Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Premiera rozwiązania BMW Connected — spersonalizowanego cyfrowego asystenta kierowcy

BMW od lat oferuje rozwiązania z rodziny ConnectedDrive, dzięki którym łączy kierowców z ich pojazdami. W sierpniu tego roku na wybranych rynkach europejskich zadebiutuje BMW Connected — kompleksowe rozwiązanie cyfrowe ujednolicające obsługę wszystkich aspektów transportu osobistego.

Technologia
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~114,39 KB)
  
Photos(10x, ~57,61 MB)

Monachium. BMW od lat oferuje rozwiązania z rodziny ConnectedDrive, dzięki którym łączy kierowców z ich pojazdami. W sierpniu tego roku na wybranych rynkach europejskich zadebiutuje BMW Connected — kompleksowe rozwiązanie cyfrowe ujednolicające obsługę wszystkich aspektów transportu osobistego. Dzięki zastosowaniu elastycznej platformy Open Mobility Cloud rozwiązanie BMW Connected pozwala płynnie zintegrować systemy samochodu z innymi urządzeniami cyfrowymi użytkownika za pośrednictwem różnych punktów kontaktowych, takich jak telefony iPhone czy zegarki Apple Watch. W pierwszej wersji rozwiązania BMW Connected skupiono się przede wszystkim na zarządzaniu podróżą. Wersja ta zawiera produkty i usługi cyfrowe mające uprościć codzienne planowanie tras i spotkań. Dzięki temu użytkownik BMW Connected może dotrzeć do celu na czas i bez zbędnego stresu.

 

— W nadchodzących latach cyfryzacja będzie miała duży wpływ na to, w jaki sposób korzystamy z samochodów. Powstaną usługi cyfrowe, które ściśle połączą systemy zainstalowane w pojazdach z naszym osobistym światem bez względu na to, czy jesteśmy na trasie, czy w domu. Samochód stanie się inteligentnym urządzeniem podłączonym do sieci, płynnie zintegrowanym z innymi urządzeniami i doskonale dopasowanym do indywidualnych potrzeb każdego użytkownika. Właśnie to chcieliśmy osiągnąć w pierwszej wersji rozwiązania BMW Connected — wyjaśnił Dieter May, wiceprezes ds. usług cyfrowych i modeli biznesowych w Grupie BMW.

 

Funkcje rozwiązania BMW Connected

Dzięki rozwiązaniu BMW Connected korzystanie z samochodu wykracza poza przestrzeń pojazdu. BMW Connected to cyfrowy asystent kierowcy oferowany w postaci aplikacji, łączący całą gamę funkcji pomagających zaspokoić codzienne potrzeby związane z przemieszczaniem się. Po skonfigurowaniu konta w serwisie ConnectedDrive i zakończeniu krótkiej procedury rejestracji w Internecie użytkownik może szybko i łatwo utworzyć własny profil klienta BMW Connected. Od tego momentu aplikacja BMW Connected — dostępna początkowo dla użytkowników telefonów iPhone firmy Apple — wyszukuje wszelkich informacji związanych z poruszaniem się samochodem, takich jak adresy i godziny dojazdu zawarte we wpisach w kalendarzu, a następnie powiadamia kierowcę o optymalnej godzinie wyjazdu, która pozwoli punktualnie dotrzeć na miejsce (z uwzględnieniem przekazywanych w czasie rzeczywistym informacji o ruchu drogowym). BMW Connected pozwala też wygodnie przenosić informacje o miejscach i obiektach godnych uwagi z innych aplikacji. Dane są zapisywane jako miejsca docelowe (wraz z wymaganą godziną dojazdu), dzięki czemu można je bez trudu zaimportować do samochodowych systemów nawigacyjnych firmy BMW. W przypadku samochodów hybrydowych i modeli z serii „BMW i” można również zdalnie pobierać inne przydatne informacje — dotyczące na przykład zasięgu czy poziomu naładowania akumulatora — i uwzględniać je przy planowaniu podróży.

 

Koniec ze spóźnieniami

Rozwiązanie BMW Connected oferuje między innymi funkcję powiadamiania o godzinie wyjazdu, która ułatwia punktualne dotarcie do celu. Dzięki powiadomieniom wysyłanym na smartfona lub zegarek Apple Watch użytkownik wie, kiedy musi wyruszyć, aby dotrzeć na miejsce o ustalonej porze. W tym celu przewidywany czas podróży jest regularnie porównywany z aktualną sytuacją na drogach. Wszelkie istotne zmiany sytuacji są w aplikacji wyróżniane kolorem, aby umożliwić kierowcy dojechanie na miejsce zgodnie z planem bez względu na okoliczności.

Funkcja „Personal Learned Destinations” rozpoznaje miejsca często odwiedzane przez kierowcę i automatycznie zapisuje je jako ulubione cele podróży, które można w każdej chwili przywołać jednym kliknięciem. Ponadto rozwiązanie BMW Connected umożliwia rozpoznawanie określonych wzorców poruszania się samochodem, takich jak trasa codziennego dojazdu z domu do pracy. Dzięki temu w przypadku nietypowej sytuacji na drodze, która mogłaby na przykład wydłużyć podróż do domu, system powiadamia o niej użytkownika i sugeruje wyjazd o wcześniejszej godzinie — obliczonej w taki sposób, aby użytkownik dotarł na miejsce o zwykłej porze. Dzięki powyższym funkcjom można łatwo i wygodnie zaplanować rozkład dnia.

 

Szybkie wprowadzanie celu podróży w systemie nawigacyjnym

Wkrótce kierowcy będą mogli zapomnieć o czasochłonnym, ręcznym wprowadzaniu adresów w systemie nawigacyjnym. Za pomocą aplikacji BMW Connected użytkownik może ustawić adres miejsca docelowego i żądaną godzinę dojazdu, zanim jeszcze wsiądzie do samochodu, a gdy już znajdzie się w pojeździe — zaimportować dane z telefonu iPhone. W takim przypadku informacje są natychmiast przesyłane do systemu nawigacyjnego BMW, który następnie prowadzi kierowcę do ustalonego miejsca. W trakcie jazdy można też wysłać bezpośrednio z pojazdu gotową wiadomość SMS z aktualną godziną dojazdu do wybranych adresatów — na przykład osób uczestniczących w spotkaniu. Wystarczy do tego tylko kilka kliknięć w kontrolerze iDrive. Projektanci nie zapomnieli również o tym, że podróż często nie kończy się w miejscu zaparkowania pojazdu. Funkcja „Last Mile Navigation” pozwala wyświetlić w urządzeniu przenośnym optymalną trasę prowadzącą do ostatecznego celu podróży. Oprócz tego z rozwiązaniem BMW Connected zintegrowano dobrze znane usługi zdalne BMW, które umożliwiają między innymi sterowanie klimatyzacją, otwieranie i zamykanie zamków oraz korzystanie z klaksonu i miganie światłami drogowymi za pomocą smartfona. Ponadto użytkownik ma dostęp do informacji o bieżącym położeniu pojazdu.

 

Podstawa rozwiązania BMW Connected

U podstaw koncepcji rozwiązania BMW Connected leży elastyczna architektura usługowa o nazwie Open Mobility Cloud. Platforma ta — stworzona na bazie usług Microsoft Azure — przetwarza dane i informacje pochodzące z wielu różnych źródeł. Jest też wyposażona w mechanizmy uczenia maszynowego i analizy danych, dzięki czemu może być podstawą do świadczenia spersonalizowanych, kontekstowych usług BMW Connected.

 

Przyszłość rozwiązania BMW Connected

Rozwiązanie BMW Connected i zawarte w nim funkcje są stale rozwijane i dostosowywane do wymagań klientów. Jednocześnie na nową platformę są stopniowo przenoszone funkcje dotychczasowych aplikacji BMW ConnectedDrive, takich jak MyBMW Remote czy BMW Connected Classic. Stale rozszerzane i udoskonalane jest też środowisko użytkownika, które umożliwia między innymi monitorowanie „inteligentnego domu” i sterowanie jego funkcjami oraz integrację z innymi istotnymi dla użytkownika ekosystemami cyfrowymi. Od września użytkownicy w Stanach Zjednoczonych będą również mogli uzyskiwać dostęp do rozwiązania BMW Connected za pośrednictwem specjalnej funkcji narzędzia Alexa dostępnego w urządzeniu Amazon Echo, umożliwiającej sprawdzanie stanu pojazdu (w tym zasięgu) czy też zdalne zamykanie zamków w drzwiach za pomocą poleceń głosowych. Integracja z urządzeniem Amazon Echo i innymi urządzeniami zgodnymi z narzędziem Alexa potwierdza wiodącą rolę firmy BMW w obszarze cyfryzacji. BMW jako jeden z pierwszych producentów samochodów oferuje odbiorcom indywidualnym produkt, który obsługuje polecenia głosowe i umożliwia dostęp do informacji o pojeździe za pośrednictwem usługi Alexa.

 

Elastyczna architektura rozwiązania BMW Connected ułatwia również wdrażanie nowych funkcji i usług. BMW zaprezentuje kolejną aktualizację BMW Connected jesienią — przy okazji światowej premiery następnej generacji samochodów z serii 5.

 

Premiera na wybranych rynkach europejskich

Rozwiązanie BMW Connected jest dostępne na rynku amerykańskim od 31 marca 2016 r. Od sierpnia będzie również oferowane w Niemczech, Austrii, Wielkiej Brytanii, Włoszech, Francji, Szwajcarii, Belgii, Hiszpanii, Holandii, Danii, Czechach, Norwegii, Polsce, Portugalii, Szwecji, Finlandii, Republice Irlandii i Luksemburgu. W wersji przeznaczonej na rynek europejski uwzględniono już uwagi i sugestie amerykańskich użytkowników. W związku z tym zawiera ona funkcje, które zostaną udostępnione klientom w Stanach Zjednoczonych w formie aktualizacji. Doświadczenia i oczekiwania klientów są kluczowym elementem umożliwiającym lepsze dostosowanie rozwiązania BMW Connected do potrzeb odbiorców.

 

Po premierze aplikacja BMW Connected będzie dostępna do bezpłatnego pobrania w serwisie Apple App Store. Można z niej korzystać w samochodach marki BMW, w których aktywowano dodatkową opcję „Usługi ConnectedDrive”.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

 

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI i Rolls-Royce, jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Ten międzynarodowy koncern obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz międzynarodową sieć dystrybutorów z przedstawicielstwami w ponad 140 krajach.

 

W roku 2015 firma BMW Group sprzedała około 2,247 mln samochodów oraz niemal 137 000 motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem wyniósł 9,22 mld EUR, a obroty 92,18 mld EUR. Na dzień 31 grudnia 2015 r. globalne zatrudnienie w przedsiębiorstwie wynosiło 122 244 osoby.

 

Sukces BMW Group od samego początku wynika z myślenia długofalowego oraz podejmowania odpowiedzialnych działań. Dlatego też przedsiębiorstwo stworzyło politykę równowagi ekologicznej i społecznej w całym łańcuchu dostaw, pełnej odpowiedzialności za produkt i jasnych zobowiązań do oszczędzania zasobów, która to stanowi integralną część jego strategii rozwoju.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie