Do you need help? Please contact our support team from 9 to 17 CET via support.pressclub@bmwgroup.com.

PressClub Polska · Article.

BMW Motorrad odświeża F 800 R i F 800 GT. Sportowa maszyna i dynamiczny touring – teraz z jeszcze mocniejszym pazurem.

Monachium. Odświeżony roadster F 800 R i sportowy touring F 800 GT jeszcze bardziej podnoszą atrakcyjność szerokiej oferty BMW Motorrad w popularnej klasie średniej. Czy to spokojna jazda miejska, czy sportowa radość na krętych drogach poza miastem, czy dynamiczne podróżowanie z pasażerem i bagażem – dwucylindrowe motocykle BMW Motorrad już wcześniej doskonale sprawdzały się w różnych dyscyplinach. Nie inaczej jest też w aktualnej wersji wyróżniającej się jeszcze większą wszechstronnością.

Brands
·
BMW Motorrad
·
Seria F
·
F 800 GT
·
F 800 R
 

Press Contact.

Katarzyna Gospodarek
BMW Group

Tel: +48-22-279-7156
Fax: +48-22-331-8205

send an e-mail

Downloads.

  
Attachments(5x, ~596,14 KB)
  
Photos(173x, ~1,12 GB)

Monachium. Odświeżony roadster F 800 R i sportowy touring F 800 GT jeszcze bardziej podnoszą atrakcyjność szerokiej oferty BMW Motorrad w popularnej klasie średniej. Czy to spokojna jazda miejska, czy sportowa radość na krętych drogach poza miastem, czy dynamiczne podróżowanie z pasażerem i bagażem – dwucylindrowe motocykle BMW Motorrad już wcześniej doskonale sprawdzały się w różnych dyscyplinach. Nie inaczej jest też w aktualnej wersji wyróżniającej się jeszcze większą wszechstronnością.

 

Najważniejsze fakty w skrócie:

 • Dostosowanie do wymogów normy Euro 4.
 • Nowe zakończenie seryjnego tłumika.
 • Elektroniczny gaz zapewniający jeszcze lepszą reakcję i bardziej precyzyjne dozowanie.
 • Tryby jazdy „Rain” i „Road” w wyposażeniu standardowym.
 • Tryb jazdy „Dynamic” do wybitnie sportowej jazdy jako fabryczne wyposażenie dodatkowe.
 • Zestaw wskaźników z nowymi cyferblatami i kontrolką MIL oraz wskazaniem trybu jazdy.
 • Szyba z matową nazwą modelu (F 800 GT).
 • Nowy galwanizowany emblemat z nazwą modelu (F 800 GT).
 • Nowe atrakcyjne warianty kolorystyczne:

F 800 R: Racing Red uni, Black Storm metallic, BMW Motorsport (Light White uni / Lupin Blue metallic/Racing Red uni).

F 800 GT: Gravity Blue metallic matte, Light White uni, Black Storm metallic.

 • Nowe fabryczne wyposażenie dodatkowe, np. wyższa kierownica (F 800 R) i „designerskie” koła (F 800 R).
 • Nowe oryginalne akcesoria BMW, np. sportowy tłumik HP.

 

Zgodność z wymogami normy Euro 4, elektroniczny gaz gwarantujący jeszcze lepszą reakcję, dodatkowe tryby jazdy.

Jak dotychczas dynamiczny napęd w obu modelach zapewnia elastyczny, chłodzony wodą dwucylindrowy silnik rzędowy o pojemności 798 cm3. Jego moc to 66 kW / 90 KM przy 8000 obr/min. Sportowy roadster F 800 R wyposażony jest w typowy dla tego segmentu łańcuch napędowy, a F 800 GT w bezobsługowy pasek zębaty lepiej sprawdzający się w dłuższych podróżach.

 

Motocykle na rok modelowy 2017 dostosowano do wymogów normy Euro 4. Ich znakiem rozpoznawczym jest nowe zakończenie tłumika ze stali szlachetnej. W ramach tej zmiany zmodyfikowano również sportowy tłumik HP dostępny w ofercie oryginalnych akcesoriów BMW.

 

Elektroniczny gaz za pośrednictwem czujnika w manetce przekazuje polecenia kierowcy do sterownika silnika i przepustnicy. Efektem tego jest jeszcze bardziej precyzyjne dozowanie i lepsza reakcja. Umożliwiło to również implementację nowych standardowych trybów „Rain” i „Road” do jazdy w wilgotnych i suchych warunkach oraz oferowanego w fabrycznym wyposażeniu dodatkowym trybu „Dynamic” do wybitnie sportowej jazdy.

 

Przyrządy z nowymi cyferblatami i większą liczbą informacji.

Nowe F 800 R i F 800 GT wyposażone są w zestaw wskaźników obejmujący jak dotychczas dwa analogowe wskaźniki – prędkościomierz i obrotomierz – oraz wyświetlacz wielofunkcyjny. Nowe motocykle na rok modelowy 2017 wyposażone są także w kontrolkę MIL (Malfunction Indicator Light); zostały również dostosowane do wymogów normy Euro 4. Nowe cyferblaty zapewniają też lepszą czytelność, a wyświetlacz przystosowano do wskazywania trybów jazdy.

 

Bardziej wyrazisty charakter dzięki udoskonalonej kolorystyce.

Trzy nowe warianty kolorystyczne dla każdej wersji dają nowym F 800 R i F 800 GT indywidualny i charakterny wygląd.

Kolor Black Storm metallic podkreśla muskularną naturę nowego F 800 R. Racing Red uni nowoczesny i dynamiczny charakter roadstera. A kolory BMW Motorsport Light White uni/ Lupin Blue metallic / Racing Red uni sportowe ambicje F 800 R. Do lakieru w kolorach BMW Motorsport doskonale pasują oferowane w wyposażeniu dodatkowym „designerskie” koła z czerwonym paskiem ozdobnym wzdłuż krawędzi felgi.

 

Nowe F 800 GT w kolorze Light White uni prezentuje się wyjątkowo sportowo i dynamicznie, a w matowym kolorze Gravity Blue metallic męsko i atletycznie. W kolorze Black Storm metallic połączonym z szarymi powierzchniami ozdobnymi na bocznych elementach owiewki oraz osłonach tyłu wygląda z kolei bardzo szlachetnie. Wysoką jakość F 800 GT podkreśla też nowy galwanizowany emblemat z nazwą modelu w górnej części boków owiewki. Dopracowany, dojrzały wygląd oddaje też nowa szyba z matową nazwą modelu w F 800 GT.

 

Rozszerzona oferta wyposażenia dodatkowego.

Do nowego F 800 GT oferowana jest jako fabryczne wyposażenie dodatkowe nowa, wyższa kierownica umożliwiająca kierowcy bardzo komfortową pozycję siedzenia. W połączeniu z niższym siedzenie nowa kierownica jest też ergonomiczną alternatywą dla kierowców o niższym wzroście.

 

Fani bardzo sportowego wyglądu motocykla mogą zamówić swoje F 800 R również z „designerskimi” kołami (fabryczne wyposażenie dodatkowe). Czerwony pasek ozdobny wzdłuż krawędzi felgi w stylu superbike’a BMW S 1000 RR podkreśla sportowo-dynamiczny charakter nowego roadstera.

 

Nowe oryginalne akcesoria BMW Motorrad – jeszcze większa indywidualność.

Stale rozszerzana oferta oryginalnych akcesoriów BMW Motorrad umożliwia niemal nieograniczoną indywidualizację motocykli BMW. Oferta do nowego F 800 R i F 800 GT została rozszerzona o kilka atrakcyjnych komponentów. Na przykład zarówno do F 800 R, jak i do F 800 GT oferowany jest nowy sportowy tłumik HP, który oprócz soczystego brzmienia daje motocyklowi jeszcze bardziej sportowy wygląd. Szczególnie nowocześnie prezentuje się jego końcowa część wykonana z karbonu.

 

Materiały prasowe dotyczące motocykli BMW oraz wyposażenia dla kierowców BMW Motorrad można znaleźć w klubie prasowym BMW Group na stronie www.press.bmwgroup.com.

 

W przypadku pytań prosimy o kontakt:

 

Katarzyna Gospodarek, Corporate Communications Manager

Tel.: +48 728 873 932, e-mail: katarzyna.gospodarek@bmw.pl

 

BMW Group

BMW Group, reprezentująca marki BMW, MINI i Rolls-Royce, jest jednym z wiodących na świecie producentów samochodów i motocykli w segmencie premium, a także dostawcą wysokiej jakości usług finansowych i mobilnościowych. Ten międzynarodowy koncern obejmuje 31 zakładów produkcyjnych i montażowych w 14 krajach oraz międzynarodową sieć dystrybutorów z przedstawicielstwami w ponad 140 krajach.

 

W roku 2015 firma BMW Group sprzedała około 2,247 mln samochodów oraz niemal 137 000 motocykli na całym świecie. Dochód przed opodatkowaniem wyniósł 9,22 mld EUR, a obroty 92,18 mld EUR. Na dzień 31 grudnia 2015 r. globalne zatrudnienie w przedsiębiorstwie wynosiło 122 244 osoby.

 

Sukces BMW Group od samego początku wynika z myślenia długofalowego oraz podejmowania odpowiedzialnych działań. Dlatego też przedsiębiorstwo stworzyło politykę równowagi ekologicznej i społecznej w całym łańcuchu dostaw, pełnej odpowiedzialności za produkt i jasnych zobowiązań do oszczędzania zasobów, która to stanowi integralną część jego strategii rozwoju.

 

www.bmwgroup.com

Facebook: http://www.facebook.com/BMW.Polska

Twitter: http://twitter.com/BMWGroup

YouTube: http://www.youtube.com/BMWGroupview

Google+: http://googleplus.bmwgroup.com

Article Offline Attachments.

Article Media Material.

My.PressClub Logowanie
 

BMW Group Streaming.

INTERNATIONAL MOTOR SHOW 2017.

Frankfurt. 12. September.
Here you will see the highlights of the BMW Group press conference.

open streaming site

Latest Facts & Figures.

400 sztuk BMW i3 dla Kopenhagi – dla interconnected mobility.
Thu Aug 13 10:55:00 CEST 2015
I01
Technologia
Patent BMWi napędza elektryczny rower eBike.
Mon Jul 27 15:30:00 CEST 2015
Nowe BMW serii 7.
Wed Jun 10 19:30:00 CEST 2015
G11
Brands
Warsztaty innowacyjne i technologiczne – nowe BMW serii 7.
Fri Apr 17 23:56:00 CEST 2015
G11
Technologia
Show all

Add your filter tags.

Informacja prasowa
Teczka prasowa
Przemówienie
Fact & Figures
Updates
Top-Topic
Submit filter
Clear all
 
Sun
Mon
Tue
Wed
Thu
Fri
Sat
 
Logowanie