Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

BMW M Motorsport a LEGO® oslavují nadšení pro automobilové závody setem nových modelů.

+++ BMW M Hybrid V8 a BMW M4 GT3 jsou nyní k dispozici jako set Speed Champions složený z 676 kusů +++ Miniaturní repliky a autentickými designovými detaily +++ Kouzlo Le Mans nejen pro děti +++

G82
·
BMW M automobily
·
Coupé
·
M4
·
BMW M Motorsport
·
Lifestyle produkty
·
Lifestyle
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 126,59 KB)
  
Photos(16x, 32,17 MB)

Mnichov. Nová závodní sezóna je za dveřmi, a tak v rámci spolupráce BMW M Motorsport a výrobce hraček LEGO® vznikla nová sada Speed Champions, navržená tak, aby podnítila představivost. Novinka nadchne mladší fanoušky motoristického sportu od devíti let a zároveň poskytne autentický zážitek ze stavění a hraní i odrostlejším sběratelům. Tato detailně propracovaná sada s celkem 676 dílky umožňuje stavitelům vytvořit ne jeden, ale hned dva současné soutěžní závodní vozy BMW M Motorsport: BMW M Hybrid V8 a BMW M4 GT3. Tyto dva závodní vozy budou stát v čele snahy BMW M Motorsport o úspěchy na závodech, a to včetně závodu 24 hodin Le Mans, který se pojede 15. a 16. června 2024.

Nové modely ze série Speed Champions jsou pečlivě navrženými replikami svých reálných předloh. Mezi autentické designové prvky patří především charakteristické lakování BMW M Motorsport, výrazný difuzor, vizuálně nápadné koncovky výfuku a poutavé spoilery, stejně jako interiér zpracovaný s důrazem na detaily. Střechy obou miniatur je navíc možné sejmout, takže do jejich závodních kokpitů lze umístit figurky závodních jezdců dodávané jako součást sady. Scéna je připravena pro napínavé závody kolo na kolo v dětských pokojích.

Detailní repliky pro malé i velké fanoušky závodů.
Série LEGO® Speed Champions, přinášející reprodukce ikonických závodních vozů z kostek LEGO®, již téměř deset let vyvolává úsměvy na tvářích automobilových fanoušků a sběratelů všech věkových kategorií. Nová stavebnice, spojující modely BMW M Hybrid V8 a BMW M4 GT3, zapadá do této tradice a umožňuje dalším cílovým skupinám poznat kouzlo motoristického sportu a technologické kompetence BMW M.

Nejnovější přírůstek do série LEGO® Speed Champions probudí ve stavitelích závodní vášeň. Po dokončení obohatí tyto dva výjimečně lákavé modely jak sběratelské vitríny, tak startovní rošty vzrušujících závodů v ložnicích. Set BMW M Hybrid V8/BMW M4 GT3 je v prodeji od 4. března 2024 za doporučenou maloobchodní cenu 1219 Kč. Lze ji zakoupit u BMW Autorizovaných Dealerů v Evropské unii a ve Velké Británii, v internetovém obchodě BMW lifestyle.bmw.com a u společnosti LEGO®.

BMW M Motorsport: zpět na velké scéně.
BMW M Motorsport slaví dlouho očekávaný návrat do mezinárodních závodů prototypů s vozem BMW M Hybrid V8. Elektrifikovaný závodní osmiválec absolvoval v loňské sezóně první nasazení v prestižní kategorii GTP seriálu IMSA a letos bude startovat také ve vytrvalostním FIA Mistrovství světa (FIA WEC). Přesně 25 let poté, co BMW V12 LMR slavně vybojovalo celkové vítězství v závodě 24 hodin Le Mans, otevírá start BMW M Hybrid V8 na legendární vytrvalostní klasice novou kapitolu v historii závodních prototypů značky BMW.

BMW M Team WRT v letošní sezóně nasadí do závodů FIA WEC také BMW M4 GT3. BMW M Motorsport tak bude mít na závodě 24 hodin Le Mans zastoupení i v další třídě: zatímco dva vozy BMW M Hybrid V8 budou v Le Mans bojovat v kategorii Hypercar, dvojice závodních vozů BMW M4 GT3 se představí ve třídě LMGT3.

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

AUTO CHINA 2024.

Beijing. 24/25 April 2024.

Here you can see the Webcasts of the BMW Group Night and Press Conference at the Auto China 2024.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit