PressClub Magyarország · Article.

Mindkét MINI John Cooper Works Rally a 2017-es Hungarian Baja dobogóján végzett

Mikko Hirvonen és navigátora, Andreas Schulz a második, Jakub Przygonski és Tom Colsoul párosa pedig a harmadik helyen zárta a 2017-es FIA Cross Country Világkupa magyarországi felvonását. MINI-s pályafutása első éles megmérettetésén Conrad Rautenbach versenyautóját rögtön a futam hatodik leggyorsabb befutójaként intették le a célban.

Tel: +36-29-555115

A 2017-es Hungarian Baja kiváltképp izgalmas fordulóra sikeredett, hiszen a szombati és a vasárnapi futamok előtt már az augusztus 11-i, mindössze 11,41 kilométer hosszú időmérő szakasz felpörgette az indulókat: a rendkívül rövid, ámde látványos bukkanókkal, pocsolyákkal és éles kanyarokkal tűzdelt versenytáv nem csupán a pilótákat és navigátoraikat, de a rajongókat is adrenalinnal töltötte el. Sőt mi több, a péntek esti időmérő szakasz a szombati futam rajtsorrendjét is nagymértékben meghatározta.

Mikko Hirvonen és navigátora, Andreas Schulz a péntek esti időmérő szakasz harmadik helyére hozta be a 4-es rajtszámmal induló MINI John Cooper Works Rally versenyautót, tekintve azonban, hogy az időmérő első tíz helyezettje szabadon dönthetett a szombati futam pontos rajtsorrendjéről és éjszakára masszív esőzéseket jósoltak, a „repülő finn” úgy döntött, hogy a tízedik helyről vág neki a másnapi megmérettetésnek. Jakub Przygonski és Tom Colsoul a péntek esti időmérő hatodik helyén végzett a 2-es rajtszámú MINI John Cooper Works Rally versenyautóval, a MINI versenycsaládjának újonca, Conrad Rautenbach és Filipe Palmeiro pedig nyolcadikként ért célba a MINI ALL4 Racing volánja mögött.

A 2017-es Hungarian Baja szombati futama az időjárás-előrejelzéseknek megfelelően alakult, hatalmas sártócsákkal, vízátfolyásokkal és csúszós kanyarokkal. A WRC-sorozatban legendává vált Mikko Hirvonen tökéletesen kihasználta az ismerős terepen megszerzett tapasztalatait és szombat este a futam második leggyorsabb befutójaként intették le a célban, nyomában a lengyel – belga MINI-párossal. És annak ellenére, hogy ez volt Conrad Rautenbach és a MINI motorsport-partnerének számító X-raid csapat első közös megmérettetése, a zimbabwei pilóta máris hetedikként érkezett be a célba.

A vasárnapi záró futam a szombati verseny felfokozott, még gyorsabb tempójú folytatása volt, hiszen az első hat pozícióból induló párosnak egyaránt megvolt az esélye a dobogós helyezésre. Végül Mikko Hirvonen a második, Jakub Przygonski a harmadik, Conrad Rautenbach pedig a hatodik helyen végzett. „A záró futam első 40 kilométerét a határon autóztam, egy rizikós pillanat után azonban kicsit vissza kellett vennem, mert úgy éreztem, hogy ha nem teszem, a végén még felborulunk. A második hely egyáltalán nem rossz eredmény. Ez volt a második versenyem Andreas Schulz oldalán, így egyre inkább összecsiszolódunk” – nyilatkozta Mikko Hirvonen a futam leintése után.

A 2017-es FIA Cross Country Világkupa következő állomása Lengyelország lesz, augusztus 31. és szeptember 3. között.