Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Tréninky od BMW Security: bezpečnost na míru z jednoho zdroje.

+++ BMW nabízí speciální tréninkové programy pro profesionální řidiče speciálních ochranných vozidel +++ Realistické výcvikové scénáře s nárazovými manévry a pyrotechnikou +++ Současné portfolio speciálních ochranných vozidel zahrnuje čistě elektrické BMW i7 Protection, BMW řady 7 Protection a BMW X5 Protection VR6 +++

G70
·
G05
·
BMW i
·
BMW Driving Experience
·
Speciální vozidla
·
BMW i7
·
Řada 7
·
X5
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 118,96 KB)
  
Photos(58x, 518,15 MB)

Mnichov. BMW již více než čtyři desetiletí určuje standardy ve vývoji a výrobě speciálních ochranných vozidel, která spojují zážitek z jízdy typický pro značku s nejvyššími bezpečnostními standardy. Profesionální řidiči potřebují speciální znalosti a dovednosti, aby dokázali plně využít potenciál těchto obrněných vozů, které jsou vybaveny speciálními funkcemi důležitými pro zajištění bezpečnosti v každodenním provozu. Tyto dovednosti se vyučují v kurzech BMW Security Vehicle Trainings. Díky současnému portfoliu speciálních ochranných vozů a intenzivním školením jejich řidičů pod vedením zkušených instruktorů vytvořilo BMW ucelenou nabídku bezpečnostních produktů na míru z jednoho zdroje.

Tréninkové programy jsou určeny profesionálním řidičům, kteří chtějí zlepšit své dovednosti v ovládání speciálních obrněných vozidel, aby byli dobře připraveni na extrémní situace. Školicí středisko v Groß Dölln u Berlína, které je jedno z nejrenomovanějších evropských testovacích a ověřovacích center pro bezpečnost vozidel, k tomu poskytuje ideální prostředí. Bývalé vojenské letiště, na němž své záchranné složky cvičí i státní instituce, bylo v roce 2002 přestavěno na nejmodernější centrum výuky řidičů a nyní je dokonalým místem pro teoretickou výuku a praktický výcvik ovládání obrněných vozů BMW.

Technika jízdy a únikové manévry: bezpečná jízda v nebezpečných situacích.
Dvoustupňový kurz BMW Security Vehicle Training byl vyvinut pro účastníky, kteří jsou jako profesionální řidiči zodpovědní za bezpečnost svých pasažérů. Instruktoři BMW vyučují základy fyziky a techniky jízdy a také taktické dovednosti, které řidičům pomohou jednat bezpečně a suverénně i v extrémních situacích. Pod vedením instruktorů se učí ověřovat a zdokonalovat své řidičské dovednosti v realistických scénářích, a to i v náročných podmínkách – například při únikových situacích. Díky maximálnímu počtu osmi účastníků ve skupině a dvěma pasažérům ve voze je zaručena intenzivní a individuální výuka.

Dvoudenní základní výcvikový kurz se zaměřuje na základní techniky řízení speciálních obrněných vozidel. Tyto vozy mají vzhledem ke svému pancéřování a s ním spojené vyšší hmotnosti specifické jízdní vlastnosti, které je třeba při jejich řízení zohlednit. Součástí prvního dne školení jsou různé řidičské disciplíny, včetně nouzového brzdění a úhybných manévrů, a také výcvik ve tmě. Noční výcvikový program zahrnuje brzdění a úhybné manévry na slalomové trati se střídáním dálkových, potkávacích a obrysových světel. Pro simulaci schopnosti orientace a reakce na scénáře ohrožení na neznámé trase jsou účastníci také konfrontováni s výbuchy na nepřehledné lesní cestě.

Druhý den je součástí výukového programu kromě zvládání vysoké rychlosti a úhybných manévrů v zatáčkách také scénář reálného ohrožení se simulovaným útokem na vozidlo. J-otáčka je účinný únikový manévr, který spočívá v otočení vozidla z couvání na jízdu vpřed bez ztráty rychlosti s cílem uniknout nebezpečné situaci v protisměru. Mezi další klíčové součásti základního modulu patří předvídavá jízda a schopnost udržet si dokonalý přehled i ve stresu.

Sebevědomé řízení v autenticky simulovaných extrémních situacích.
Na základní dvoudenní kurz navazuje BMW Security Vehicle Training Level 2, který doplňuje a prohlubuje získané dovednosti. Třídenní kurz pro pokročilé zahrnuje také extrémní situace, jako jsou únikové manévry pod palbou a nácvik jízdy s kontaktem s jiným vozem.

Pyrotechnické efekty, noční přepady a scénáře havárií se značným poškozením karoserie prověří i psychickou odolnost účastníků výcviku. Učí se také, jak ovládat obrněné vozidlo v extrémních podmínkách při rychlých jízdách na závodním okruhu. BMW Security Vehicle Training poskytuje profesionálním řidičům veškeré dovednosti, které potřebují, aby splnili nejvyšší bezpečnostní požadavky a poskytli svým posádkám vysokou míru ochrany.

Výukové osnovy doplňuje také terénní výcvik s BMW X5 Protection VR6 (kombinovaná spotřeba podle WLTP, předběžné údaje: 13,4 l/100 km; emise CO2: 305 g/km; CO2 třída: G). Účastníci výcviku musí se speciálním obrněným vozem, které je díky pancéřování přibližně o tunu těžší než jeho základní model, překonávat různá stoupání a jezdit pod úhlem těsně před převrácením. Kromě toho se nacvičují přejezdy písku a blokovací manévry, kdy se v nerovném terénu dotýkají země pouze dvě kola.

BMW řady 7 Protection a BMW i7 Protection: integrovaná koncepce ochrany pro maximální bezpečnost.
Společně s BMW řady 7 Protection (kombinovaná spotřeba podle WLTP, předběžné údaje: 14,6 l/100 km; emise CO2: 328 g/km; CO2 třída: G), elektrickým BMW i7 (kombinovaná spotřeba podle WLTP, předběžné údaje: 30,0 kWh/100 km; emise CO2 0 g/km; CO2 třída: A) a BMW X5 Protection VR6 je účastníkům školení k dispozici celá aktuální nabídka speciálních ochranných vozidel BMW. BMW řady 7 Protection a BMW i7 Protection kombinují svou integrovanou koncepci ochrany s pozoruhodným jízdním komfortem a prostorností, pokročilými prvky výbavy a pro BMW charakteristickou jízdní dynamikou.

Součástí celosvětově jedinečné koncepce ochrany je jádro BMW Protection Core, s nímž bylo počítáno již při vývoji běžného BMW řady 7. Tvoří samonosnou ochrannou buňku z pancéřové oceli, která je kombinována s obrněnými dveřmi, pancířem podvozku a bezpečnostním prosklením. BMW řady 7 Protection a BMW i7 Protection jsou zařazeny do třídy odolnosti VR9 podle mezinárodně uznávaných oficiálních zkušebních kritérií Asociace zkušeben materiálů a konstrukcí odolných proti útoku (VPAM). Sklo dokonce splňuje požadavky nejvyšší třídy odolnosti pro civilní vozidla se speciální ochranou, VPAM 10. Na přání je nové BMW řady 7 Protection k dispozici také s částečnou ochranou ve vymezených oblastech karoserie proti střelivu VPAM 10.

Podvozek specifický pro daný model je přesně přizpůsoben zvýšené hmotnosti vozua zajišťuje vysokou agilitu a vynikající vlastnosti i v nebezpečných situacích. Mezi standardní prvky výbavy patří integrované aktivní řízení a 20palcová kola z lehké slitiny s pneumatikami PAX, které umožňují pokračovat v jízdě i v případě úplné ztráty tlaku vzduchu. Speciální modely Protection se od standardního BMW řady 7 s M sportovním paketem liší jen několika detaily. BMW řady 7 Protection je poháněno motorem V8 o výkonu 390 kW/530 k. BMW i7 Protection je první certifikovaný obrněný sedan na světě s čistě elektrickým pohonem. Jeho dva elektromotory generují celkový výkon až 400 kW/544 k.

BMW X5 Protection VR6: diskrétní sportovní vzhled a vyšší bezpečnost.
Jako nejvýkonnější, nejdynamičtější a nejprodávanější speciální obrněné vozidlo svého druhu na světě má BMW X5 Protection VR6 v nabídce BMW speciální roli. Jeho design je téměř k nerozeznání od standardního modelu, což mu dodává diskrétní vzhled se sportovním nádechem. Jeho integrovaná ochranná výbava byla zohledněna již při vývoji tohoto Sports Activity Vehicle (SAV). Specifickými prvky jsou pancéřování karoserie a bezpečnostní skla, která jsou speciálně navržena pro tento model. Díky tomu BMW X5 Protection VR6 splňuje také požadavky Asociace zkušeben materiálů a konstrukcí odolných proti útoku (VPAM), pokud jde o odolnost proti průstřelu a výbuchu.

Podvozek BMW X5 Protection VR6 je pečlivě naladěn na vysoký výkon motoru a specifické rozložení hmotnosti. Standardní výbavou je Adaptivní M podvozek Professional, jehož součástí je kromě M sportovního diferenciálu také integrální aktivní řízení a adaptivní stabilizátory. Jeho motor V8 o výkonu 390 kW/530 k je zárukou vynikající dynamiky, zatímco standardně dodávaný sportovní brzdový systém zajišťuje trvale vysokou účinnost i při intenzivním používání.

Další informace o školeních BMW Security Vehicle Training a speciálních ochranných vozech BMW jsou k dispozici online na stránkách BMW M: https://www.bmw-m.com/de/fastlane/driving-experience/professional-experience/bmw-protection-professional.html
a BMW:
https://www.bmw.de/de/topics/faszination-bmw/grosskunden-behoerden/Sonderschutzfahrzeuge.html

 

CO2 EMISSIONS & CONSUMPTION.

BMW i7 xDrive60 Protection: kombinovaná spotřeba podle WLTP, předběžné údaje: 30,0 kWh/100 km; emise CO2 0 g/km; CO2 třída: A.

BMW 760i Protection xDrive: kombinovaná spotřeba podle WLTP, předběžné údaje: 14,6 l/100 km; emise CO2: 328 g/km; CO2 třída: G.

BMW X5 Protection VR6: kombinovaná spotřeba podle WLTP, předběžné údaje: 13,4 l/100 km; emise CO2: 305 g/km; CO2 třída: G.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

Munich. Here you can see the on demand webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit