Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Česká republika · Article.

Bez spěchu, ale s radostí. BMW je partnerem Národního dne bez spěchu.

Ve středu 3. dubna 2024 se uskuteční druhý ročník Národního dne bez spěchu, který pořádá Česká asociace pojišťoven a zapojí se do něj svými aktivitami různé společnosti, stejně jako kulturní a vzdělávací instituce. Letos poprvé je partnerem i BMW Group Česká republika.

Společnost
·
Korporátní média
 

Press Contact.

David Haidinger
BMW Group

Tel: +420225990052

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, 122,38 KB)
  
Photos(3x, 9,98 MB)

Praha. Ve středu 3. dubna 2024 se uskuteční druhý ročník Národního dne bez spěchu, který pořádá Česká asociace pojišťoven a zapojí se do něj svými aktivitami různé společnosti, stejně jako kulturní a vzdělávací instituce. Letos poprvé je partnerem i BMW Group Česká republika. Cílem tohoto projektu je pozitivní formou upozornit na nebezpečí překračování rychlosti a z něj vyplývající negativní důsledky v podobě zbytečných zranění a úmrtí na silnicích. Velmi často je důvodem překračování rychlosti spěch a z něj vyplývající stres. 

Pro BMW je spojení s Národním dnem bez spěchu příležitostí poukázat na nebezpečí neukázněné rychlé jízdy v běžném provozu. Současně jakožto výrobce prémiových vozů s výkonnými motory cítíme společenskou odpovědnost toto téma zvednout. Mottem BMW je již tradičně spojení „Radost z jízdy“, které je ale často nesprávně zaměňováno právě s rychlostí, a tudíž spěchem. Radost z jízdy je široký pojem, zahrnující všechny zážitky, které řidič a jeho spolujezdci během cestování zažijí. I když pro každého znamená radost z jízdy něco jiného, platí, že ve spěchu si řidič radost z jízdy nevychutná, protože ji přebije stres.

BMW proto apeluje na řidiče, aby se snažili spěchu předejít plánováním a dohánění zpoždění přesunout jinam než do běžného provozu. Na silnicích bude bezpečněji a radost z jízdy bude intenzivnější.

Důsledky a statistiky překračování rychlosti na českých silnicích.
Vysoká rychlost na silnicích stojí za třetinou všech smrtelných dopravních nehod. Jen v roce 2023 má na českých silnicích na svědomí 138 lidských životů. Celou jednu třetinu ze smrtelných nehod způsobují mladí řidiči. Devět z deseti řidičů přiznává, že překračuje rychlostní omezení, a 43 % jich k tomu dodává, že jezdí rychleji, protože dohání zpoždění. Zkusme si tyto důsledky uvědomit a zamyslet se nad nimi.

Více informací o Národním dni bez spěchu je k dispozici zde: www.narodnidenbezspechu.cz

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Přihlásit
 

BMW Group Streaming

ANNUAL CONFERENCE 2024.

Munich. Here you can see the on demand webcast of the BMW Group Annual Conference 2024, with the world premiere of the next BMW vision vehicle on the "Road to Neue Klasse".

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Uvedené údaje o spotřebě paliva, emisích CO2 a spotřebě energie byly již stanoveny podle standardizované testovací metodiky podle Nařízení Evropského parlamentu a Rady (ES) č 715/2007 v aktuálně platném znění. Údaje se vztahují k vozidlu v základním vybavení v Německu a uvedené rozpětí zohledňuje typ převodovky (automatická nebo manuální) a rozdíly v rozměrech zvolených kol a pneumatik, které jsou u vybraného modelu dostupné, a mohou se během konfigurace lišit.

Hodnoty u vozidel označených (*) se již zakládají na testech prováděných podle nové metodiky WLTP a byly převedeny zpět na hodnoty odpovídající NEDC (New European Driving Cycle), aby tak bylo možné provést porovnání mezi jednotlivými vozidly. U daní či jiných poplatků vztahujícím se k vozidlům, které vycházejí (minimálně) z emisí CO2, se mohou hodnoty emisí CO2 lišit od hodnot zde uvedených.

Více informací o přechodu z testování vozů podle metodiky NEDC na metodiku WLTP naleznete zde.

Add your filter tags.

Tisková zpráva
Press Kit
Řeč
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Přihlásit