Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Nie żyje Johanna Quandt.

Głowa Rodziny Quandt zmarła 3 sierpnia w wieku 89 lat. Johanna Quandt była członkiem Rady Nadzorczej BMW AG do 1997 r.

Sprawy korporacyjne
·
Korporacja - finanse, fakty i liczby
·
Ludzie
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~78,76 KB)
  
Photos(1x, ~2,56 MB)

Johanna Quandt była osobą niezwykle ważną dla BMW AG i zawsze wspierała koncern. Po śmierci Herberta Quandta w roku 1982, przejęła jego rolę w trudnych czasach dla firmy i wyraźnie zaznaczyła swą odpowiedzialność za BMW. Podjęła jego spuściznę wraz ze swymi dziećmi, Stefanem Quandtem i Susanne Klatten – wykazując niesłychane poczucie obowiązku i ducha przedsiębiorczości.

Poświęcenie, entuzjazm i pasja

Johanna Quandt była Wiceprzewodniczącą Rady Nadzorczej BMW AG od 1986 do 1997 r. i członkiem Rady Nadzorczej od 1982 do 1997 r. Nie tylko poświęcała się dla przedsiębiorstwa, ale też wykorzystywała swe wpływy, swój głos i swe środki dla dobra społeczeństwa. „Johanna Quandt imponowała swemu otoczeniu szczerością i ciepłym, bezpośrednim podejściem. Jako członek Rady i Wiceprzewodnicząca Rady Nadzorczej, była aktywnie zaangażowana w rozwój BMW AG przez wiele lat” – powiedział obecny Przewodniczący Rady Nadzorczej, Norbert Reithofer, w przemówieniu po śmierci Johanny Quandt.

Harald Krüger, Prezes Zarządu, także złożył hołd jej pracy: „Pracowała dla BMW Group przez przeszło 50 lat, wnosząc entuzjazm i pasję do firmy. Wspierała przedsiębiorstwo, chroniła je”. Przewodniczący Rady Pracowniczej Manfred Schoch podkreślił znaczenie Johanny Quandt dla koncernu: „Całym sercem wspierała współpracę między Radą Pracowniczą, a akcjonariuszami, jaka nawiązała się przez lata. Zawsze chętnie wsłuchiwała się w słowa partnerów i dążyła do pełnego zrozumienia. Nawet w obliczu sprzecznych interesów zawsze stała twardo obiema nogami na ziemi – i nigdy nie straciła z oczu troski o pracownika, nawet w najtrudniejszych czasach.”

Rada Nadzorcza, Zarząd oraz wszyscy obecni i byli pracownicy BMW AG pogrążeni są w głębokiej żałobie po śmierci Johanny Quandt.

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

LA AUTO SHOW 2019

Los Angeles, 20. November.
Here you can see the webcast of the BMW Group Press Conference at the Los Angeles Auto Show.

Open Streaming Page

CO2 emission information.

Podane wartości zużycia paliwa, emisji CO2 i zużycia energii zostały ustalone zgodnie ze standardową procedurą badawczą opisaną w rozporządzeniu europejskim (WE) 715/2007 w wersji obowiązującej w chwili uzyskania homologacji przez pojazd. Wartości dotyczą pojazdów z wyposażeniem standardowym dostarczanych na rynek niemiecki, a podany zakres uwzględnia różnice wynikające z wyposażenia dodatkowego oraz rozmiarów kół i opon dostępnych dla danego modelu.

Wartości zostały ustalone w cyklu testowym zgodnie z nowymi przepisami WLTP i przeliczone na NEDC, aby umożliwić ich porównanie.

Więcej informacji dotyczących oficjalnego zużycia paliwa i oficjalnej emisji CO2 nowych samochodów osobowych można uzyskać we wszystkich salonach BMW.

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie