Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové MINI Aceman: Úspěšné dokončení závěrečných testů v extrémních podmínkách.

Již za několik měsíců se MINI Aceman představí veřejnosti. Výhradně s elektrickým pohonem rozšíří nabídku MINI o nový atraktivní model. Tento crossover s agilní jízdní dynamikou a proporcemi typickými pro MINI v koncepčně zcela novém voze kombinuje vlastnosti dvou nejúspěšnějších modelů MINI: MINI Cooper a MINI Countryman. Během vývoje nový model v současné době musí obstát během testů v extrémně vysokých teplotách na písečných pouštních cestách.

MINI Aceman
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 5,62 MB)
  
Photos(33x, 170,48 MB)

Mnichov. S délkou 4075 mm, šířkou 1754 mm a výškou 1495 mm zaujímá MINI Aceman pozici přesně mezi modely MINI Cooper a MINI Countryman. Třetí samostatný model nové rodiny čistě elektrických MINI je vybaven čtyřmi dveřmi a velkou zadní výklopnou stěnou. Jeho interiér pojme pět cestujících. 

„Čistě elektrické MINI Aceman otevírá nové možnosti pro zákazníky, kteří chtějí menší crossover než naše úspěšné MINI Countryman. Důsledná elektrifikace našeho produktového portfolia je jasnou ukázkou budoucnosti značky MINI,“ říká Stefanie Wurst, ředitelka MINI.

Testováno v extrémních podmínkách.

Poté, co MINI Aceman již úspěšně absolvoval testy za polárním kruhem, dokončuje tento crossover závěrečné zkoušky v poušti na prudkém slunci a v horku. Kromě klasických vlastností, jako je jízdní dynamika a jízdní komfort, se testovací tým zaměřuje i na náročnost těchto podmínek působících na elektrickou hnací soustavu a další systémy. Za tímto účelem se při teplotách až 50 °C v prašném pouštním písku intenzivně testuje klimatizace, nabíjení a chlazení baterie, pohon a řídicí systémy.

Čistě elektrický a efektivní.

Nové MINI Aceman bude k dispozici pouze v čistě elektrickém provedení. Jeho baterie má kapacitu 54,2 kWh. Díky čistě elektrické koncepci pohonu zabere agilní crossover MINI na silnici jen málo místa a nabídne vysokou úroveň komfortu a praktičnosti. Design nově vyvinutého modelu ctí základní principy značky: hodně vnitřního prostoru při co nejmenších vnějších rozměrech, agilní jízdní vlastnosti a hospodárnost. To vše splňuje flexibilní dvouprostorová karoserie s krátkými převisy. Na minimálním půdorysu tak vzniká maximální prostor pro pět cestujících a zavazadla.

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Zobrazené vozidlo je vývojový prototyp, který není určený k prodeji.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit