Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Po pożegnalnym zwycięstwie BMW Z4 GT3 w Spa ujawniono więcej informacji o jego następcy, BMW M6 GT3.

Po ukoronowaniu kariery BMW Z4 GT3 zwycięstwem w 24-godzinnym maratonie na torze Spa-Francorchamps (BE) przez zespół BMW Sports Trophy Team Marc VDS, atmosfera wyczekiwania wśród zespołów klientów BMW Motorsport jest bliska wrzenia – nadciąga przecież BMW M6 GT3, które przejmie pałeczkę od Z4 GT3 i będzie walczyć o zwycięstwa i tytuły w wielu seriach wyścigowych na całym świecie.

F13M LCI
·
BMW M
·
Samochody M
·
Coupé
·
M6
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~79,15 KB)
  
Photos(3x, ~17,52 MB)

Po ukoronowaniu kariery BMW Z4 GT3 zwycięstwem w 24-godzinnym maratonie na torze Spa-Francorchamps (BE) przez zespół BMW Sports Trophy Team Marc VDS, atmosfera wyczekiwania wśród zespołów klientów BMW Motorsport jest bliska wrzenia – nadciąga przecież BMW M6 GT3, które przejmie pałeczkę od Z4 GT3 i będzie walczyć o zwycięstwa i tytuły w wielu seriach wyścigowych na całym świecie. Samochód naszpikowany jest najnowocześniejszymi, ale sprawdzonymi technikami i technologiami powstałymi w efekcie własnych prac projektowych BMW Motorsport – zarazem jednak pozostaje kosztowo na rozsądnym i akceptowalnym dla klientów poziomie.

Z informacji ogłoszonych natychmiast po triumfalnym ukoronowaniu kariery przez BMW Z4 GT3 wynika, że BMW M6 GT3 ponownie podniesie poprzeczkę pod względem osiągów, a jednocześnie koszty jego użytkowania będą wyraźnie niższe niż w przypadku jego poprzednika. Zainteresowani klienci mogą nabywać samochód od 15. września 2015 za cenę netto 379 000 euro. Tego dnia BMW M6 GT3 zostanie zaprezentowane w barwach BMW Motorsport Racing – bez kamuflażu – na salonie samochodowym IAA we Frankfurcie nad Menem. Cena dla klientów północnoamerykańskich zostanie ogłoszona w późniejszym czasie.

Jeśli chodzi o osiągi, BMW M6 GT3 to pojazd bezkompromisowy: silnik V8 o pojemności 4,4 l z technologią BMW M TwinPower, który zaledwie nieznacznie zmodyfikowano w porównaniu z jednostką produkcyjną, rozwija moc do 585 KM (w zależności od klasyfikacji). Cały samochód, wraz z samonośnym nadwoziem stalowym, wspawaną klatką certyfikowaną przez FIA, karbonowymi strukturami zderzeniowymi z przodu i z tyłu, waży mniej niż 1300 kg. BMW M6 GT3 ustanawia także nowe standardy pod względem własności jezdnych, ergonomii i bezpieczeństwa – wykraczając już dziś daleko poza wymagania na rok 2016.

BMW M6 GT3 jest też najbardziej ekonomicznym samochodem sportowym klasy GT, jaki kiedykolwiek zbudowało BMW. Na przykład koszty bieżące dla zespołu napędowego nowego auta będą o ok. 30% niższe niż dla BMW Z4 GT3. Już w trakcie pierwszych prac konstrukcyjnych wielką wagę przyłożono do przystępności cenowej części zamiennych.

„Podczas ostatnich testów byłem naprawdę pod ogromnym wrażeniem własności jezdnych BMW M6 GT3” – powiedział Andy Priaulx (GB), jeden z kierowców fabrycznych BMW, którzy nieprzerwanie pracowali nad optymalizacją samochodu na torach testowych. – „To naprawdę wielki krok naprzód w porównaniu z BMW Z4 GT3 – a przecież w Spa-Francorchamps widzieliśmy wszyscy wyraźnie, na jak wysokim poziomie jest ten samochód. Ale przede wszystkim niezawodność M6 GT3 wygląda bardzo obiecująco. Auto ma ogromny potencjał – nie mogę się już doczekać, żeby się nim ścigać.”

BMW Motorsport oferuje swym klientom wyrafinowany i konkurencyjny samochód wyścigowy, który pozwala zarówno amatorom, jak i zawodowym kierowcom przesuwać granice własnych możliwości.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

ANNUAL ACCOUNTS PRESS CONFERENCE

Munich, 18 March 2020. 
Here you can see the webcast of the BMW Group Annual Accounts Press Conference 2020.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie