Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW i MINI dostępne w pierwszej w Polsce usłudze car sharingu dla biznesu.

BMW serii 1 BMW, BMW serii 3 oraz MINI tworzą flotę systemu 4Mobility, który umożliwia wynajęcie samochodu już na 15 minut. Misją uruchomionej w Warszawie usługi carsharingowej jest usprawnienie miejskiej mobilności. Carsharing 4Mobility jest dostępny w wybranych centrach biznesowych, a z samochodów mogą korzystać pracownicy współpracujących firm – zarówno w podróżach służbowych, jak i prywatnie.

Sprawy korporacyjne
·
Sprzedaż i marketing
·
BMW
·
BMW Driving Experience
·
MINI
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~120,13 KB)

Grupa BMW postawiła sobie ambitne cele w zakresie poszukiwania odpowiedzi na światowe trendy związane z rosnącą urbanizacją, koniecznością redukcji emisji CO2 i mobilnością przyszłości. Jedną z potencjalnych odpowiedzi na te wyzwania może być carsharing, czyli współużytkowanie samochodów. W europejskich miastach BMW prowadzi projekt carsharingowy DriveNow, z którego skorzystało dotychczas 579 000 klientów. W Polsce BMW Group nawiązało współpracę z firmą 4Mobility angażując się w lokalny projekt carsharingowy, który został właśnie uruchomiony w Warszawie.

„BMW Group jest pionierem w zakresie zrównoważonej mobilności oraz aktywnie angażuje się w opracowywanie rozwiązań ułatwiających mobilność w miastach. Dlatego cieszymy się, że to auta BMW i MINI znalazły się w flocie 4Mobility – pierwszej usługi carsharingowej w Polsce” – komentuje Karol Kostrzewa odpowiedzialny za sprzedaż korporacyjną w BMW Group Polska.

System carsharingowy jest dostępny dla pracowników firm, które nawiążą współpracę z 4Mobility. Mogą oni korzystać z samochodów zarówno podczas podróży służbowych, jak i prywatnie, po godzinach pracy i w weekendy. 4Private to propozycja prywatnych przejazdów dla pracowników firm, którzy do tej pory po mieście poruszali się własnym samochodem, taksówkami czy komunikacją miejską. Carsharing może stanowić dla nich ciekawą alternatywę w kontekście transportu miejskiego czy weekendowych wyjazdów. 4Business natomiast to wariant dedykowany firmom, których pracownicy na co dzień korzystają z aut służbowych lub poolowych, pokonując w skali roku niewielkie dystanse. Dzięki carsharingowi  firmy będą mogły znacznie zmniejszyć koszty związane z zapewnieniem mobilności swoim pracownikom.

Korzystanie z usługi 4Mobility carsharing jest proste. Samochód można zarezerwować online, za pomocą aplikacji mobilnej lub komputera. Wynajęty samochód czekający na parkingu otwieramy smartfonem - w tym momencie auto jest już gotowe do drogi. Jedziemy w wybrane przez nas miejsce, po czym zwracamy samochód w bazie, w której go odebraliśmy i zamykamy go również za pomocą smartfona. Rozliczenie następuje bezgotówkowo. Jeśli z usługi korzystaliśmy prywatnie,  opłata automatycznie zostanie pobrana z naszego konta, jeśli zaś służbowo, pod koniec miesiąca firma otrzyma fakturę VAT. 

W projekcie 4Mobility początkowo dostępne będą 3 modele:  BMW serii 1, BMW serii 3 oraz MINI. Dwa z nich to idealne kompaktowe auta miejskie, zaś BMW serii 3 pozwoli na dopasowanie systemu do potrzeb wymagających odbiorców biznesowych. Auta są wyposażone w wiele elementów oszczędzających paliwo i ograniczających emisje CO2. Dzięki temu przykładowo BMW serii 1 używa średnio ok. 5,5 l/ 100 km, zaś emisja CO2 wynosi od 116 do 126 g CO2/km.

„Model usług 4Mobility, z którymi wystartowaliśmy, został oparty na naszych wieloletnich obserwacjach i doświadczeniach. Firmy nie tylko coraz częściej odchodzą od posiadania na rzecz korzystania, ale coraz częściej mają też potrzebę użytkowania samochodów przez krótkie okresy - to już nawet nie są miesiące czy dni, ale godziny. Carsharing w ofercie 4Business może być o 30% tańszy niż taksówki czy bilet PKP”  – powiedział Paweł Błaszczak, CEO 4Mobility, pomysłodawca projektu. – „W przeciwieństwie do tradycyjnych wypożyczalni samochodów, przewagą carsharingu jest to, że użytkownik płaci za auto tylko wtedy, kiedy realnie z niego korzysta. Liczy się czas oraz pokonany dystans. 4Mobility pokrywa koszty paliwa.”

 

Więcej informacji na temat projektu jest dostępna na stronie:  http://4mobility.pl/

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, w której portfolio znajdują się marki BMW, MINI oraz Rolls-Royce, jest światowym liderem wśród producentów samochodów i motocykli segmentu premium. Oferuje również usługi finansowe, a także z zakresu mobilności. Firma posiada 30 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 państwach oraz ogólnoświatową sieć sprzedaży w ponad 140 krajach.

 

W 2014 roku BMW Group sprzedała na całym świecie ok. 2,118 mln samochodów oraz 123 000 motocykli. W 2013 r. jej zysk przed opodatkowaniem wyniósł 7,91 mld euro przy dochodach 76,06 mld euro (dane za rok finansowy). Na dzień 31 grudnia 2013 r. globalne zatrudnienie sięgało 110 351 pracowników.

 

Źródłem sukcesu BMW Group jest długofalowe planowanie oraz działanie w sposób odpowiedzialny. Ważną częścią strategii firmy jest zrównoważony rozwój w aspekcie społecznym i ochrony środowiska w całym łańcuchu dostaw, pełna odpowiedzialność za produkt oraz  zobowiązania na rzecz oszczędzania zasobów. Polityka ta stanowi integralną część strategii rozwoju przedsiębiorstwa.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Article Offline Attachments.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie