze určené pro policejní útvary a Hradní stráž. 

Dodané motocykly BMW R 1250 RT disponují speciální výbavou, včetně majáků a vysílaček, zároveň mají kratší první převod pro využití při speciálních doprovodech. Modely BMW R 1300 GS jsou v továrním provedení GS Trophy.

O kompletní dodávku motocyklů Hradní stráži se postará BMW Motorrad Autorizovaný dealer, společnost ACR auto, a.s.

„Pro mě a celý tým ACR auto, a.s. je čest, že jsme se stali dodavatelem motocyklů pro Hradní stráž,“ říká Pavel Pokorný, generální manažer ve společnosti ACR auto, a.s.

 

Historie BMW Motorrad u Hradní stráže České republiky sahá do 60. let minulého století.
Motocykly BMW mají u Hradní stráže České republiky bohatou historii, která sahá až do roku 1964. Podívejte se na kompletní přehled historických motocyklů u zvláštního vojenského útvaru ozbrojených sil České republiky:

1964 až polovina 70. let

BMW R 69s v černé variantě s použitím jako předvoje a doprovodů mimo Prahu. Výbava: dva modré majáčky vpředu, siréna a STOP světlo.

1965–1985

BMW R 50/2 v počtu 15 kusů pro doprovody. Z toho byla užívána i dvousedlová varianta pro velitele. Motocykly měly výkon 26 koní. Výbava: jeden modrý majáček vpředu, dva motocykly byly vybaveny radiostanicí Tesla VXW 100 a později Tesla PR 11.

Polovina 70. let až 1985

BMW R 69s v bílo-černé variantě. Výbava: dva modré majáčky vpředu, siréna, STOP světlo a radiostanice Tesla VXW 100, později Tesla PR 11.

1990–2002

BMW K75RT jednosedlová a dvousedlová varianta. Výbava: dva zábleskové majáky vpředu, jeden vysouvací vzadu, sirény a později radiostanice Motorola s možností komunikace bez helmy (venkovní mikrofon a reproduktor). Dvousedlová varianta nebyla vybavena majáky, sirénou ani radiostanicí.

Od 1999

BMW R 1100 RT a BMW R 1150 RT. Výbava: dva zábleskové majáky vpředu, jeden vysouvací vzadu, sirény a radiostanice Motorola s možností komunikace bez helmy (venkovní mikrofon a reproduktor), R 1150 RT mají navíc hasicí přístroj.

BMW R 1150 GS a R 1150 GS Adventure jsou používány v současné době pro kurýrní služby na Hradě. Bez výbavy, v civilní verzi.

2011–dodnes

BMW R 1200 RT-P v počtu 7 kusů. Výbava: výstražné rozhlasové a zvukové zařízení.

2018–dodnes

BMW R 1200 RT-P a R 1200 GS. Výbava: výstražné rozhlasové a zvukové zařízení. Modely GS jsou v komerčním provedení bez výstražného rozhlasového zařízení.

 

Informace a fotografie o historii motocyklů BMW u Hradní stráže jsou převzaty od pana Pavla Krotila: 
http://www.hradni-straz.cz/motocykly.html

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

 

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit