Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Krzysztof Hołowczyc drugi w Baja Poland. Trzy MINI ALL4 Racing w pierwszej piątce na mecie rajdu.

Świetna, druga lokata Krzysztofa Hołowczyca w jego kolejnym starcie w Baja Poland. Inni kierowcy jadący MINI ALL4 Racing zajęli miejsca tuż za nim – Kuba Przygoński był czwarty, a Erik van Loon zajął piąte miejsce w rajdzie.

MINI Motorsport
·
Cross Country Rallies
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~253,45 KB)
  
Photos(8x, ~5,8 MB)

Świetna, druga lokata Krzysztofa Hołowczyca w jego kolejnym starcie w Baja Poland. Inni kierowcy jadący MINI ALL4 Racing zajęli miejsca tuż za nim – Kuba Przygoński był czwarty, a Erik van Loon zajął piąte miejsce w rajdzie.

 

Warszawa. Baja Poland, siódma runda FIA Cross Country World Cup, po raz kolejny stała się miejscem, w którym kibice mieli okazję podziwiać wyjątkowy talen jazdy Krzysztofa Hołowczyca. Tegoroczny rajd, jak i druga pozycja w końcowej klasyfikacji zostaną w pamięci polskiego kierowcy na równie długo, co poprzednich pięć zwycięstw w Baja Poland.

Tegoroczna edycja Baja Poland była jednorazowym startem dla Krzysztofa Hołowczyca, który ogłosił rajdową emeryturę na mecie tego samego wydarzenia w 2015 roku. Nie mniej jednak, wraz ze swoim pilotem Łukaszem Kurzeją, popularny Hołek zadeklarował pełne poświęcenie i walkę do ostatniego kilometra rajdu.  

I walka ta wychodziła mu całkiem dobrze do momentu pechowego sobotniego odcinka specjalnego, podczas którego w kierowanym przez niego MINI ALL4 Racing pękła opona. Polak stracił cenne minuty, których nie udało mu się odrobić do końca rajdu i pomimo zwycięstwa w czterech spośród siedmiu odcinków specjalnych, zajął w Columna Medica Baja Poland drugie miejsce.

"Cóż, takie są rajdy i nie ma sensu spekulować, jaki mógłby być wynik gdybyśmy nie złapali gumy " powiedział Hołowczyc. "Jechaliśmy na miarę mnaszych możliwości, ale jestem zadowolony, bo po roku przerwy, nadal byłem w stanie jechać bardzo szybko. Ogromne podziękowania dla wszystkich fanów, którzy kibicowali nam w ten weekend w Szczecinie. Ich wsparcie i entuzjazm dały nam niesamowitą moc i energię na trasie. "

Tuż za podium szczescińskiego rajdu uplasowali się Kuba Przygoński i jego belgijski pilot Tom Consul, którzy również jechali MINI ALL4 Racing. Stała, bardzo solidna postawa na odcinkach specjalnych wiodących przez Szczecin, Dobrą, Lubieszyn i Drawsko Pomorskie wzbudziły nie tylko podziw kibiców, ale pozwoliły na zajęcie czwartego miejsca dla ORLEN Teamu, pomimo problemów z hamulcami i przebitą oponą.

Przygonski: “Ten rajd był pełny niespodzianek. Złapaliśmy gumę, mieliśmy problem z hamulcami, a mimo to liderzy rajdu cały czas czuli nasz oddech na plecach. Jestem pewie, że w Maroku powalczymy o jeszcze lepszą lokatę!”.

Duński team Erik van Loon I Wouter Rosegaar wykorzystali swoje doświadczenie osiągając świetne czasy na kilku odcinkach specjalnych. Podczas całego rajdu trzymali się bardzo blisko czołówki, a kończąc szczeciński klasyk na piątym miejscu sprawili, że aż trzy MINI ALL4 Racing znalazły się w pierwszej piątce najszybszych samochodów Baja Poland 2016.

Pech nie oszczędził także chillijczyka Borisa Garafulica jadącego z portugalskim pilotem Filipe Palmeiro czwartym MINI ALL4 Racing, którzy zajęli dziewiąte miejsce na 788-kilometrowej trasie tegorocznego Baja Poland. Nie mniej jednak, doświaczenie zebrane przez tą i wszystkie załogi jadące w MINI ALL4 Racing, pozwoli na jeszcze lepsze przygotowanie do najważniejszego wydarzenia rajdowego świata – Rajdu Dakar 2017.

 

Więcej informacji na temat rajdu Baja Poland jest dostępne na stronie: http://www.bajapoland.eu/

 

2016 Baja Poland : Wyniki kierowców jadących MINI ALL4 Racing

Końcowa lokata

Kierowca

Pilot

Team

2.

Krzysztof Holowczyc (POL)

Lukasz Kurzeja (POL)

X-raid Team

4.

Jakub ‘Kuba’ Przygonski (POL)

Tom Colsoul
(BEL)

ORLEN Team

5.

Erik van Loon
(NDL)

Wouter Rosegaar (NDL)

Van Loon Racing

9.

Boris Garafulic (CHL)

Filipe Palmeiro (POR)

X-raid Team

 

Kalendarz rajdów Cross Country FIA World Cup 2016:

19/02 – 22/02 Baja Russia
02/04 – 07/04 Abu Dhabi Desert Challenge
17/04 – 22/04 Sealine Cross-Country Rally Qatar
23/06 – 26/06 Italian Baja
22/07 – 24/07 Baja Aragón
11/08 – 14/08 HunGarian Baja
25/08 – 28/08 Baja Poland
03/10 – 08/10 Rallye Oilibya du Maroc
21/10 – 23/10 Baja Portalegre 500

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie