Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

Finał programu BMW i Fundacji Ashoka RADOŚĆ ZMIANY. Dzieci z całej Polski pokażą, jak rozwiązują duże i małe problemy tego świata

Fundacja Ashoka we współpracy z BMW przez kilka miesięcy przygotowywała uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych do tworzenia innowacyjnych rozwiązań poważnych problemów społecznych, w tym kwestii bezpieczeństwa drogowego. Efekty wspólnej pracy zostaną zaprezentowane podczas finału programu „Radość Zmiany”, który odbędzie się 16 listopada o godzinie 11.00 w Bibliotece Uniwersytetu Warszawskiego. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny, ale liczba miejsc ograniczona.

Sprawy korporacyjne
·
Zrównoważony rozwój
·
Kultura
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(1x, ~151,02 KB)
  
Photos(1x, ~507 KB)

Celem wspólnej inicjatywy BMW i Fundacji Ashoka jest wyposażenie uczniów szkół podstawowych i gimnazjalnych w umiejętności trafnego diagnozowania problemów społecznych oraz projektowania i wdrażania innowacyjnych sposobów ich rozwiązywania.

W ramach programu, od 19 września do 4 listopada, w sześciu szkołach w całej Polsce odbyły się dwudniowe warsztaty, podczas których uczniowie szukali odpowiedzi na pytanie, co warto zmienić w najbliższej okolicy, by poprawić bezpieczeństwo na drogach oraz jak angażować się w rozwiązywanie innych problemów w swoim otoczeniu. Inspiracją były historie czterech młodych innowatorów społecznych zaproszonych do udziału w projekcie: Celiny Chełkowskiej, współzałożycielki pierwszej w Polsce Spółdzielni Socjalnej przy Zakładzie Poprawczym - Herakles z Poznania, Majki Lipiak, twórczyni społecznej agencji marketingowej zatrudniającej osoby z paraliżem czterokończynowym „Leżę i pracuję“, Tomasza Kozakiewicza, koordynatora projektu Kanthari Plus oraz zaangażowanego w promocję zdrowia publicznego Pawła Klikowicza z Dawca.pl  

„Dla BMW poszukiwanie innowacji jest impulsem, który inspiruje do rozwoju i pracy. Pomysł oddania przestrzeni do działania bardzo młodym ludziom jest ważny dla całego społeczeństwa, bo to oni będą zmieniać świat wokół nas”– mówi Katarzyna Gospodarek z BMW Group Polska.

 

Warsztaty zostały przeprowadzone w oparciu o kroki Design Thinking. „W szybko zmieniającym się świecie, w którym żyjemy, młodzi ludzie muszą uczyć się wagi empatii, dobrej definicji problemu, otwartości na zmiany. Dzięki naszym warsztatom budują swoją podmiotowość i poczucie sprawczości. To ważne, wzmacniające ćwiczenie, które przyda im się w dorosłym życiu” -  tłumaczy Martyna Rubinowska z Fundacji Ashoka. „Pytanie o to, jakie trzy rzeczy chciałyby dzieci widzieć zmienione w świecie, otwiera oczy i uświadamia, jak wiele kwestii nie jest dla nich tajemnicą. Nie wiem, czy ja w ich wieku byłem tak świadomy. Na pewno nikt nie zapytał mnie, co chciałabym zmienić w świecie, a szkoda” – mówi  młody innowator społeczny Paweł Klikowicz z Dawca.pl, który inspirował młodzież podczas warsztatów w Szkołach z mocą zmieniania świata w Gimnazjum nr 1 w Gdyni i Zespole Szkół Publicznych w Radowie Małym.

 

Wstęp na wydarzenie jest wolny, jednak wymagana jest wcześniejsza rejestracja: http://radosczmiany.evanea.pl

W przypadku pytań prosimy o kontakt z:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

Martyna Rubinowska, Youth Years Coordinator Ashoka Polska
Tel.: +48 508 182 325, e-mail: mrubinowska@ashoka.org

 

BMW Group

 

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI i Rolls-Royce, jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Ten międzynarodowy koncern obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz międzynarodową sieć dystrybutorów z przedstawicielstwami w ponad 140 krajach.

 

W roku 2015 firma BMW Group sprzedała około 2,247 mln samochodów oraz niemal 137 000 motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem wyniósł 9,22 mld EUR, a obroty 92,18 mld EUR. Na dzień 31 grudnia 2015 r. globalne zatrudnienie w przedsiębiorstwie wynosiło 122 244 osoby.

 

Sukces BMW Group od samego początku wynika z myślenia długofalowego oraz podejmowania odpowiedzialnych działań. Dlatego też przedsiębiorstwo stworzyło politykę równowagi ekologicznej i społecznej w całym łańcuchu dostaw, pełnej odpowiedzialności za produkt i jasnych zobowiązań do oszczędzania zasobów, która to stanowi integralną część jego strategii rozwoju.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMWGroup

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

 

Fundacja Ashoka      

W Ashoce interesujemy się systemowym rozwiązywaniem problemów społecznych. Systemowym  to znaczy takim, które zmienia zasady gry,  dzieje się oddolnie, wymaga współpracy i przedsiębiorczości. Zmiany systemowe będące niemal organicznym procesem, za którym jednak zawsze stoi lider. Jak to robimy? Wspieramy ludzi, którzy rzeczywiście potrafią zmieniać bieg wydarzeń. Tak jak Jimmy Wales, który dał dostęp do wiedzy każdemu, kto może korzystać z Internetu, tworząc Wikipedię i zmieniając stary paradygmat, że „wiedza to władza”. Tak jak Casey Fenton, który sprawił, że podróżowanie stało się dostępne dla wielu poprzez stworzenie couch-surfingu, będącego inspiracją dla AirBnB, które dzisiaj jest prawdziwym zagrożeniem dla klasycznego, drogiego biznesu turystycznego. Tak jak Robin Chase, który stworzyła Zipcar i Buzzcar przecierając ścieżkę Uberowi i innym mobilnym rozwiązaniom dla ekonomii współdzielenia. Wszyscy Ci ludzie, którzy otworzyli rynki warte miliardy są Ashoka Fellows, członkami największej na świecie sieci przedsiębiorców społecznych. Ashoka zrzesza ponad 3500 osób z 87 państw, które działają, by świat stawał się lepszym miejscem. Osiągamy całkiem dobre rezultaty, a w tym roku zostaliśmy wyróżnieni 6 miejscem w światowym rankingu 500 najlepszych organizacji pozarządowych.
http://poland.ashoka.org/
Facebook: https://www.facebook.com/Ashokawpolsce/
Twitter: https://twitter.com/AshokaPoland
YouTube: https://www.youtube.com/user/AshokaCEE

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie