PressClub Magyarország · Article.

Alex Zanardi két arany- és egy ezüstéremmel készülhet Rio de Janeiróba

A BMW olasz márkanagykövete háromból három érmet nyert el a parakerékpárosok Belgiumban megrendezett hétvégi világkupáján, a medálok közül kettő ráadásul a lehető legfényesebben csillog. A 49 esztendős sportfenomén kiváló formában készülhet a 2016-os nyári paralimpiai játékokra.

Tel: +36-29-555115

Alessandro Zanardi rendkívül sikeres hétvégét teljesített május 20-22. között a belgiumi Oostende városában, hiszen a kézihajtású kerékpárosok legfontosabb szezonnyitó eseményeként számon tartott UCI Parakerékpáros Pálya Világkupa három egymás utáni megmérettetésén két aranyérmet és egy ezüstérmet nyert el: a BMW olasz márkanagykövete a pályaversenyen, a csapatváltóban és az időfutamon is remekelt.

Zanardi a verseny első, pénteki napján a H5 elnevezésű kategóriában állt rajthoz, ahol a 8,3 kilométer hosszú pályán minél jobb idő alatt kellett két kört teljesítenie. Az olasz sportfenomén a holland Jetze Plat mögött másodikként végzett, ezüstérmet érő időeredménnyel. A világkupa második, szombati napján már hét kőkemény kör várt az indulókra, a futam végső szakasza pedig elképesztő hajrát tartogatott: négy sportoló küzdött fej-fej mellett az aranyéremért, a győzelmet pedig végül Zanardi szerezte meg, egy borzasztóan erős sprinttel. A harmadik és egyben utolsó verseny a vasárnapi csapatváltó volt, amelyen az abszolút első helyet az olasz nemzeti válogatott hódította el az Alex Zanardi, Paolo Cecchetto és Francesca Porcellato alkotta trióval.

„Ha egy szóval kellene összefoglalnom a hétvégét, azt mondanám, hogy kiváló volt. Hiszen, őszintén szólva, néha nagyon jó érzés szembesülni azzal a ténnyel, hogy nem egyedül versenyzel. Oostende rendkívül fontos állomás volt a paralimpiai felkészülésemben, hiszen ez volt az egyetlen alkalom Rio de Janeiro előtt, amikor élesben találkozhattam a közvetlen ellenfeleimmel. Jetze Plat pedig bizonyította, hogy felérkezett a csúcsra” – fogalmazott Zanardi. „Tizenhárom másodperccel gyorsabb volt az időfutamon, mint én. Igaz, a szombati versenyt én nyertem meg, de csak mert taktikásabb és egyelőre talán összeszedettebb vagyok nála. Egészen őrült futam volt, egy elképesztő és rendkívül hosszú hajrával. 61,7 km/órás sebességgel értem célba, ami hűen tükrözi a futam intenzív tempóját. Jetze kiváló formája egyfelől motiváló erőként hat rám, mert ő 25 éves, míg én közel 50, és szeptemberig ő sokkalta könnyebben tud fejlődni, mint én. Másfelől viszont úgy érzem, hogy az időfutamon elért második helyezés szinte édesebb, mint a győzelem: nagyon izgalmas a tudat, hogy Jetze személyében egy ennyire erős ellenfélre leltem, aki ráadásul egy nagyszerű srác és kiváló sportoló. Maximálisan eltökélt vagyok, hogy Rióban a legjobb formámat hozzam majd” – nyilatkozta a sikeres versenyhétvége után a BMW olasz márkanagykövete.

Alessandro Zanardi az elkövetkező néhány napot regenerálódással tölti, aztán folytatódik a szeptemberi paralimpia előtti intenzív felkészülés.