Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Czech Republic poskytlo přes Nadaci Karla Monze neziskové organizaci Loono finanční podporu ve výši 5000 €.

BMW Czech Republic díky Nadačnímu fondu Karla Monze podpořilo neziskovou organizaci mladých lékařů a studentů medicíny, kteří vzdělávají veřejnost v oblasti reprodukčního a duševního zdraví a v prevenci onkologických a kardiovaskulárních onemocnění.

Společnost
·
Kulturní události
·
Životní prostředí
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 123,53 KB)
  
Photos(2x, 13,64 MB)

Praha. Nezisková organizace Loono se stává prvním projektem, který je finančně podpořen Nadačním fondem Karla Monze na území České republiky. Částka 5000 eur, kterou předal generální ředitel BMW Czech Republic Maciej Galant, podpoří její osvětové aktivity. „Velmi si této podpory vážíme. Umožní nám zasáhnout ještě více lidí a zachránit více životů. Využijeme ji na tvorbu dalšího obsahu pro naše webové stránky, sociální sítě, na natáčení podcastů a videí i na další zlepšování naší aplikace Preventivka,“ říká MUDr. Kateřina Šédová, zakladatelka Loono. 

„Rozhodnutí Nadace Karla Monze podpořit projekt Loono nám udělalo velkou radost. Aktivně se zajímat o své zdraví a věnovat se prevenci onkologických nebo kardiovaskulárních onemocnění by mělo být pro každého z nás samozřejmostí, skutečnost ale bývá opačná. Proto je zásadní o tom neustále mluvit a připomínat to,“ řekl Maciej Galant, generální ředitel BMW Czech Republic.

Nadace Karla Monze.
Nadace BMW Group odkazuje na Karla Monze, který byl v letech 1963–1975 členem představenstva BMW AG pro nákup a správu materiálů. Mimo jiné díky jeho práci byla v roce 1973 otevřena první továrna v zahraničí – v Rosslynu v Jihoafrické republice. Po jeho smrti v roce 2000 vznikl Nadační fond Karla Monze, který každoročně podporuje neziskové organizace v oblasti zdravotnictví a sociální péče v mnoha zemích.

Loono.
Loono je týmem mladých lékařů, studentů medicíny a dalších profesionálů, kteří věří, že by se neměli pacienti pouze léčit, ale rovněž vést k prevenci nejrůznějších onemocnění. V minulosti odstartovalo kampaň za prevenci onkologických (#prsakoule) a kardiovaskulárních onemocnění (#zijessrdcem) i reprodukčního (#doledobry) a duševního zdraví (#dobrenitro) a spustilo mobilní aplikaci Preventivka. Během 9 let své existence Loono zrealizovalo více než 3500 workshopů, na nichž vyškolilo přes 140 tisíc lidí.Organizace vznikla v roce 2014 iniciativou Kateřiny Šédové, která sama během studia medicíny rakovinou onemocněla. Po vyléčení se rozhodla edukovat veřejnost o důležitosti prevence. Záštitu nad Loono převzala 1. lékařská fakulta UK. Odbornými garanty jsou lékaři z oborů gynekologie, urologie, kardiologie, dermatovenerologie, praktického lékařství, výživy, psychiatrie a psychologie. 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit