Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové MINI Countryman S ALL4 s Paketem JCW.

Největší a nejvšestrannější MINI na Islandu udivuje v extrémních zimních podmínkách mimo zpevněné cesty. MINI Countryman S ALL4 s moderním pohonem všech kol zaručuje typické potěšení z jízdy na jakémkoli povrchu. Díky mimořádné trakci, bezpečnosti a agilitě je tento pohodlný crossover připraven na jakákoli dobrodružství.

MINI Countryman
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 10,53 MB)
  
Photos(125x, 738,78 MB)

Mnichov/Reykjavík. Teploty hluboko pod bodem mrazu a zasněžené členité cesty jsou zárukou opravdových výzev. Uprostřed dechberoucí islandské krajiny může nové MINI Countryman S ALL4 naplno prokázat své terénní kvality. S Paketem John Cooper Works se zářivě červenou barvou karoserie Chili Red a kontrastní leskle černou střechou v odstínu Jet Black působí tento vyspělý crossover už na první pohled impozantně.

„MINI Countryman S ALL4 vás nadchne svým jízdním projevem v jakémkoli terénu. Naši zákazníci se mohou těšit na variabilitu crossoveru a robustní off-roadový charakter. MINI Countryman je agilní a dynamické, stejně jako bezpečné a pohodlné při jízdě na delší vzdálenosti,“ říká Stefanie Wurstová, ředitelka MINI.

Excelentní i na sněhu a ledu.
Milovníci aktivního odpočinku zažijí divokou stránku největšího sopečného ostrova na světě, zejména mimo hlavní silniční tahy. Precizní jízdní vlastnosti MINI Countryman S ALL4 prověří v zimě na Islandu drsný terén, zasněžené šotolinové cesty a namrzlé svahy. Systém pohonu všech kol ALL4 řidiči pomáhá na jakékoli silnici a za každého počasí. Elektronicky řízené rozdělování hnací síly mezi přední a zadní kola probíhá rychle a přesně podle potřeby.

V kombinaci s mírně zvětšeným rozchodem kol a prodlouženým rozvorem nabízí tento automobil vynikající jízdní dynamiku a zároveň vyšší komfort. Podvozek lze různě nastavit v závislosti na povrchu a okolních podmínkách. Skvěle vyvážený a komfortně naladěný podvozek je ideální pro průzkum islandské sopečné krajiny. Na zpevněných cestách a v městském provozu je však MINI Countryman S ALL4 díky přímému řízení a sportovně naladěnému podvozku mimořádně agilní.

Výkonný 2litrový přeplňovaný motor zaujme na dlouhých a rovných islandských silnicích svým kultivovaným chodem, výkonem zvýšeným na 160 kW/218 k a maximálním točivým momentem 360 Nm. Výkon MINI Countryman S ALL4 (kombinovaná spotřeba paliva: 7,4–6,8 l/100 km, kombinované emise CO2: 169–155 g/km podle WLTP) navíc v nízkých otáčkách podporuje 48V mild hybridní systém, který dočasně zvyšuje výkon o dalších 14 kW.*

Sportovní design a elegantní estetika.
Paket John Cooper Works dodává MINI Countryman S ALL4 pomocí zvýrazněných nasávacích otvorů vpředu a difuzoru vzadu osobitý závodnický vzhled. Jasně červená barva Chili Red a charakteristická kontrastní střecha a leskle černá zpětná zrcátka dodávají karoserii vozu s paketem JCW na mohutnosti. V souladu s tím mají světlomety MINI LED po nastavení denního svícení ve stylu JCW pouze dva vodorovné světelné pruhy, které podtrhují celkově minimalistický designový styl.

Logo John Cooper Works na osmiúhelníkové masce chladiče má jasné obrysy a typické červeno-bílo-černé barevné schéma. Nová podoba loga zdobí také nápadný C-sloupek, který splývá se střechou vozu. Vertikální zadní světla podtrhují vzpřímený a sportovní charakter MINI Countryman S ALL4. Pro nový model jsou k dispozici kola z lehké slitiny v různých designech a průměrech od 17 do 21 palců.

Sportovní interiér s vysokou úrovní cestovního komfortu.
MINI Countryman S ALL4 nabízí komfort až pěti cestujícím. Sklon opěradel tří zadních sedadel lze individuálně nastavit v šesti polohách. Zadní sedadla, která je možné posunovat v rozmezí 13 cm, poskytují buď více místa pro nohy, nebo ještě více prostoru pro náklad. Prosvětlenou atmosféru v interiéru dále umocňuje prosklená panoramatická střecha. Pro provedení JCW specifická sedadla, čalouněná vysoce kvalitní syntetickou kůží s červeným kontrastním prošíváním, zajišťují pevnou oporu těla a zároveň nabízejí odpovídající komfort. Černo-červené barevné schéma paketu JCW se objevuje také na pletených površích obložení dveří a palubní desky.

Zavazadla lze snadno uložit do zavazadlového prostoru o objemu 450 litrů. Opěradlo zadních sedadel, které je rozděleno v poměru 40:20:40, umožňuje podle potřeby zvětšit zavazadlový prostor až na 1450 litrů. To znamená, že po úplném sklopení zadních sedadel lze snadno přepravovat i skutečně objemné předměty.

Asistenční systém Driving Assistant Plus umožňuje v MINI Countryman na víceproudých silnicích poprvé částečně automatizovanou jízdu úrovně 2. Ta řidiči v rychlostech až do 60 km/h dovolí sundat ruce z volantu za předpokladu, že i nadále pozorně sleduje okolní provoz a je připraven kdykoli zasáhnout 

*Všechny uvedené technické údaje jsou předběžné.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

MINI Countryman S ALL4 (kombinovaná spotřeba paliva: 7,4–6,8 l/100 km, kombinované emise CO2: 169–155 g/km podle WLTP).
*Všechny uvedené technické údaje jsou předběžné.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit