Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

RADOŚĆ ZMIANY: Startuje program społeczny BMW Group Polska i Fundacji Ashoka

Fundacja Ashoka we współpracy z BMW rozpoczyna program „Radość zmiany”, którego celem jest edukacja młodych osób, jak istotne jest innowacyjne myślenie oraz jak można realizować inicjatywy zmieniające otaczającą rzeczywistość na lepsze. Program wyposaży uczniów w umiejętności trafnego diagnozowania problemów społecznych oraz projektowania i wdrażania innowacyjnych sposobów ich rozwiązania. Jesienią 2016 w sześciu szkołach w całej Polsce odbędą się spotkania doświadczonych innowatorów społecznych z uczniami oraz warsztaty. Efektem będą prototypy innowacji społecznych autorstwa uczniów.

Zrównoważony rozwój
·
Społeczność

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Fundacja Ashoka we współpracy z BMW rozpoczyna program „Radość zmiany”, którego celem jest edukacja młodych osób,  jak istotne jest innowacyjne myślenie oraz jak można realizować inicjatywy zmieniające otaczającą rzeczywistość na lepsze. Program wyposaży uczniów w umiejętności trafnego diagnozowania problemów społecznych oraz projektowania i wdrażania innowacyjnych sposobów ich rozwiązania. Jesienią 2016 w sześciu   szkołach w całej Polsce odbędą się spotkania doświadczonych innowatorów społecznych z uczniami oraz warsztaty. Efektem będą prototypy innowacji społecznych autorstwa uczniów.

 

Współpraca BMW Group Polska z Fundacją Ashoka w ramach programu „Radość zmiany” wspiera innowacje społeczne tj. działania, które odpowiadają na realne zapotrzebowanie czy społeczne wyzwanie, rozwiązując problem w sposób systemowy. Programwyposaża młodych ludzi w umiejętności innowacyjnego myślenia, współpracy i działania na rzecz wspólnego dobra.

„W dzisiejszych czasach zmiana staje się nową normą. Aby odnaleźć się i mieć wpływ na tę nową rzeczywistość, każdy musi posiadać umiejętności i doświadczenie w dokonywaniu zmian. Największym wyzwaniem są zmiany w nauczaniu naszych dzieci i młodzieży. Są w Polsce szkoły, które dbają, by uczniowie mieli wpływ. Nie tylko na swoje życie, ale także swoją klasę, czy szerzej -  na świat wokół siebie. Chcemy je wspierać i zachęcać, by dzieliły się swoją wiedzą i doświadczeniem z placówkami w okolicy”– mówi Agata Stafiej-Bartosik, przedstawicielka Ashoki w Polsce.

W ramach programu odbędzie się 6 dwudniowych warsztatów prowadzonych metodą design thinking. Uczestniczyć w nich będą Szkoły z mocą zmieniania świata, czyli wyjątkowe placówki, dające młodym ludziom przestrzeń do działania i wprowadzenia innowacji społecznych.

 

Warsztaty odbędą się w:

Zespole Szkół No Bell (19 i 20 września),

Gimnazjum nr 1 w Gdyni (26 i 27 września),

Zespole Szkół w Radowie Małym (13 i 14 października),

Montessori Mountain School w Przyłękowie (17 i 18 października),

Szkole Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Konarach (24 i 25 października),

Szkole Podstawowej nr 4 im. prof. Władysława Szafera w Ełku (3 i 4 listopada).

 

Podczas warsztatów uczniowie będą szukać odpowiedzi na pytanie, co warto zmienić w  najbliższej okolicy, by poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz spotkają się z młodymi, ale już aktywnymi innowatorami społecznymi: Tomkiem Kozakiewiczem (Kanthari Institute), Celiną Chełkowską ( Blogerka Społeczna), Marią Lipiak ( Leżę i Pracuje) oraz Pawłem Klikowiczem (Dawca,pl).

„Współpracę BMW Group Polska i Fundacji Ashoka rozpoczęliśmy od zorganizowania trzech lokalnych eventów CHANGEMAKER XCHANGE w Gdyni, Lublinie i Katowicach. Ich celem było wspólne poszukiwanie społeczników aktywnie działających na terenie danego województwa. Do dalszej współpracy zaprosiliśmy czterech młodych ludzi, których historia stanie się inspiracją do wprowadzania zmian w społecznościach lokalnych” – mówi Katarzyna Gospodarek z BMW Group Polska.

 

Efekty swojej pracy uczniowie przedstawią w Warszawie podczas spotkania,  które odbędzie się 16 listopada na Uniwersytecie Warszawskim. Wypracowane rozwiązania zostaną także przekazane – w formie rekomendacji –  twórcą rozwiązań odpowiedzialnych za bezpieczeństwo na drogach.

 

 W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

Martyna Rubinowska, Youth Years Coordinator Ashoka Polska
Tel.: +48 508 182 325, e-mail: mrubinowska@ashoka.org

 

BMW Group

 

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI i Rolls-Royce, jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Ten międzynarodowy koncern obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz międzynarodową sieć dystrybutorów z przedstawicielstwami w ponad 140 krajach.

 

W roku 2015 firma BMW Group sprzedała około 2,247 mln samochodów oraz niemal 137 000 motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem wyniósł 9,22 mld EUR, a obroty 92,18 mld EUR. Na dzień 31 grudnia 2015 r. globalne zatrudnienie w przedsiębiorstwie wynosiło 122 244 osoby.

 

Sukces BMW Group od samego początku wynika z myślenia długofalowego oraz podejmowania odpowiedzialnych działań. Dlatego też przedsiębiorstwo stworzyło politykę równowagi ekologicznej i społecznej w całym łańcuchu dostaw, pełnej odpowiedzialności za produkt i jasnych zobowiązań do oszczędzania zasobów, która to stanowi integralną część jego strategii rozwoju.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Fundacja Ashoka      

W Ashoce interesujemy się systemowym rozwiązywaniem problemów społecznych. Systemowym  to znaczy takim, które zmienia zasady gry,  dzieje się oddolnie, wymaga współpracy i przedsiębiorczości. Zmiany systemowe będące niemal organicznym procesem, za którym jednak zawsze stoi lider. Jak to robimy? Wspieramy ludzi, którzy rzeczywiście potrafią zmieniać bieg wydarzeń. Tak jak Jimmy Wales, który dał dostęp do wiedzy każdemu, kto może korzystać z Internetu, tworząc Wikipedię i zmieniając stary paradygmat, że „wiedza to władza”. Tak jak Casey Fenton, który sprawił, że podróżowanie stało się dostępne dla wielu poprzez stworzenie couch-surfingu, będącego inspiracją dla AirBnB, które dzisiaj jest prawdziwym zagrożeniem dla klasycznego, drogiego biznesu turystycznego. Tak jak Robin Chase, który stworzyła Zipcar i Buzzcar przecierając ścieżkę Uberowi i innym mobilnym rozwiązaniom dla ekonomii współdzielenia. Wszyscy Ci ludzie, którzy otworzyli rynki warte miliardy są Ashoka Fellows, członkami największej na świecie sieci przedsiębiorców społecznych. Ashoka zrzesza ponad 3500 osób z 87 państw, które działają, by świat stawał się lepszym miejscem. Osiągamy całkiem dobre rezultaty, a w tym rokuu zostaliśmy wyróżnieni 6 miejscem w światowym rankingu 500 najlepszych organizacji pozarządowych.


http://poland.ashoka.org/
Facebook: https://www.facebook.com/Ashokawpolsce/
Twitter: https://twitter.com/AshokaPoland
YouTube: https://www.youtube.com/user/AshokaCEE

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie