Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nejlepší hodnocení bezpečnosti na trzích celého světa pro nové BMW řady 5.

+++ Pět hvězd v Euro NCAP +++ Cena TOP SAFETY PICK+ Award od amerického Insurance Institute for Highway Safety +++ Titul „Nejbezpečnější vůz roku“ od KNCAP v Jižní Koreji +++

G60
·
Řada 5
·
Sedan
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 200,57 KB)
  
Photos(2x, 2,83 MB)

Mnichov. Digitální, dynamické a poprvé také jako čistě elektrické BMW i5. Nová generace BMW řady 5 stanovuje standardy, a to i v oblasti bezpečnosti. Nezávislé organizace v Evropě, USA a Koreji udělily BMW řady 5 Sedan nejvyšší známky. Na testující udělaly dojem jak aktivní asistenční systémy, tak celková úroveň pasivní bezpečnosti.

Pětihvězdičkové hodnocení od Euro NCAP.
Nezávislí bezpečnostní experti z organizace Euro NCAP (European New Car Assessment Programme) udělili osmé generaci BMW řady 5 Sedan nejvyšší hodnocení pěti hvězd.

K pětihvězdičkovému hodnocení významně přispěla rozsáhlá standardní výbava asistenčními systémy, které jsou důležité z hlediska bezpečnosti. Všechny asistenční systémy použité v novém BMW řady 5 patří k nejlepším na trhu a na bezpečnostní experty Euro NCAP zapůsobily rozsahem svých funkcí a spolehlivými reakcemi.

Nové BMW řady 5 Sedan bodovalo díky inovativnímu konceptu integrované bezpečnosti, který BMW neustále rozvíjí, a také v oblasti pasivní bezpečnosti. Kromě mimořádně pevné nosné konstrukce a přesně definovaných deformačních zón je použita pro daný model specifická kombinace dokonale sladěných zádržných systémů.

Hodnocení Euro NCAP je celoevropsky uznávaným standardem bezpečnosti při nehodách a je neustále zdokonalováno. Ocenění nejvyšším počtem pěti hvězdiček získávají výhradně vozy, které mají vynikající ochranu proti nárazu a jsou zároveň komplexně vybaveny systémy účinně předcházejícími vzniku nehod.

Ocenění TOP SAFETY PICK+ udělované organizací Insurance Institute for Highway Safety v USA.
Nejlepší hodnocení bezpečnosti TOP SAFETY PICK+ udělila novému BMW řady 5 také americká organizace Insurance Institute for Highway Safety. V tomto případě přesvědčil zejména standardně dodávaný asistenční systém pro předcházení čelním nárazům, který dosáhl vynikajícího hodnocení v denních i nočních testech. V kombinaci s pokrokovým systémem osvětlení byl rozhodujícím prvkem pro zisk „plusu“ v hodnocení TOP SAFETY PICK+. Jedná se o nejvyšší ocenění, které tento institut uděluje.

V různých nárazových testech se také ukázalo, že integrovaný bezpečnostní koncept nového BMW řady 5 zaručuje komplexní ochranu před zraněním bez ohledu na velikost a polohu sedících cestujících.

Testovací postup organizace Insurance Institute for Highway Safety je standardem pro komplexní hodnocení bezpečnosti nových vozů na americkém trhu, což je pro BMW řady 5 důležité a v USA jde o zásadní podklad pro rozhodování fleetových zákazníků. 

„Nejbezpečnější vůz roku“ v jihokorejském KNCAP.
V Korejské republice udělilo ministerstvo dopravy BMW i5 ocenění „Nejbezpečnější vůz roku“. Toto ocenění získá pouze vůz, který v příslušném roce obdrží nejvyšší počet bodů KNCAP. Při oficiálním předávání ceny v Koreji zdůraznil Dominik Schuster, vedoucí oddělení bezpečnosti automobilů v BMW Group, význam tohoto ocenění: „Nejlepší hodnocení KNCAP podtrhuje náš vývojový proces zaměřený na bezpečnost a dokazuje závazek BMW Group k neustálému zvyšování bezpečnosti vyráběných vozidel.“

Na nezávislé zkušební komisaře udělaly mimořádný dojem výsledky pasivní bezpečnosti. Jejich splnění určili na 99,5 %. V Koreji byl ještě plný počet bodů udělen za systémy nouzového brzdění chránící chodce a cyklisty. Maximální hodnocení získaly také některé asistenční systémy.

Titul „Nejbezpečnější vůz roku“ působivě dokládá průkopnickou roli BMW Group na jednom z nejdůležitějších samostatných trhů na světě pro BMW řady 5 Sedan. 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i5*:
Spotřeba elektřiny podle WLTP: 20,6–15,9 kWh/100 km
Dojezd podle WLTP: 455–582 km

BMW řady 5 Sedan*:
Kombinovaná spotřeba paliva podle WLTP: 7,7–5,1
KOmbinované emise CO2 v g/km podle WLTP: 176–133

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit