Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW Group zahajuje v Thajsku výstavbu závodu na výrobu vysokonapěťových baterií.

+++ BMW Group staví další továrnu pro výrobu elektricky poháněných vozů +++ Zahájení výroby nového elektrického modelu v druhé polovině roku 2025 +++ V továrně Rayong v Thajsku se budou vyrábět vlastní vysokonapěťové baterie 5. generace +++

 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 192,44 KB)
  
Photos(15x, 119,86 MB)

Related Links.

Rayong, Thajsko. Po společném slavnostním položení základního kamene za účasti Milana Nedeljkoviće, člena představenstva pro výrobu, zástupců thajské vlády a německého velvyslance v Thajsku Ernsta Reichela se rozběhly stavební práce na výstavbě výrobního závodu BMW Group na produkci vlastních vysokonapěťových baterií 5. generace. BMW Group tak připravuje další továrnu na výrobu čistě elektrických vozů, která je plánována od druhé poloviny roku 2025.

„Lokální výroba vysokonapěťových baterií v Rayongu je dalším logickým krokem v pokračující elektrifikaci naší výrobní sítě. I zde uplatňujeme zásadu ‚místní pro místní‘, která podporuje hospodářský rozvoj, pracovní příležitosti a předávání znalostí v Thajsku a regionu ASEAN,“ řekl při slavnostním položení základního kamene Milan Nedeljković, člen představenstva BMW AG odpovědný za výrobu.

Připravovaná továrna na výrobu vysokonapěťových baterií se bude rozprostírat na ploše 4 tisíc metrů čtverečních a je významným rozšířením obchodních aktivit společnosti BMW Group Manufacturing Thailand. Nová montážní linka bude přetvářet dovezené bateriové články na moduly, které budou následně vestavěny do vysokonapěťových baterií. BMW Group do projektu investovala více než 1,6 miliardy bahtů (přibližně 42 milionů eur), z nichž značná část (téměř 1,4 miliardy bahtů, tedy přibližně 36 milionů eur) bude použita na nákup nejmodernějších zařízení a systémů.

BMW Group produkuje v Thajsku od roku 2019 vysokonapěťové baterie pro místní plug-in hybridní modely. Továrna Rayong vyrábí více než dvě desítky modelů BMW, MINI a motocyklů BMW Motorrad pro thajský trh i různé trhy zemí ASEAN. V roce 2023 čítala výroba více než 12 000 automobilů a téměř 11 000 motocyklů.

Komplexní školicí program.
Zaměstnanci projdou komplexními školicími programy, které se uskuteční v rámci globální výrobní sítě s cílem zlepšit jejich technické znalosti prostřednictvím tzv. přenosu zkušeností. Investice do odborného vzdělávání a rozvoje rovněž podtrhuje závazek společnosti BMW Group rozvíjet thajskou ekonomiku.

Vzdělávací program ve spolupráci s UNICEF – také v Thajsku.
Kromě rozvoje vlastních zaměstnanců se společnost BMW Group významně podílí na podpoře thajského průmyslu a celosvětovém přechodu na mobilitu, jež přispívá k šetření přírodních zdrojů. Tento rok spolupracuje s organizací UNICEF v Thajsku na zlepšení kariérních příležitostí pro mladé lidi prostřednictvím cíleného vzdělávacího programu STEM, školení a kariérního poradenství.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24./25. April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit