Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Aplikacja BMW Connected już niedługo dostępna w wersji na Androida. We współpracy z Samsungiem, premiera wersji na Androida podczas targów IFA 2016.

Od października klienci będą mogli również korzystać z BMW Connected na wybranych smartfonach z najwyższej półki, posiadających najnowszą wersję Androida. BMW połączył siły z firmą Samsung, aby przedstawić tę technologię podczas pokazu Samsung Showcase, który odbył się 31 sierpnia w ramach targów IFA 2016 – najważniejszych na świecie targów elektroniki użytkowej i AGD – zorganizowanych w Berlinie..¶

Technologia
·
BMW ConnectedDrive
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~94,38 KB)
  
Photos(4x, ~6,58 MB)

Monachium/Berlin. W sierpniu 2016 roku firma BMW zaprezentowała europejskiej publiczności swoją zintegrowaną koncepcję usług cyfrowych, opartą na usłudze BMW Connected. Dostępna w USA w wersji na iPhone już od marca 2016 roku, aplikacja BMW Connected zapewnia bezproblemową integrację całości treści cyfrowych użytkownika z ich pojazdem w postaci osobistego towarzysza podróży. Od października klienci będą mogli również korzystać z BMW Connected na wybranych smartfonach z najwyższej półki, posiadających najnowszą wersję Androida. BMW połączył siły z firmą Samsung, aby przedstawić tę technologię podczas pokazu Samsung Showcase, który odbył się 31 sierpnia w ramach targów IFA 2016 – najważniejszych na świecie targów elektroniki użytkowej i AGD – zorganizowanych w Berlinie.

 

BMW Connected w wersji na Androida.

Pierwsza wersja BMW Connected, dostępna w USA i na 18 rynkach europejskich od sierpnia 2016 roku, oferuje kompleksowe zarządzanie podróżą oraz płynną integrację z pojazdem. W tym celu BMW Connected ułatwia planowanie codziennych jazd i spotkań oraz umożliwia użytkownikom bezstresowe dotarcie do miejsca przeznaczenia na czas. BMW Connected na Androida ułatwia wyszukiwanie, przechowywanie i przywoływanie takich miejsc docelowych. Spotkania są automatycznie importowane z kalendarza wraz z właściwymi adresami. Następnie użytkownicy są informowani o optymalnym czasie wyjazdu, obliczonym na podstawie informacji o ruchu drogowym uzyskiwanych w czasie rzeczywistym. Najczęściej odwiedzane miejsca i osobiste wzorce mobilności są automatycznie rozpoznawane przez aplikację, umożliwiając informowanie użytkownika, jeśli czas podróży jest dłuższy niż zwykle. Miejsca docelowe można łatwo przenosić z telefonu do systemu nawigacji BMW, eliminując konieczność ich wpisywania w pojeździe. Ponadto, dobrze znane usługi zdalne BMW Remote są dostępne również dla BMW Connected w wersji na Androida, co pozwala na obsługę funkcji takich, jak kontrola klimatyzacji w samochodzie, zamykanie i otwieranie pojazdu oraz włączanie klaksonu czy mruganie światłami długimi zdalnie z poziomu smartfonu.

 

BMW Connected i Samsung Gear S3.

Oprócz obsługi aplikacji BMW na swoich popularnych smartfonach, Samsung zaprezentował również wersję BMW Connected wbudowaną do systemu Tizen oraz bezpośrednio zintegrowaną z najnowszym smartwatchem Gear S3. Użytkownicy aplikacji BMW Connected dostaną powiadomienie o optymalnym czasie wyruszenia w podróż, sprawdzą poziom paliwa, otworzą samochód BMW itp. – a wszystko to za pośrednictwem zegarka Gear S3.

 

To połączenie stanowi kolejny dowód na to, że włączanie usługi BMW Connected do odpowiednich systemów cyfrowych i punktów kontaktu może poszerzyć i poprawić jakość obsługi produktu dla klienta.

 

Aplikacja BMW Connected w wersji na Androida będzie dostępna dla wybranych modeli smartfonów w Niemczech i Stanach Zjednoczonych w październiku 2016 r., a na pozostałych rynkach z odpowiednim opóźnieniem.

 

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

 

BMW Group

 

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI i Rolls-Royce, jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Ten międzynarodowy koncern obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz międzynarodową sieć dystrybutorów z przedstawicielstwami w ponad 140 krajach.

 

W roku 2015 firma BMW Group sprzedała około 2,247 mln samochodów oraz niemal 137 000 motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem wyniósł 9,22 mld EUR, a obroty 92,18 mld EUR. Na dzień 31 grudnia 2015 r. globalne zatrudnienie w przedsiębiorstwie wynosiło 122 244 osoby.

 

Sukces BMW Group od samego początku wynika z myślenia długofalowego oraz podejmowania odpowiedzialnych działań. Dlatego też przedsiębiorstwo stworzyło politykę równowagi ekologicznej i społecznej w całym łańcuchu dostaw, pełnej odpowiedzialności za produkt i jasnych zobowiązań do oszczędzania zasobów, która to stanowi integralną część jego strategii rozwoju.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

 

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie