Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Nové BMW řady 4 Coupé, nové BMW řady 4 Cabrio.

Pokud jde o prémiový segment automobilů střední třídy, číslo 4 představuje dokonalou kombinaci radosti z jízdy a elegantního sportovního designu. To jsou stěžejní hodnoty značky BMW již od jejího vzniku a nové BMW řady 4 Coupé a nové BMW řady 4 Cabrio je ztělesňují ještě více než kdy předtím.

G22
·
G23
·
Coupé
·
Cabrio
·
Řada 4
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(3x, 3,09 MB)
  
Photos(104x, 1 017,65 MB)

Sportovní elegance krát 4.

Ztělesnění radosti z jízdy v prémiové střední třídě.

Pokud jde o prémiový segment automobilů střední třídy, číslo 4 představuje dokonalou kombinaci radosti z jízdy a elegantního sportovního designu. To jsou stěžejní hodnoty značky BMW již od jejího vzniku a nové BMW řady 4 Coupé a nové BMW řady 4 Cabrio je ztělesňují ještě více než kdy předtím.

Důkladně přepracovaný design exteriéru obou modelů podtrhuje jejich dynamický charakter a exkluzivní styl. Moderní detaily a nové prvky výbavy vnášejí do interiéru zcela nové pojetí prémiové atmosféry a propracovanosti. Kvalitní design palubní desky, včetně BMW Prohnutého displeje, představuje ideální kulisu pro nejnovější verzi ovládacího systému BMW iDrive s funkcí QuickSelect, používajícího BMW Operační systém 8.5.

Nové barvy karoserie a kola z lehké slitiny, světlomety s mimořádně výrazným designem světelných zdrojů a nyní také volitelně dodávaná laserová zadní světla představují nejnovější pokroky v oblasti exteriéru těchto dvou modelů. Po usednutí do těchto sportovních dvoudveřových vozů jsou hlavní nové prvky interiéru okamžitě patrné: přepracovaný design volantů a palubní desky, čalounění sedadel, obložení interiéru a nyní na přání dodávané skleněné aplikace CraftedClarity na vybraných ovládacích prvcích. Spolu s uvedením nového systému BMW iDrive s funkcí QuickSelect ve standardní výbavě si nyní majitelé mohou do svých nových BMW řady 4 volitelně přidat také funkci zobrazení rozšířené reality (Augmented View) pro navigační systém BMW Maps.

Nové BMW řady 4 Coupé a nové BMW řady 4 Cabrio se budou i nadále vyrábět v továrně BMW Group v Dingolfingu, kde vzniká rovněž řada dalších manažerských a luxusních vozů značky, stejně jako sportovní BMW řady 8 a vysokovýkonné modely BMW M4. Uvedení obou modelů na trh odstartuje v březnu 2024.

Světoví lídři  svého  segmentu  přispívají ke sportovní image  značky BMW.
Modernizace modelů BMW řady 4 se opírá o jejich hlavní vlastnosti, které jim pomohly dosáhnout tak mimořádné popularity na všech hlavních trzích. V segmentu, jemuž dominují německé prémiové automobilky, se kupé a kabriolet vyznačují neochvějným prvenstvím, a to jak v celosvětovém měřítku, tak na jednotlivých klíčových trzích.

Nejdůležitějšími trhy pro nové BMW řady 4 Coupé a nové BMW řady 4 Cabrio jsou USA, Německo a Čína. Od uvedení aktuální generace BMW řady 4 Coupé na trh je největší poptávka po tomto modelu na americkém trhu. Také BMW řady 4 Cabrio se doposud těšilo největší popularitě v USA.

Tento prodejní úspěch doprovázela mimořádně vysoká spokojenost zákazníků. V zákaznických průzkumech dosahují BMW řady 4 Coupé i BMW řady 4 Cabrio vynikajících hodnocení. Zákazníci kladli zvláštní důraz na dynamické jízdní vlastnosti a emotivní design obou modelů, stejně jako na prémiový dojem z interiéru, charakterizovaný vysoce kvalitními materiály a zpracováním. Tím, že modely BMW řady 4 vzbudily mezi zákazníky tak pozitivní ohlasy, významně přispěly k dalšímu posílení prestiže značky jakožto výrobce dynamicky výjimečných a sportovně-elegantních prémiových vozů.

Rozdílné charaktery se společným zaměřením na radost z jízdy.
BMW v posledních dvou modelových generacích vyčlenilo svým prémiovým kupé a kabrioletům střední třídy vlastní modelovou řadu. Tím se zdůraznilo jejich mimořádně intenzivní zaměření na radost z jízdy, kterou je značka BMW pověstná. Nové modely BMW řady 4 se od BMW řady 3 liší nejen svými proporcemi a liniemi, ale také vzhledem přední části vozu. Širší rozchod kol a specifické naladění jejich podvozků vytvářejí základ pro vynikající dynamické jízdní vlastnosti. V rámci modelové řady BMW řady 4 představují modely kupé a kabriolet odlišné vozy, jejichž koncepce cílí na různé typy zákazníků.

BMW řady 4 Coupé kombinuje své dynamické linie a elegantně protažené proporce s mimořádnou agilitou, výjimečnou torzní tuhostí karoserie a dokonale naladěným podvozkem. Samostatná zadní sedadla přispívají k tomu, že si i cestující ve druhé řadě mohou vychutnat intenzivní zážitky z jízdy. Pokud jde o přepravu předmětů pro volnočasové aktivity a delší cesty, variabilitu interiéru zvyšuje trojdílné sklopné opěradlo zadních sedadel.

Naproti tomu cestující na čtyřech sedadlech BMW řady 4 Cabrio mohou zažít pro řadu 4 typické sportovní jízdní vlastnosti kombinované s radostí z jízdy se staženou střechou. Součástí standardní výbavy tohoto vozu je rovněž mimořádně stylová elegance, kterou lze přičíst především nízké siluetě vozu. Specifickým prvkem BMW řady 4 Cabrio je pevnými panely tvořená plátěná střecha, která kombinuje pevnost pevné stahovací střechy s nestárnoucím půvabem střechy plátěné. Elektricky ovládanou střechu lze zavřít nebo otevřít při jízdě do rychlosti 50 km/h, přičemž proces trvá 18 sekund.

Opatření k dalšímu snížení uhlíkové stopy.
Vysoce hospodárné motory, inteligentní lehká konstrukce a vylepšená aerodynamika významně přispívají k ještě větší radosti z jízdy v novém BMW řady 4 Coupé a novém BMW řady 4 Cabrio a zároveň snižují spotřebu paliva a produkci emisí. V některých modelech použitá 48V mild hybridní technologie pomáhá zvyšovat výkon a zlepšuje hospodárnost. Kromě kapoty, předních blatníků a dveří jsou z hliníku vyrobeny také četné díly podvozku. Oba modely se vyznačují působivě nízkým součinitelem odporu vzduchu cx, v případě kupé má hodnotu pouhých 0,25 a u kabrioletu 0,27. 

Sportovní sedadla nového BMW řady 4 Coupé jsou čalouněna materiálem M Performtex, který se ve vozech BMW objevuje vůbec poprvé. Vznikají novým výrobním procesem, který snižuje emise CO2. Nová funkce EfficiencyCoach v aplikaci My BMW nabízí užitečné tipy pro ještě hospodárnější jízdu. Tento „trenér“ analyzuje údaje o spotřebě paliva a porovnává je s údaji z předchozího měsíce i s údaji ostatních řidičů v komunitě se srovnatelnými motory. Tyto informace pak využívá jako základ pro doporučení k hospodárnější jízdě.

Kromě vytrvalé práce na vylepšení hospodárnosti svých vozů se BMW Group zavázala k dodržování Pařížské dohody o klimatu. V rámci snahy o dosažení klimatické neutrality se spojila s renomovanou iniciativou Science Based Targets Initiative (SBTi), aby stanovila cíle snižování emisí CO2 pro celý svůj dodavatelský řetězec, výrobu i fázi používání. Hlavním prvkem ambiciózních cílů společnosti v oblasti udržitelnosti je snížit do roku 2030 emise CO2 v celém hodnotovém řetězci o 40 % na vozidlo ve srovnání s rokem 2019. BMW Group zároveň chce nejpozději do roku 2050 dosáhnout úplné klimatické neutrality v celém hodnotovém řetězci.

 

Exteriér.

Působivé vizuální prvky naznačují podmanivou dynamiku.

Sportovní výkony a elegance – to jsou hlavní motivy, které se unikátním způsobem odrážejí v designu modelů BMW řady 4. Důsledné úpravy exteriéru umožňují novému BMW řady 4 Coupé a novému BMW řady 4 Cabrio ještě lépe vyjádřit jejich jedinečný charakter. Nové prvky zvýrazňují profil obou modelů a poutavě poukazují na jejich podmanivou dynamiku, exkluzivitu a technologickou vyspělost.

Kupé a kabriolety BMW řady 4 s výraznými liniemi a čistými plochami v moderním designovém stylu značky vyzařují radost z jízdy a nenapodobitelný styl. Prvky volitelného M sportovního paketu dodávají dynamickému vzhledu obou modelů ještě větší říz. Patří mezi ně difuzor ve spodní části zadního nárazníku, který je nyní leskle černý. Kromě toho se průměr koncovek výfuku integrovaných do zadního nárazníku na levé a pravé straně zvětšil z 90 mm na 100 mm. Jako rozšíření M sportovního paketu si zákazníci mohou objednat také M sportovní paket Pro a exteriérový paket M Carbon.

Nové přední světlomety, inovativní laserová zadní světla.
Mezi designové prvky specifické pro BMW řady 4 patří působivá přední část tvořená nízkými LED světlomety a vertikálně uspořádanou BMW maskou chladiče ve tvaru ledvinek. Vnitřní plochy mírně negativně vpřed skloněné masky chladiče mají strukturu mřížky, a to jak ve standardním provedení, tak v případě M sportovního paketu. Rámeček masky ve tvaru ledvinek má povrchovou úpravu matného chromu.

Nové BMW řady 4 Coupé a nové BMW řady 4 Cabrio se vyznačují vizuálně i funkčně vylepšenými světlomety. LED jednotky v jejich vnitřních částech, které zajišťují všechny světelné funkce, byly přepracovány a jsou jinak uspořádány. Potkávací a dálková světla generuje jediný LED modul. Dvojice svislých a mírně šípovitých LED jednotek obstarává funkce bočních obrysových světel, denního svícení a ukazatelů směru. Technicistní vzhled nových světelných jednotek propůjčuje světlometům prvotřídní a progresivní vzhled.

Na přání jsou k dispozici adaptivní LED světlomety s neoslňujícími matrixovými dálkovými světly. Lze je rozpoznat podle modrých prvků uvnitř světelných jednotek, jejich součástí je městský režim a funkce odbočovacích světel. Prizmatická struktura LED jednotek pro obrysová světla vytváří výrazný kontrast s rovnoměrným osvětlením jednotek světel denního svícení.

Nové BMW řady 4 Coupé a nové BMW řady 4 Cabrio s adaptivními LED světlomety jsou vybavena také velmi působivými laserovými zadními světly. Tato pro daný model specifická verze inovativního osvětlení využívá technologii, která se poprvé objevila u vysokovýkonné speciální edice BMW M4 CSL, vyrobené v omezené sérii 1000 kusů. Laserové diody zde samostatně osvětlují svazek světelných trubic, díky čemuž zadní světla vytvářejí spletitou světelnou grafiku. Precizní linie trojrozměrných laserových světel dodávají těmto zadním svítilnám, které se poprvé objevují ve velkosériově vyráběném voze, exkluzivní a nezaměnitelný design.

 

Interiér a výbava.

Progresivní styl a vytříbená kultivovanost.

Standardně dodávaná sportovní sedadla a nově navržené volanty přispívají k intenzitě zážitků z jízdy v novém BMW řady 4 Coupé a novém BMW řady 4 Cabrio. Velký BMW Prohnutý displej se vyznačuje originální a moderní interpretací orientace na řidiče, kterou je značka BMW proslulá. Vysoce kvalitní, pečlivě zpracované materiály a nová koncepce ovládání ventilace a klimatizace dodávají interiéru prémiový charakter. Změny provedené v interiéru nového BMW řady 4 Coupé a nového BMW řady 4 Cabrio jsou zárukou, že si cestující budou moci užívat radost z jízdy v progresivním stylu a cestovní komfort v prostředí vytříbené kultivovanosti.

Mezi pokrokové novinky patří volitelná čalounění sedadel, která si v novém BMW řady 4 Coupé odbývají svou premiéru a jsou vyráběna ještě udržitelnějšími metodami. Kromě toho jsou pro kupé i kabriolet k dispozici nová obložení interiéru. Standardní výbava nyní zahrnuje také rozšířené vnitřní osvětlení a elektricky sklopná vnější zpětná zrcátka. Nabídka výbavy na přání byla přepracována tak, aby umožňovala mimořádný rozsah individualizace.

Nové volanty se standardně dodávanými  řadicími páčkami .
Volanty nejnovější generace dostupné pro nové BMW řady 4 Coupé a nové BMW řady 4 Cabrio vynikají moderním a sportovním designem. Standardně je před řidičem nově navržený dvouramenný sportovní kožený volant s polygonálním věncem. Součástí M sportovního paketu je nově tříramenný M kožený volant se zploštělým věncem a decentním středicím proužkem. Obě verze nových volantů mají podsvícená multifunkční tlačítka a řadicí páčky. 

Standardně dodávané rozšířené vnitřní osvětlení nového BMW řady 4 Coupé a nového BMW řady 4 Cabrio nyní zahrnuje také obrysové osvětlení integrované do obložení kolem středových výdechů ventilace. Nechybí ani osvětlení prostoru pro nohy, odkládacího prostoru v přední části středové konzoly a otevírání dveří. Lze u nich nastavit barvu a jas podle osobních preferencí, uživatelé si mohou vybrat z devíti různých barev. Mezi funkce osvětlení interiéru patří také efektní uvítací a rozlučková animace a světelné signály upozorňující na otevřené dveře nebo příchozí telefonní hovor.

Premiéra čalounění sedadel M Performtex v novém BMW řady 4 Coupé.
Standardně dodávaná sportovní sedadla čalouněná perforovaným materiálem Sensatec ladí s povrchy interiéru. Kožené čalounění Vernasca s dekorativním prošíváním, které je pro nové BMW řady 4 Coupé a pro nové BMW řady 4 Cabrio k dispozici volitelně, je nyní nabízeno také v novém dvoubarevném provedení černá/červená. Oba modely lze rovněž vybavit třemi barevnými variantami koženého čalounění Merino z programu BMW Individual.

Nové BMW řady 4 Coupé je při objednání s M sportovním paketem nebo ve verzích M Performance vybaveno černým čalouněním sedadel M Performtex. Tento vysoce kvalitní velurový materiál, který se v modelu BMW objevuje vůbec poprvé, se vyznačuje sportovním designem, nízkou hmotností a mimořádně udržitelným procesem výroby.

 

Pohon a jízdní vlastnosti.

Výkonné, hospodárné a mimořádně suverénní.

Nabídka pohonných jednotek pro nové BMW řady 4 zahrnuje výkonné a mimořádně hospodárné zážehové a vznětové motory s technologií BMW TwinPower Turbo a elektrifikací v podobě 48V mild hybridní technologie. Všechny pohonné jednotky poskytují jedinečnou kombinaci sportovní radosti z jízdy a nízké spotřeby paliva. Jsou součástí aktuální modulární generace motorů EfficientDynamics a standardně spojeny s osmistupňovou převodovkou Steptronic Sport. Řadicí páčky na volantu, které jsou ve standardní výbavě nového BMW řady 4 Coupé a nového BMW řady 4 Cabrio, umožňují rychlé manuální řazení a umocňují tak dynamický zážitek z jízdy.

Mild   hybridní technologie optimalizuje průběh výkonu a hospodárnost.
Všechny řadové šestiválce nabízené pro nové BMW řady 4 Coupé a nové BMW řady 4 Cabrio, stejně jako čtyřválcový vznětový motor, jsou pro ostřejší nástup výkonu a lepší hospodárnost vybaveny 48V mild hybridní technologií. Pomocný elektrický pohon má podobu 48V startér-generátoru a poskytuje podpůrný výkon 8 kW/11 k, který je okamžitě k dispozici už při sebemenším sešlápnutí plynového pedálu. Tento elektrický pomocný pohon zlepšuje dynamické reakce hnacího ústrojí při rozjezdu a zrychlování ve středních rychlostech. Elektrická pohonná jednotka rovněž pomáhá motoru při jízdě konstantní rychlostí, což mu umožňuje co nejčastěji pracovat v optimálních otáčkách z hlediska efektivity.

Mild hybridní systém navíc umožňuje využívat elektřinu získanou rekuperací kinetické energie a uloženou ve 48V baterii. Takto efektivně získaná energie se využívá nejen pro podpůrný elektrický pohon, ale také prostřednictvím napěťového transformátoru napájí 12V elektrickou soustavu. To umožňuje ještě efektivnější provoz elektrických spotřebičů vozidla.

Speciální technologie podvozku pro sportovní zážitek z jízdy.
Vynikající tuhost karoserie, inteligentní lehká konstrukce, rozložení hmotnosti v poměru 50:50 a vylepšené aerodynamické vlastnosti jsou ideálním základem pro pozoruhodně agilní a dynamické jízdní vlastnosti nového BMW řady 4 Coupé a nového BMW řady 4 Cabrio. K tomu přispívá i propracovaný podvozek, který byl naladěn přesně na míru danému modelu a jeho rozložení hmotnosti.

Frekvenčně selektivní tlumiče zlepšují vyváženost mezi podmanivými sportovními výkony a vynikajícím komfortem na dlouhé vzdálenosti. K dispozici jsou různé možnosti úpravy charakteru vozu, včetně M sportovního podvozku, adaptivního M podvozku s variabilním sportovním řízením a M sportovních brzd.

Široká plejáda systémů pro automatizovanou jízdu a parkování.
Stejně rozsáhlá je i nabídka systémů pro automatizovanou jízdu a parkování. Nové BMW řady 4 Coupé a nové BMW řady 4 Cabrio jsou standardně vybavena systémem varování před čelním srážkou s brzdnou funkcí, systémem pro automatické udržování rychlosti s brzdnou funkcí, ukazatelem rychlostních limitů s indikátorem zákazu předjíždění, manuálním asistentem pro udržování rychlosti a systémem varování před opuštěním jízdního pruhu s funkcí návratu do jízdního pruhu. Významnou volitelnou výbavou je Driving Assistant Professional, který zahrnuje asistent řízení a udržování v jízdním pruhu, aktivní systém udržování rychlosti s funkcí Stop&Go, automatický ukazatel rychlostních limitů, kontrolu rychlosti na trase a rozpoznávání semaforů.

Součástí standardní výbavy je také systém Park Distance Control se senzory vpředu i vzadu. Parkovací asistent, který je rovněž součástí standardní výbavy, umožňuje automatické zajíždění a vyjíždění z parkovacích míst a je vybaven couvací kamerou a couvacím asistentem. Volitelně je k dispozici také Parkovací asistent Plus s funkcemi Park View, Panorama View a Remote 3D View.

 

Modely M Performance v nabídce nového BMW řady 4.

Jedinečné vozy na vrcholu modelové řady.

Na vrcholu nabídky nového BMW řady 4 Coupé a nového BMW řady 4 Cabrio stojí elitní sportovní modely pocházející z produkce nejznámějšího písmene na světě – M. M Performance modely BMW M GmbH demonstrují dynamický potenciál, který je velmi působivým způsobem zakomponován do koncepce vozů BMW řady 4. Tyto automobily se od ostatních modelů odlišují extrémně výkonnými řadovými šestiválci, individuálním nastavením podvozku a charakteristickými M designovými prvky uvnitř i zvenčí. Modely M Performance v rámci BMW řady 4 jsou k dispozici se zážehovými i vznětovými motory, a to vždy se zdvihovým objemem 3 litry. Výkonnostní atributy těchto řadových šestiválců, jež jsou pro písmeno M typické, podtrhuje mimo jiné nejnovější technologie přeplňování M TwinPower Turbo, která je individuálně přizpůsobena každému z motorů. Dalším společným rysem je 48V mild hybridní technologie, jež krátkodobě zvyšuje výkon o 8 kW/11 k a díky níž mají motory ještě ostřejší reakce.

Zážehový řadový šestiválec v BMW M440 xDrive Coupé a BMW M440i xDrive Cabrio dosahuje výkonu 275 kW/374 k a točivého momentu 500 Nm. BMW M440d xDrive Coupé a BMW M440d xDrive Cabrio jsou naproti tomu poháněny vznětovým řadovým šestiválcem, který disponuje výkonem 250 kW/340 k a nejvyšším točivým momentem 700 Nm. Na seznamu standardní výbavy vrcholných modelů najdeme M sportovní podvozek s variabilním sportovním řízením, mimořádně rychlou osmistupňovou převodovku Steptronic Sport, M sportovní brzdy a M sportovní diferenciál.

Nový vzhled BMW masky  ve tvaru ledvinek , černé koncovky výfuku jako součást standardní výbavy.
Dynamický charakter modelů M Performance ještě výrazněji umocňuje řada různých designových prvků. Nové provedení těchto modelů se například vyznačuje BMW maskou ve tvaru ledvinek s leskle černým rámečkem, horizontálně uspořádanými lamelami a M logem. Všechny prvky předního nárazníku, které byly dříve lakovány v šedé barvě Cerium Grey, jsou nyní leskle černé. Přední část vozu tak ještě více připomíná design vysokovýkonných sportovních vozů BMW M4.

V zadní části modelů M Performance signalizují přítomnost mimořádně výkonné pohonné jednotky pod kapotou lichoběžníkové koncovky výfuku, které jsou nyní standardně leskle černé, což znamená, že všechny prvky výbavy M Shadow Line jsou nyní součástí standardní výbavy těchto modelů.

Exkluzivní detaily: M kryty vnějších zpětných zrcátek, karbonový difuzor.
Na bocích nejnovějších modelů BMW řady 4 M Performance se objevil další designový prvek z BMW M4, a to M vnější zpětná zrcátka, která jsou nyní součástí standardní výbavy.

Volitelný exteriérový paket M Carbon je tvořen kryty vnějších zpětných zrcátek a výplněmi krajních nasávacích otvorů z plastu vyztuženého uhlíkovými vlákny (CFRP). Nové BMW řady 4 Coupé se vyznačuje také zadní Gurneyho odtrhovou hranou z uhlíkových kompozitů. Součástí této volitelné výbavy je rovněž difuzor z uhlíkových kompozitů ve spodní části zadního nárazníku, který je exkluzivním prvkem pro modely M Performance.

Ještě intenzivnější závodní atmosféra uvnitř vozu.
Osobitou auru uvnitř modelů M Performance charakterizují sportovní sedadla čalouněná u modelů Coupé novým materiálem M Performtex a u varianty Cabrio kůží Vernasca, hliníkové obložení interiéru Aluminium Rhombicle Anthracite, M prahové lišty, M pedály, M opěrka levé nohy řidiče a M specifická grafika BMW Prohnutého displeje. Volitelně lze pro vrcholné verze nového BMW řady 4 Coupé objednat M sportovní sedadla čalouněná kůží Vernasca, která jsou k dispozici v černé barvě s modrým kontrastním prošíváním nebo v novém dvoubarevném provedení černá/korálově červená.

Sportovní atmosféru ve vrcholných modelech umocňuje nové provedení M koženého volantu. Jeho věnec s plochou spodní částí, červeným středicím proužkem a kontrastním prošíváním v barvách BMW M GmbH přispívá k ještě intenzivnějšímu zážitku z jízdy s M Performance modely nového BMW řady 4.

 

Displej a ovládání, konektivita.

Nový BMW Operační systém 8.5 a nové inovativní digitální služby.

Pokrok v oblasti digitalizace je patrný i v nejnovějším provedení BMW řady 4. Je to především díky modernizovanému systému ovládání BMW iDrive s funkcí QuickSelect založenému na BMW Operačním systému 8.5. S cílem poskytnout intuitivní a snadné ovládání mnoha funkcí spolu s přístupem k inovativním digitálním službám je nejnovější generace systému BMW iDrive nového BMW řady 4 Coupé a nového BMW řady 4 Cabrio vybavena novým vzhledem domovské obrazovky a technologií rychlého přístupu QuickSelect, která přináší vylepšené uspořádání hlavního menu, inspirované zařízeními spotřební elektroniky.

BMW Drive s  funkcí  QuickSelect: funkce zobrazené  v jedné úrovni menu   a  rychlé dotykové ovládání .
Nová úvodní obrazovka BMW Operačního systému 8.5 trvale zobrazuje mapu navigačního systému nebo jiné individuálně konfigurovatelné funkce. Na stejné úrovni jsou na kontrolním displeji na straně blíže k řidiči k dispozici vertikálně uspořádané widgety, mezi nimiž lze přepínat vertikálním pohybem prstu. Příslušné funkce je možné vyvolávat přímo prostřednictvím funkce QuickSelect bez nutnosti přechodu do submenu. Po provedení nastavení stačí opět krátké stisknutí symbolu Home v dolní části displeje a lze se vrátit na úvodní obrazovku. Kromě symbolu Home jsou nyní k dispozici také ikony pro přímý přístup do menu klimatizace, aplikací, ale také Apple CarPlay® a AndroidAutoTM, pokud jsou aktivovány. Nová plochá struktura menu výrazně usnadňuje aktivaci požadovaných funkcí a nastavení. Digitální obsah, stejně jako hardware v podobě BMW Prohnutého displeje, je navržen tak, aby zlepšil pozornost řidiče, což je vlastnost, kterou jsou vozy BMW proslulé.

Mapy BMW Maps nyní s funkcí rozšířené reality Augmented View.
Cloudový navigační systém BMW Maps je součástí standardní výbavy BMW Live Cockpit Plus. Po uvedení BMW Operačního systému 8.5 v novém BMW řady 4 Coupé a novém BMW řady 4 Cabrio nyní tento systém ještě více ulehčuje zadávání cílů a může během jízdy poskytovat další informace.

Další novinkou je funkce rozšířené reality Augmented View, která je stejně jako BMW Head-Up Displej dostupná v rámci volitelného BMW Live Cockpit Professional. Tato funkce doplňuje zobrazení mapy navigačního systému tím, že na kontrolním displeji nebo na přístrojovém panelu zobrazuje živý videopřenos z pohledu řidiče a doplňuje jej o tipy a informace odpovídající danému kontextu.

Personalizace pomocí BMW ID a aplikace My BMW.
Řidiči nového BMW řady 4 Coupé a nového BMW řady 4 Cabrio budou také moci snáze používat své BMW ID, a přizpůsobit si tak uživatelské prostředí. V budoucnu bude stačit se do vozidla přihlásit pomocí chytrého telefonu a naskenovat QR kód, čímž se načte osobní profil uživatele a synchronizují se nastavení. Současně se s BMW ID automaticky propojí klíč detekovaný ve vozidle.

Optimální konektivita s  O sobní eSIM a mobilním připojením 5G.
Uživatelé nového BMW řady 4 Coupé a nového BMW řady 4 Cabrio si mohou kromě zabudované mobilní SIM karty ve vozidle aktivovat také standardně nabízenou Osobní eSIM kartu. Vozidlo tak může využívat mobilní komunikační síť 5G. Osobní eSIM umožňuje zákazníkovi ve voze snadno využívat komunikační funkce a funkce připojení, které jsou součástí jeho smlouvy s mobilním operátorem, a to i v situacích, kdy nemá svůj telefon u sebe. To zahrnuje také streamování dat prostřednictvím Wi-Fi hotspotu.

Platby za parkování a pohonné hmoty lze uhradit přímo z vozidla.
BMW ID umožňuje v mnoha evropských zemích řidičům nového BMW řady 4 Coupé a nového BMW řady 4 Cabrio platit parkovné přímo z jejich vozu. Vozidlo po příjezdu do parkovací zóny automaticky zjistí, zda je tato služba k dispozici, a pokud je zóna provozována některým z participujících poskytovatelů, zobrazí možnost platby. Parkování lze rychle a jednoduše zaplatit pomocí platební karty zaregistrované v aplikaci My BMW. Parkování se automaticky ukončí, jakmile vozidlo parkovací místo opustí.

 

Díly BMW M Performance.

Prověřeno roky zkušeností ze světa motorsportu.

Nenapodobitelná kombinace radosti z jízdy a elegantního sportovního designu, kterou se vyznačují nové modely BMW řady 4, je více než kdy jindy odlišuje od ostatních automobilů prémiového segmentu střední třídy. Koncepce vozu, na níž je nové BMW řady 4 Coupé a nové BMW řady 4 Cabrio postaveno, nabízí nebývalý potenciál pro dosažení mimořádných jízdních vlastností. Nyní jsou k dispozici nejnovější doplňky pro exteriér a interiér, které ještě více zdůrazňují jejich dynamický charakter. Kromě M sportovního paketu, M sportovního paketu Pro a exteriérového paketu M Carbon, jež jsou k dispozici jako volitelná tovární výbava, nabízí program příslušenství BMW M Performance Parts další možnosti, jak dále a do posledního detailu doladit charakter nového BMW řady 4 Coupé a nového BMW řady 4 Cabrio.

Pro tyto modely specifické prvky volitelné výbavy z nabídky BMW Originálního příslušenství byly vyvinuty s využitím letitých zkušeností BMW M GmbH ze světa motorsportu. Podtrhují dynamický charakter nového BMW řady 4 Coupé a nového BMW řady 4 Cabrio a reagují na technické výzvy, které s sebou přinášejí požadavky na lehkou konstrukci a aerodynamiku. Díky exkluzivnímu designu, prvotřídním materiálům a špičkové kvalitě tyto prvky exteriéru, podvozku a interiéru ještě intenzivněji přenášejí závodní atmosféru přímo na silnici.

Mezi dostupnými prvky, které vozům propůjčují závodní vzhled, jsou karbonová přední maska M Performance a karbonové nástavce prahů M Performance. Exkluzivitu nového BMW řady 4 Coupé a nového BMW řady 4 Cabrio umocňují také kola z lehké slitiny s průměry 18 nebo 19 palců. V nabídce jsou také 20palcová kovaná kola M Performance, jež díky nižší hmotnosti a kombinovaným sportovním pneumatikám pro optimální přenos sil v zatáčkách vylepšují jízdní dynamiku. K nejvýznamnějším prvkům výbavy interiéru patří opěradla sedadel M Performance z Alcantary/karbonu, karbonové obložení interiéru M Performance a karbonové prahové lišty M Performance.

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

Nové BMW řady 4 Coupé:
Kombinovaná spotřeba paliva: 8,5–4,8 l/100 km, podle WLTP; kombinované emise CO2: 191–126 g/km, podle WLTP.

Nové BMW řady 4 Cabrio:
Kombinovaná spotřeba paliva: 8,7–5,2 l/100 km, podle WLTP; kombinované emise CO2: 197–136 g/km, podle WLTP.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

21 March - 09:00 AM CET.
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit